Croatia Airlines planuje ekspansję w regionie

 Croatia Airlines planuje ekspansję w regionie Wśród nowych kierunków w siatce chorwackiego przewoźnika mają się znaleźć loty do Podgoricy, Sofii i Tirany. Croatia Airlines jest na tych rynkach od dłuższego czasu nieobecna. O planach rozwoju jej siatki połączeń informuje chorwacki dziennik "Večernji List". Loty do każdego z trzech nowych miast miałyby się rozpocząć w sezonie letnim....
29/01/2020 09:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_f9d43 2020-01-30 13:22   
gość_f9d43 - Profil gość_f9d43
Zapewne w krótki czasie PGL cos następnego kupi, ZA NASZE. Obstawiam, że będzie to właśnie Croatia, flota podobna i sloty na LHR są trochę warte.
W drugiej kolejności może i TAROM, chociaż to inny sojusz ale Rumunia może dosypać trochę. Jak spojrzy sie na to całościowo PKO/Pekao/PZU/ORLEN jak i kontrybucja na siatkę to ma to jakiś sens.
Fakt faktem, że bawimy się za NASZE a nie za zarobione pieniądze (co najmniej 4,5 mld PLN)
jsg 2020-01-29 17:27   
jsg - Profil jsg
Szanowna redakcjo. Ponawiam swoją prośbę o zblokowanie konta wodzduzybaton, którego agresywne i chamskie wypowiedzi nie mają nic wspólnego z merytoryczną i kulturalną dyskusją.
gość_0ec52 2020-01-29 14:44   
gość_0ec52 - Profil gość_0ec52
@gość_495b2 polskie prawo prayc nie jest mniej cywilizowane; jest po prostu systematycznie łamane i ignorowane, najczęściej przez państwowe firmy. Milczarski łamie je wyjątkowo bezczelnie, ale ma na to co najmniej przyzwolenie, a pewnie nawet prikaz. Wyniki finansowe ma denne i tak...

@zk1521 rynek lotniczy jest upolitycznion, polski tylko mocniej niż średnia. Po wycięciu polityki większość narodowych linii lotniczych zniknie natychmiast, reszta się mocno rozwinie. 'wodzduzybaton' jest jawnym trollem, nie próbuje nawet udawać inaczej; ale i tak jego wypowiedzi zawierają mniej bzdur, insynuacji i personalnych ataków niż większość postów apologetów lotu.
gość_49dbd 2020-01-29 14:28   
gość_49dbd - Profil gość_49dbd
Jasne, ekspansja... :) lato przeżyją, a zimą się zwiną
wodzduzybaton 2020-01-29 13:47   
wodzduzybaton - Profil wodzduzybaton
„ja do nie dawna też tak myślałem ale porozmawiałem z ludzmi pracującymi w tej firmie i powiedzieli mi że tak lot nawet zarabia tam oczywiście nie na wszystkich trasach ale jakoś mu się to jeszcze skleja”

o ludzie XD
zk1521 2020-01-29 13:29   
zk1521 - Profil zk1521
@wodzduzybaton ,chyba to nie jest miejsce i portal w którym rozmawiamy o polityce ,tylko miejsce w którym osoby zainteresowane lotnictwem lub w nim pracujące , w wolnej chwili zaglądają aby sobie coś ciekawego lub nie poczytać . Nie rozumiem twojego jadu do Lotu , firma jak firma , jakoś się próbuje odnaleźć i rozwijać na rynku nie patrzmy tu na politykę bo każdy rząd będzie inny i nie każdemu będzie pasował- logiczne i raczej normalne ,ja też nie jestem za tym rządem jak już tak bardzo kochasz tą politykę ale jakoś w swoich wypowiedziach nie próbuję bez przerwy przytaczać względów politycznych i nie obrażam ludzi na forum , można krytykować ale ty krytykujesz w sumie wszystko pod kątem politycznym . Większość firm produkuje złomy a nie samoloty- z twoich wypowiedzi tak wynika . Daj sobie już spokój człowieku na prawdę to wszystko jest już bardzo niesmaczne z twojej strony, lot kupiłby i airbusa i tak byś powiedział że źle , jesteś przykładem totalnego buractwa, chamstwa, prostactwa i typowego cebulaka któremu nic nie pasuje choćby nie wiem jak ktoś coś robił ,nie psuj forum i może zniknij , bo nie bylo chyba do tej pory tak irytującej osoby na forum jaką jesteś ty . Skąd wiesz że lot na Budapeszcie nie zarabia ? ja do nie dawna też tak myślałem ale porozmawiałem z ludzmi pracującymi w tej firmie i powiedzieli mi że tak lot nawet zarabia tam oczywiście nie na wszystkich trasach ale jakoś mu się to jeszcze skleja . Więc aby zabierać głos to przynajmniej postaraj się dowiedzieć czegoś konkretnego dowiedzieć a nie snuć i tak naprawdę opierać wypowiedzi na niektórych komentarzach. Zgroza człowieku ... pewnie te zdjęcie w ikonce które masz odzwierciedla nie dość że twój poziom to i pewnie wygląd :) udanej rekonwalescencji ...
gość_4603d 2020-01-29 11:46   
gość_4603d - Profil gość_4603d
wodzduzybaton
Nudny już jesteś i liczę, że niebawiem dostaniesz bana.

Croatia ma trochę slotów z których LOT by zrobił użytek, przy mniejszej konkurencji niż w BUD. Ale do tego droga daleka.
gość_495b2 2020-01-29 11:31   
gość_495b2 - Profil gość_495b2
Widocznie jeszcze nie wpadli na to, by cały personel zatrudniać na umowy b2b. Wszak Milczarski powiedział, ze gdyby zatrudniał na umowę o pracę, to zamiast zysku byłaby olbrzymia strata. Albo prawo chorwackie jest bardziej cywilizowane od naszego inie mogą tak zrobić. Ze Słowenii, szczególnie z Lublany, jest blisko do Zagrzebia, więc OU próbuje przejąć ruch po JP.
gość_185c2 2020-01-29 10:54   
gość_185c2 - Profil gość_185c2
wodzduzybaton - troll polityczny powiedział, co wiedział.
gość_8b80a 2020-01-29 10:48   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@wodzduzybaton

PKB Węgier: 170 mld $.
PKB Chorwacji: 60 mld $.

Problemem Budapesztu jest olbrzymia konkurencja, miasto samo w sobie jest atrakcyjne turystycznie, zaś biznesowo to mniej więcej 2/3 Warszawy. Biznesowo Zagrzeb to może 1/4 Warszawy, mniej niż połowa Budapesztu, z grubsza połowa aglomeracji KRK/KTW, czy Bukaresztu. Czyli praktycznie brak ruchu wylotowego.

Croatia Airlines ma jedną wielką zaletę, jest monopolistą na większości tras. Ale jest monopolistą właśnie ze względu na niewielkie znaczenie biznesowe Zagrzebia. Ktoś na forum pisał, że LOT mógłby kupić, wziąć sobie sloty na LHR do WAW i latać z Zagrzebia do LCY. Co byłoby jakąś formą synergii.
wodzduzybaton 2020-01-29 09:56   
wodzduzybaton - Profil wodzduzybaton
Będą otwierać HUB w Budapeszcie? A nie, przepraszam. Przecież w Chorwacji jest normalny rząd.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy