Do USA bez wiz już od 11 listopada

Do USA bez wiz już od 11 listopada Informacja została przekazana przez Prezydenta RP dziś (6.11) podczas wystąpienia w Pałacu Prezydenckim. Duda dodał, że takie zapewnienie otrzymał od ambasador USA Georgette Mosbacher która zapowiedziała, że jeszcze w środę w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat dotyczący przyjęcia Polski do programu bezwizowego oraz...
06/11/2019 12:26   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_04510 2019-11-08 08:02   
gość_04510 - Profil gość_04510
gość_cf95f - nie napisałem że to "zasługa pisu", napisałem że "Pisowi się udało" -kłania się czytanie ze zrozumieniem.
gość_cf95f 2019-11-07 20:07   
gość_cf95f - Profil gość_cf95f
@gość_04510 no większej bzdury dawno nie czytałem. taka to zasługa pisu jak polska złota jesień czy gorące lato...
gość_7dced 2019-11-07 10:11   
gość_7dced - Profil gość_7dced
gość_c6b2e: używasz tego co ci wygodniej. W przypadku gdy masz wize oczywiście z nią wygodniej. Nie musisz się rejestrować i płacić. No i lepsza kolejka - dla wizowców B1/B2 i powracających z ESTA odprawa w automacie + rozmowa 10 sekund. A dla tych z ESTA pierwszy raz czeka urzędnik z normalną rozmową.
gość_1573c 2019-11-07 09:50   
gość_1573c - Profil gość_1573c
Jak stadko Januszow i Grazynek bedzie nielegalnie przedluzalo pobyt i lamali przepisy to szybko wszystko wroci do starego. Kwestia 3-4 lat najpozniej.
gość_9a53e 2019-11-07 08:33   
gość_9a53e - Profil gość_9a53e
Super, teraz Polska awansuje na Henley Passport Index i dziᶒki temu może jeszcze jakiś kraj zniesie wizy naszym obywatelom. Dziᶒki temu dogonimy New Zealand lub Czech Republic.
gość_ec29c 2019-11-07 08:19   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@vscrew

Waszyngton to zły wybór, bo tam latają "wszyscy", nasz rząd kupił sobie samoloty i na dokładkę bez współpracy z linią amerykańską z połączenia nie będzie korzystać administracja USA.

Priorytetem powinno być utrzymanie monopolu KRK-NY, potem zwiększenie liczby lotów do Doliny Krzemowej (i ja dalej jestem za zmianą lotniska na San Jose), otwarcie LAX-u z BUD jeśli ma być utrzymany z WAW i dopiero w czwartej kolejności otwieranie nowych kierunków letnich/całorocznych z WAW.

Moje typy to Cleveland i Seattle, ale Boston też może być. Boston to krótki lot pozwalający na loty lekko powyżej 24h na drugim kierunku w ciągu 48 godzin.

Widać, że LOT, gdyby był monopolistą, mógłby bez większego problemu zagospodarować jakieś 30 Dreamlinerów, w tym dużą grupę 787-10. Ale zniesienie wiz prawdopodobnie doprowadzi do inwazji linii amerykańskich. W WAW LOT raczej jest chroniony przez brak slotów, więc uderzenie prawdopodobnie pójdzie na Kraków. Przypominam Szanownym Forumowiczom, że AA chciało otworzyć WAW, ale nie dostało slotów więc zdecydowało się na KRK.
gość_04510 2019-11-07 07:29   
gość_04510 - Profil gość_04510
gość_a26fd - Albo kłamiesz albo po prostu nie znasz faktów, cytat z GazWybu, styczeń 2018:
"Według statystyk Departamentu Stanu, w ubiegłym roku budżetowym amerykańskie konsulaty w Warszawie i Krakowie odrzuciły 5,9 proc. wniosków o wizę do Stanów Zjednoczonych, złożonych przez Polaków. To o ponad pół pkt proc. więcej niż w roku 2016, kiedy to w wskaźnik odmów wizowych dla Polski był najniższy w historii i wynosił 5,37 proc."
gość_0fd46 2019-11-07 00:32   
gość_0fd46 - Profil gość_0fd46
gość_9a53e - napisz mi proszę, gdzie mam szukać w moim paszporcie na druku wizowym USA napisu "promesa wizowa"? Bo jakoś nigdy nie mogłem się czegoś takiego doszukać. Nawet ze szkłem powiększającym. A! I jak to będzie po angielsku? Bo może źle szukam...
gość_5e3b2 2019-11-06 23:55   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
gość_a26fd: mam trochę wątpliwości na ile to się udało Polakom, bo moim zdaniem ani PiS, ani Polacy niczego by nie wskórali, gdyby nie amerykańscy urzędnicy. Z cała pewnością liczba osób, które w żadnym wypadku nie kwalifikują się do wydania wizy zmniejszała się z roku na rok, ale moim zdaniem musielibyśmy jeszcze trochę poczekać, gdyby nie dyspozycje dla konsulów w Polsce. Nie na darmo pani ambasador twardo obiecywała, ze zrobi wszystko żeby obowiązek wizowy został zniesiony i jak się okazało, wiedziała co mówi. Nie czarujmy się, to od urzędnika w konsulacie zależy odsetek odmów. Zaś to, ze zachęcany intensywnie przez Lot znalazł się ktokolwiek kto wystąpił o wizę tylko po to, by szybciej obowiązek został zniesiony, po prostu nie wierze.
gość_9a53e 2019-11-06 23:08   
gość_9a53e - Profil gość_9a53e
vscrew - Tak, sam liczę, że LOT poza San Francisco doda minimum dwa dodatkowe połączenia do USA. Kraków również powinien mieć minimum większą częstotliwość na aktualnych kierunkach.
gość_a26fd 2019-11-06 22:57   
gość_a26fd - Profil gość_a26fd
@gość_ae570 To nie pogląd. To fakt. Pogląd by był gdybym rzucał jakieś stwierdzenia nie podparte faktami. Natomiast faktem jest, że liczba odrzuconych wniosków z roku na rok spadała i to oczywiste, że musiała w pewnym momencie spaść poniżej wymaganego progu. Szczególnie, że w ostatnich latach procent odrzuceń był już bardzo blisko tegoż.
Fakt to także zachęcanie na pokładach LOTu do składania wniosków. Natomiast nie wierzę żeby taka akcja skłoniła więcej niż kilka procent wnioskodawców do takiego czynu, szczególnie w sytuacji jeśli by nawet nie chcieli lecieć do USA. Umówmy się - ten kto chciał lecieć i chciał wyrobić wizę to składał ten wniosek. Sytuacja, w której zasłyszana w LOT zachęta spowodowała spontaniczne złożenie wniosku i zapłacenie 600 zł po to żeby mieć wizę i nie polecieć jeśli się zdarzyła to w ilościach stanowiących tzw. błąd statystyczny. Po prostu to akcja nielogiczna i jako taka może być odcięta brzytwą Ockhama.
Podsumowując: to nie PiSowi się udało, a Polakom.
gość_06c6e 2019-11-06 22:49   
gość_06c6e - Profil gość_06c6e
gosc_e7ddb: akurat o skuteczność cegiełki kampanijnej w LOT skłonny byłbym się spierać. Trudno mi jest wyobrazić sobie, kto aplikował o wizę po to by później inni skorzystali dzięki niemu z ruch bezwizowego. W moim przypadku było dokładnie odwrotnie: wiedząc, że lada chwila zejdziemy poniżej progu odmów i nie mając takiej pilnej potrzeby, wolałem poczekać na zniesienie wiz zamiast aplikować.
vscrew 2019-11-06 22:28   
vscrew - Profil vscrew
To miejmy nadzieję że pogłoski z biura LOTu o rejsach do Bostonu i Waszyngtonu szybko się zmaterializują :-)
gość_e7ddb 2019-11-06 21:32   
gość_e7ddb - Profil gość_e7ddb
@gość_abd57: jakąś cegiełkę jednak PiS do tego zniesienia wiz dołożył - chociażby cała ta kampania dotycząca aplikowania o wizy np. w LOT (i chyba w którymś polskim banku) nie była przecież inicjatywą oddolną tylko raczej prikaz poszedł z góry - czyli wiadomo od kogo... Jakoś poprzednie rządy nawet na to nie potrafiły wpaść
gość_109c0 2019-11-06 20:42   
gość_109c0 - Profil gość_109c0
gość_c6b2e: nie nie musisz. Mozesz uzywac waznej wizy przeznaczonej do konkretnych celow.
gość_9a53e 2019-11-06 20:19   
gość_9a53e - Profil gość_9a53e
gość_c6b2e - Jeśli masz jeszcze ważnᶏ wizᶒ, to nie ma wymogu rejestracji w systemie ESTA. Tak na marginesie, ten system jest przeznaczony/obejmuje osoby ktόre podróżują w celach turystycznych bądź służbowych. Inne rodzaje wyjazdów do USA będą nadal uwarunkowane uprzednim uzyskaniem wizy na przykład – studenci, au pair, duchowni udający się w celach prowadzenia swojej działalności zawodowej (wiza R lub bardziej prawidłowo technicznie = promesa wizowa) etc.
gość_907da 2019-11-06 19:23   
gość_907da - Profil gość_907da
gość_ae570: To jest akurat w pełni logiczne. Wystarczy spojrzeć na dane z ostatnich lat, żeby zauważyć, że w statystyce odmów wydania wizy tendencja była spadkowa i w przypadku jej kontynuacji zniesienie wiz było kwestią czasu.
gość_ae570 2019-11-06 18:40   
gość_ae570 - Profil gość_ae570
gość_abd57 - mógłbys uzasadnić swój pogląd?
gość_c6b2e 2019-11-06 17:49   
gość_c6b2e - Profil gość_c6b2e
A czy ktoś się orientuje, czy jak mam wizę to również muszę się rejestrować w systemie elektronicznym ESTA?
kemot97 2019-11-06 17:41   
kemot97 - Profil kemot97
Czekamy na serie artykulow - CO to jest ESTA, jak aplikowac i czego nalezy sie spodziewac przed wylotem, w trakcie lotu i po wyladowaniu - co by kazdy wiedzial, co go czeka ;-)
Oraz co to jest slynny kod SSSS na karcie pokladowej, bo pewnie teraz takich bedzie wiecej ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy