×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Do USA bez wiz już od 11 listopada


Prezydent Andrzej Duda poinformował, że od 11 listopada br. podróż do USA będzie możliwa bez posiadania wiz.


Informacja została przekazana przez Prezydenta RP dziś (6.11) podczas wystąpienia w Pałacu Prezydenckim. Duda dodał, że takie zapewnienie otrzymał od ambasador USA Georgette Mosbacher która zapowiedziała, że jeszcze w środę w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat dotyczący przyjęcia Polski do programu bezwizowego oraz zostanie wyznaczona data, od której możliwe będzie podróżowanie Polaków do USA bez wiz.

Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni - podkreślił Duda.


Jak już informowaliśmy na łamach Pasazer.com, dzięki dołączeniu do Visa Waiver Program koszty podróży do USA wyraźnie się zmniejszą, ograniczona zostanie także kwestia formalności do załatwienia. Zamiast rozmowy z konsulem w ambasadzie lub wizyt w innych punktach wizowych wystarczy rejestracja w systemie elektronicznym ESTA, którą wykonać trzeba będzie przed podróżą. Należy jednak pamiętać, że decyzja o tym czy zostaniemy wpuszczeni do kraju pozostanie w rękach oficera imigracyjnego. Ten będzie mógł odmówić prawa wjazdu i cofnąć z granicy.
gość_f3472 - Profil
gość_f3472
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie