LOT zaprasza na swój pokład

LOT zaprasza na swój pokład Wskutek tragicznych warunków podróżowania koleją czy samochodem po Polsce, związanych z atakiem zimy, LOT zwiększa dostępność biletów w atrakcyjnych cenach na rejsach do wszystkich miast z siatki przewoźnika w Polsce. Utrudnienia w komunikacji, których w związku z pogodą doświadczyło w ostatnim tygodniu wielu podróżnych, nie wpłynęły na regularność rejsów LOT-u. Między...
13/01/2010 10:22   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marecki 2010-01-14 17:18   
marecki - Profil marecki
to się zgadza, że bilety RT są na ogół droższe od OW na krajówkach, zwłasczza jeśli powrót jest tego samego dnia czy nastepnego. Ale jakie problem? Kupujesz dwa OW. Co do odwoływania - oczywiscie, że się to zdarza na niektórych trasach krajowych (zwł. chyba POZ) . Ale nie jest też tak, że LOT jak ma kilku pasażerów , kasuje lot. Leciałem już z zaledwie kilkoma osobami na pokladzie z KRK i lot sie bezproblemowo odbył.
robinson65 2010-01-14 16:23   
robinson65 - Profil robinson65
marecki, dzięki, że nie pozbawiasz mnie prawa do prywatnych opinii. To jest miejsce do ich wygłaszania (o ile mniej więcej trzyma się tematu). Co do zmuszania... pewnie, że nikt mnie do latania LO nie zmusza. Dlatego LO zagranicę nie latam (chyba ze służbowo mnie wyślą), a w kraju, no cóż wielkiego wyboru nie ma, dlatego czasami latam i mam swoje, krytyczne, zdanie.
robinson65 2010-01-14 16:16   
robinson65 - Profil robinson65
margos. Jak widać nic nie rozumiesz.
Piszesz "bilety RT w niemal każdej linii sieciowej są dużo tańsze niż OW i ta zasada nie obowiązuje tylko w LO". Zwracam uwagę, iż właśnie w LO w odniesienie do rejsów krajowych jest na odwrót. krajowy bilet powrotny (RT) jest droższy od kupowanych oddzielnie 2 OW TAM i POWRÓT. Sprawdź jak nie wierzysz. A co do opinii "Teraz już tylko w wyjątkowej sytuacji odwołuje się taki lot ze względu na małe obłożenie" to ręce opadają. Życzę Ci aby z powodu małego obłożenia odwołali LO odwołał jakiś Twój rejs, zobaczymy czy wówczas będziesz taka wyrozumiała.
marecki 2010-01-14 14:26   
marecki - Profil marecki
robinson: to są już twoje prywatne opinie, do ktorych oczywiscie masz prawo : nikt cie nie zmusze przeciez do korzystania z usług LOTu czy to wkraju czy zagranica.
marqoos_pl 2010-01-14 13:36   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Loty nie były droższe (na kilka dni przed wylotem), bo było mniejsze zainteresowanie. Skoro teraz lata więcej pasażerów, to tańsze taryfy wcześniej się kończą. Jak w sklepie z każdym innym produktem. Co do kasowania lotów, to zdarza się to każdej linii, ale musisz przyznać, że znacznie mniej niż jeszcze kilka lat temu. Teraz już tylko w wyjątkowej sytuacji odwołuje się taki lot ze względu na małe obłożenie. Nie można generalizować, że teraz się to nagminnie zdarza, nawet w LO. A bilety RT w niemal każdej linii sieciowej są dużo tańsze niż OW i ta zasada nie obowiązuje tylko w LO. Porównaj ceny LH, AF, KL, AZ czy IB. Bardzo często bilet powrotny jest nawet o 50% tańszy od biletu jednostronnego, więc obwinianie o to LOT-u nie jest do końca sprawiedliwe. Wielu przewoźników (oprócz low cost'ów i P2P) stosuje taką metodę ustalania taryf i cenników od lat. To powoli się zmienia za sprawą właśnie "tanich przewoźników", ale z pewnością będzie jeszcze istniała ta praktyka na rynku przez kilka lat... Zarówno na lotach krajowych, jak i międzynarodowych...
paolo-79 2010-01-14 13:15   
paolo-79 - Profil paolo-79
Charity face of nieLOT
robinson65 2010-01-14 12:51   
robinson65 - Profil robinson65
margoos. No właśnie rok temu akcji nie było a krajowe loty nie były droższe... i tu jest pies pogrzebany. Co do kasowanych lotów krajowych, to dla LOT-u niestety nie tylko czynniki pogodowe czy techniczne mają znaczenie. Przy minimalnym obłożeniu rejsu nadal taniej wychodzi rejs odwołać, przetrzymać kilku pax'ów kilkagodzin do następnego rejsu i po kłopocie (nawet jak ktoś wywalczy 250 EURO odszkodowania to i tak LOT jest "do przodu"). Tak jak pisałem mareckiemu poniżej na nic najlepszy PR jeśli nie idzie za nim realnie dobra cena i frendly funkcjonalności zobacz link sprzedaży biletów. Jak długo jeszcze bilety one way TAM i POWRÓT będą w sumie tańsze niż jeden powrotny bilet ???
robinson65 2010-01-14 12:40   
robinson65 - Profil robinson65
Marecki, przypomnę, iż nie neguje akcji promocyjnych w ogóle, ale sposób ich prowadzenia przez LOT. Decyzje już podjąłem i odnośnie lotów europ. po prostu z LOT-u nie korzystam bo gdzie by nie lecieć to wychodzi drożej niż w konkurencji. Odnośnie krajówek, biorąc pod uwagę liczbę odwoływanych rejsów, wybieram pewniejsze IC (jakby nie patrzeć obecnie śniegi to chwilowa anomalia) dowożące do centrum miejsca docelowego. Kto z nas ma racje zobaczymy za 1,2 lata. Jak LOT się nie zmieni po pozostanie po nim tylko wspomnienie.....
marecki 2010-01-14 10:10   
marecki - Profil marecki
robinson85: dziś każdy przewoźnik opiera swoją strategię na akcjach promocyjnych i PR-owskich akcjach i nie ma w tym absolutnie nic złeego. Wiadomo, że nie każda akcja, promocja, przedsprzedaż, wyprzedaż, obniżka ma zadowolić wszystkich potencjalnych klientów. Jedni skorzystają na tej, inni na przyszłek aakcji. Cel podstawowy jest taki: przyciągnąć klienta na stronę zobacz link interesował się także ofertą LOTu w przyszłości, gdy będzie podejmował decyzje o podróży.
marqoos_pl 2010-01-14 10:05   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'robinson65' - ale rok temu LOT nie miał tylu akcji promujących właśnie loty krajowe, więc było też mniejsze zainteresowanie = więcej biletów dostępnych aż do czasu wylotu... stąd mogło to wynikać... teraz co chwilę jest jakaś promocja na loty krajowe czy z przesiadkami, więc zrozumiałe, że taryfy promocyjne (niższe cenowo bilety) wcześniej są wyprzedawane... nie jest to żaden argument, że "rok temu tak było, a teraz nie"... Akcja jest godna pochwały i w końcu widać, że przynosi pozytywne efekty. Co raz więcej osób zamiast tylko PKP myśli także o LO jako opcji transportu po Polsce. A skasowanie lotów (czy to z powodów technicznych czy pogodowych) zdarzają się każdej linii, więc w tym momencie LO nie wyróżnia się jakoś specjalnie negatywnie na tym polu (obecnie, nie kilka lat temu!). LH,AF,BA w przypadku odwołania lotu czy dużego spóźnienia też będzie chciała zapełnić samolot "lecący na 100%" danego dnia, bo to oszczędza im koszty...
robinson65 2010-01-14 09:52   
robinson65 - Profil robinson65
andrzej, nie chodziło mi o loty przesiadkowej, ale .... powrotne
robinson65 2010-01-14 09:52   
robinson65 - Profil robinson65
marecki. Rok temu nie było taryfy promolot, liberalizacji warunków taryf i innych PR-owskich akcji, a bilety w cenie 1xx,- na krajówkę można było kupić też na dzień przed.
qud18 2010-01-13 20:39   
qud18 - Profil qud18
ta... zapraszaja na poklad, a pozniej odwoluja rejs, tak jak mi wczoraj poranny do Poznania...
marecki 2010-01-13 20:37   
marecki - Profil marecki
JetAir naśladują LOT i ogłosiły (dostałem maila) akcje Nie daj się zimie - samolotem po Polsce od 99 PLN. Z tym ze to fikcja: z Krakowa do Poznania najnizsze taryfy za 3 x tyle.
marecki 2010-01-13 20:35   
marecki - Profil marecki
robinson przy normalnych zasadach PromoLOT jest dostapny tylko z wyprzedzeniem, formalnie min. 45 dniowym, w praktyce na krajówkach kilku tygodniowym. Teraz jest dostapna na rejsy nastepnego dnia; poza tym jest wieksza dostepność tej taryfy.
andrzej 2010-01-13 20:17   
andrzej - Profil andrzej
Bo chyba PromoLot w ogóle nie obowiązuję na lotach przesiadkowych. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
robinson65 2010-01-13 20:12   
robinson65 - Profil robinson65
Po dokładnej analizie oferty "W kazda pogodę" okazało się, iż LOT preferuje sprzedaż on-way'ów i takich biletów rzeczywiście jest sporo zarówno DO jak i Z W-wy. Ciekawe czemu trzeba robić składanki.. zamiast kupić jeden bilet w obie stronę na promocyjnych warunkach. Ciekawa liberalizacja...
robinson65 2010-01-13 20:07   
robinson65 - Profil robinson65
Szot, a co ma komplet na dzisiejszym rejsie do Gd. z tzw. liberalizacją warunków taryf? Może odwołali wcześniejszy rejs i ten, który masz na myśli dopełnili tymi paxami? Sam tego doświadczyłem, czekając we Wro. na następny rejs (mój został odwołany), który zabrał wszystkich z odwołanego rejsu i ..... też miał komplet.
andrzej 2010-01-13 18:54   
andrzej - Profil andrzej
jetair nie zostaję w tyle. Właśnie dostałem e-maila, że oferują loty po Polsce za 99 zł. Jak komuś się chcę to może sprawdzić ile jest warta ta promocja.
szot 2010-01-13 15:54   
szot - Profil szot
robinson65: nie wiem czy kilka biletów, jednak dziś do Gdańska i z Gdańska leciał komplet pasażerów; z reszta bardzo miły komplet pasażerów i tym samym LF 100%
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy