Ryanair: Z Gdańska do Edynburga

Ryanair: Z Gdańska do Edynburga Tanie linie lotnicze Ryanair stawiają na rozwój w Polsce - właśnie ogłosiły kolejne połączenie, tym razem z Gdańska do Edynburga. Inauguracyjny rejs został zaplanowany na 3 listopada. Loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu: we wtorki, środy oraz soboty. Gdańsk - Edynburg (-23--6-) Edynburg - Gdańsk (-23--6-) - Gdańsk świętuje otwarcie kolejnego...
20/08/2009 12:16   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
madej 2009-08-21 13:00   
madej - Profil madej
BA niestety nigdzie poza WAW latac nie bedzie, bo nie jest konkurencyjna linia na trasach pokrywajacych sie z LCC, a poniewaz a byłoby konkurencyjne latajac do tych lotnisk z LHR ale ma taka strategie ze z LHR lata na głowne lotniska a z LGW na kierunki mniej znaczace czy mniej oblegane i tu przegrywa z LCC ktory lata na tej samej trasie, wiec driver800 BA w POZ nie ma szans juz wiecej, ludzie zwyczajnie z nimi latac nie beda:).
2009-08-21 12:47   
 - Profil
I wielka szkoda, ze to połączenie upadło, gdyż ceny biletów oscylowały w granicach 200-300zł, co była świetną alternatywą dla Ryanaira, który akurat z Poznania na Wyspy nie grzeszy powalająca ilością PROMO. Niestety, ludzie nie dojrzeli, aby choć porównywać te oferty... i samoloty latały prawie puste. Kiedyś kupiłem bilet z Poznania do Stanów (BA) w dwie strony za 1271 zł.
madej 2009-08-21 11:28   
madej - Profil madej
jurek wszystko ci sie miesza:). BA latało z POZ do LGW nie LCY przez 7 miesiecy do LCY latali z warszawy przez prawie rok, ale oba te połączenia zlikwidowali. Aynis co to znaczy ze BA sie zwija. W odróżnieniu od LCC tradycyjne linie lotnicze nie lataja do kazdego portu regionalnego w Polsce poza LH bo taka jest umowa z LO. Przeciez BA nie bedzie Ci latac z Rzeszowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Łodzi i Gdanska bo od tego sa low costy zeby latac na lotniska regionalne. BA obsługuje połączenia głownie z lotniska Heathrow do stolic innych panstw na głowne lotniska miedzynardowe a nie regionalne. Tak wiec BA sie nie zwija. Zwija sie z KRK ale do WAW dodaje jeden lot dziennie wiecej od 25 pazdziernika.
jurek 2009-08-21 11:20   
jurek - Profil jurek
driver800 : a długo latało ? Czyli jeden sezon, rok , dwa ?
2009-08-21 11:10   
 - Profil
jurku: polatało, polatało. Ja aż 7 biletów (różnym osobom) kupowałem na tej trasie - w dosyć istotnych odstępach czasu - i wszyscy polecieli. I zawsze było taniej polecieć z porządnym przewoźnikiem na Gatwick, niż na Stansted, z równie porządnym przewoźnikiem ;p
humbak 2009-08-21 11:08   
humbak - Profil humbak
madeju: Dotknąłeś kolejnej subtelnej różnicy różniącej LCC od linii sieciowych. :o)
jurek 2009-08-21 09:07   
jurek - Profil jurek
aynis: o ile pamiętam BA najkrócej latało chyba do Poznania z London City. Ogłosiło połaczenie ale nawet nie pamiętam czy chociaż raz poleciało....
aynis 2009-08-21 08:51   
aynis - Profil aynis
No właśnie, bo to dzięki LCC takim jak FR, W6 lub EZY mamy tańsze bilety i naprawdę każdego stać na to, żeby samolotem polecieć... A kiedyś ktoś się czepiał, że za dużo piszemy o Wizz Air. Teraz o Ryanair. Ale co w tym dziwnego, skoro te linie się w Polsce rozwijają, a BA się z Polski zwija...
madej 2009-08-21 08:37   
madej - Profil madej
no aynis ale tu kryzys i konkurencja low costów podziałały, zreszta to połączenie było obsługiwane przez 10 lat wiec długo.
aynis 2009-08-21 08:35   
aynis - Profil aynis
BA też długo obsługiwało połączenie z KRK do LGW... I co? Też zrezygnowali...
madej 2009-08-21 08:11   
madej - Profil madej
katowiczan miałem na mysli tylko to ze FR jest mało stały w uczuciach tzn szybko otwiera i szybko wycofuje sie z poszczególnych tras. Dałem przykład BA ze utrzymują niektóre trasy od 50 lat w przeciwienstwie do wiekszosci low costow,gdzie raz trasy pojawiaja sie raz znikaja wiec nowymi trasami w wydaniu FR bym sie tak nie ekscytowal aczkolwiek dobrze ze sa otwierane. Natomiast jak długo dana destynacja przetrwa tutaj w przypadku FRancy trudno stwierdzić.
katowiczan 2009-08-21 01:17   
katowiczan - Profil katowiczan
madej trochę dziwny ten twój komentarz. OK wyraziłeś swoją opinię, ale jaka informacja jest lepsza według Ciebie: (A)Ryanair będzie latał z Gdańska do Edynburga, czy (B) BA na razie nie ma w planach zamknąć obsługiwanej od 50 lat trasy do Sydney Jaki jest sens tej drugiej informacji?
gdn_37 2009-08-20 22:23   
gdn_37 - Profil gdn_37
I całe szczęście, że JESZCZE są i oby jak najdłużej byli ...
2009-08-20 21:09   
 - Profil
A mnie się wydawało, że wszystkim przeszkadza niejako fakt, że o FR jest za mało... A tu proszę, jakich się człowiek nowości dowiaduje... Ponadto chciałbym zauważyć, że na naszym niebie nie operuje 19 tanich przewoźników. Mamy tylu ilu mamy, więc siłą rzeczy "mówi" się o tych, którzy JESZCZE są... ;)
madej 2009-08-20 21:07   
madej - Profil madej
nie krytykuje go michalb tylko stwierdziłem ze za duzo tematów jest o FRancy.
michalb 2009-08-20 21:02   
michalb - Profil michalb
madej, skoro tak uważasz to dlaczego tak krytykujesz ten artykuł ?
madej 2009-08-20 20:56   
madej - Profil madej
michalb prawdziwego miłosnika lotnctwa wszystko obchodzi:).
michalb 2009-08-20 20:51   
michalb - Profil michalb
madej , co kogo obchodzi ze 50 lat jest połączenie LHR-SIN_SYD , w odróżnieniu od BA te połączenie o którym jest ten artykuł jest z Polski
jurek 2009-08-20 20:37   
jurek - Profil jurek
madej:10 spokojnych głebokich oddechów i może waleriana ? Portal od tego jest żeby informować. Tobie się nie podoba że za dużo informacji o FR ? Zgłoś pretensje do redakcji portalu.
madej 2009-08-20 20:28   
madej - Profil madej
aynis nie masz co sie denerwowac, oczywiscie ze portal jest o informowaniu o wszystkim co dotyczy lotnictwa pasazerskiego w tym o FR. Wyraziłem tylko swoja opinie nic poza tym.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy