Nie masz karty? Nie leć Lufthansą!

Nie masz karty? Nie leć Lufthansą! Ponad dwa miesiące temu pisaliśmy o problemach naszych czytelników, którzy nie posiadają karty kredytowej, z rezerwacją biletów w Lufthansie. Tyle też czasu zajęło przewoźnikowi ustosunkowanie się do naszego zapytania. Okazuję, się że pasażer, który nie posiada własnej karty kredytowej wystawionej na swoje nazwisko, nie może (przynajmniej teoretycznie) zarezerwować lotu u...
08/07/2009 13:10   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jw23phila 2009-07-12 07:33   
jw23phila - Profil jw23phila
Drogi sokratesie jak firma kupuje bilet to wystarczy ze nazwisko w paszporcie sie zgadza z tym w systemie rezerwcyjnym I nikt na calym swiecie nie zapyta o karte kredytowa ktora dokonano platnosci
humbak 2009-07-10 14:18   
humbak - Profil humbak
"Okazuję, że pasażer, który nie posiada własnej karty kredytowej wystawionej na swoje nazwisko, nie może (przynajmniej teoretycznie) zarezerwować lotu u niemieckiego przewoźnika." Kto okazuje? Redaktor? Coś mi tutaj nie pasuje składnia...
gosc_marle 2009-07-10 10:31   
gosc_marle - Profil gosc_marle
Nie wiem co to za informacja. Korzystałam z nie mojej karty kredytowej, nie było żadnych problemów z rezerwacją, również z odwołanym lotem i zwrotem pieniędzy. Nie mam zastrzeżeń do Lufthanzy. Nic mi się nie przydarzyło negatywnego.
Posługiwałam się numerami , datami i dostępnością karty.
that 2009-07-09 14:11   
that - Profil that
Zawsze mozna zalozyc "profil uzytkownika" na stronie LH- wystarczy jedynie podac dane wlasciciela karty kredytowej, i potwierdzic adres @. Cala operacja zalozenia profilu trwa niecale 2 minuty, a wlasciciel karty kredytowej bedac zalogowanym, moze zabookowac bilet dla kogo chce. Wiec po co tyle zamieszania? Trzeba wiedziec, ale wiem, ze wnerwiajace to jest...
cezary 2009-07-08 19:14   
cezary - Profil cezary
E tam .. to raczej sprawka Nelli. Kobiety są mściwe i pamiętliwe. Jan Maria wolałby swój wygłup chyba wymazać z pamięci ;P // szot: nie Ty pierwszy odkrywasz prawd o poziomie redalcji portalu hihihi ;)
sokrates 2009-07-08 17:35   
sokrates - Profil sokrates
podejrzewam, że artykuł zamówił Jan Maria R. co by się na Lufie odegrać :-)
marecki 2009-07-08 14:37   
marecki - Profil marecki
ja tez nie słyszłem żeby ktoś w Lufie pytał o karte - sam płace jak pisałem nizej na ogół nie swoja karta - tyle ze faktycznie zapisuje bilet na karcie M&M a nie płatniczej; ale z kolei kupuje tez sporo biletów znajomym płacac rowniez nie ich kartami i zdarza sie ze nie maja M&M i wtedy tez nigdy nie bylo problemow; oczywsice nie wykluczam ze gdzies ktos kiedys mial takie i stad wyplywa ten temat...nie wiem
bsz 2009-07-08 14:35   
bsz - Profil bsz
Na innym forum czytałem kiedyś, że w takiej sytuacji wystarczy kserokopia kartyużytej do płatności za bilet. Bezpieczenie jest też odprawić się przez internet lub w automacie.

Na początku roku kupiłem bilet w AA i na lotnisku w Montego Bay byłem proszony o udostępnienie karty, którą dokonałem płatności. Karta została odbita na tradycyjnym żelazku na kwicie, który nie był obciążeniem karty, a jakimś dziwnym potwierdzeniem.
sokrates 2009-07-08 14:30   
sokrates - Profil sokrates
wielka sensacja... całkiem niedawno miła pani z Thai Airways na krajowym rejsie w Tajlandii zażądała ode mnie okazania karty kredytowej użytej w czasie kupna biletu. wiem o podobnych praktykach u innych przewoźników w Azji. tam jest to dla wszystkich jak najbardziej zrozumiałe:-) ja nie rozumiem ale nie będę się kłócił. natomiast nie wiem jak Lufa chce rozwiązać problem osób np podróżujących służbowo, gdy firma zapłaciła kartą za bilet?.. poza tym jakoś nigdy nie zdarzyło mi się poza Azją, by na odprawie ktoś chciał zobaczyć kartę..
gosc_Trick 2009-07-08 14:20   
gosc_Trick - Profil gosc_Trick
Jesli nie kupujemy dla siebie to podajmy numer karty Miles & More pasazera (jesli jest jej szczesliwym posiadaczem) w trakcie rezerwacji. nastepnie poslugujac sie ta wlasnie karta mozna odebrac karte pokladowa w elektronicznym kiosku Lufthansy na lotnisku i oddac bagaze w Drop-off. Omijamy w ten sposob pana/pania z Check-in, ktory/a nie ma okazji zapytac nas o FOID. A i uniknac 40PLN fee mozna w ten sposob jako ze Lufa nie we wszystkich krajach stosuje booking fee. Powodzenia!
korrado 2009-07-08 14:10   
korrado - Profil korrado
Redakcjo, błagam!!!! "BYNAJMNIEJ teoretycznie"!!! Zmieniamy szybciutko!
marecki 2009-07-08 14:09   
marecki - Profil marecki
bardzo często płacę w Lufthansie nie swoją kartą i nigdy nie miałem ŻADNYCH problemów z tego tytułu
szot 2009-07-08 14:08   
szot - Profil szot
Panie Redaktorze, rzeczowniki w j. niemieckim pisane są dużą literą, wiec Ordnung zamiast ordnung. Pozdrawiam.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy