Terminal w Jasionce trzy razy większy!

Terminal w Jasionce trzy razy większy! W Porcie Lotniczy Rzeszów-Jasionka trwa rozbudowa hali odlotów. Dotychczasowa hala odpraw zostanie powiększona trzykrotnie o ponad 1300 m2. Będzie więcej stanowisk odpraw pasażerów, wzrośnie również liczba punktów kontroli bezpieczeństwa i prześwietlania bagażu. Rozbudowa terminalu pasażerskiego pozwoli na obsługę kilku samolotów jednocześnie, w tym zarówno do...
22/06/2009 14:32   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_rzesz 2009-06-24 16:07   
gosc_rzesz - Profil gosc_rzesz
4 mc temu odprawiałem się z Jasionki było dwa prawie pełne b737 w jednym czasie i po odprawie bezproblemowo można było usiąść, oczywiście byla też możliwość stania pod drzwiami w kolejce i robienia sztucznego ścisku jak kto lubi.
Karuzela już jest od jakiegoś roku
szumny 2009-06-23 12:15   
szumny - Profil szumny
Dla RZE na razie wystarczy. Powala mnie tylko ta cena. Chyba rozsądniej byłoby do momentu budowy nowego terminala powiększyć sławetną "melaminę".
gosc_rybak 2009-06-23 11:55   
gosc_rybak - Profil gosc_rybak
lecialem z sw.p. Etudy, i wieszkaego horroru niz tam nie dalo sie przezyc, nawet w Jasionce gdy 3 samoloty sa odprawiane w tym samym czasie. Raz w zyciu musialem niesc swoj bagaz (juz po chceck-in), i bylo to wlasnie w Etuiudzie! Latalem z wielu lotnisk na swiecie, niedawno bylem na filipinach.... pomimo, ze niektore lotniska tam (np. El Nido na Palawan) to biurko i maly dach w srodku Dzunglii - to baggaz niasa za ciebie.... heh
that 2009-06-23 11:49   
that - Profil that
gosc_paw: Hehe, to podobnie, jak w nieinstniejacej juz Etiudzie w WAW. Pasazerowie musieli stac w kolejce do checkinu na zewnatrz budynku, bo nie byl on w stanie pomiescic wszystkich w srodku ;) gorzej, jak deszcz padal...
gosc_sms 2009-06-23 11:42   
gosc_sms - Profil gosc_sms
a które były lotniska były przystosowane do obsługi samolotów typu b737/a320 i podobnych? Odpowiedz brzmi oprócz WAW i nowego/starego LCJ to żadne...
gosc_A 318 2009-06-23 11:31   
gosc_A 318 - Profil gosc_A 318
Poczekamy jeszcze z 2 lata i miejmy nadzieje bedziemy latac z nowego terminalu :) Nie tak dawno "przezylem" prawie jednoczesna odprawe 5 samolotow ( w tym 3 franki) w Jasionce; ach co to byl za dzien...
gosc_rybak 2009-06-23 10:48   
gosc_rybak - Profil gosc_rybak
Jasionka nigdy nie byla budowana pod samoloty 737 etc.., najbardziej winien tej sytuacji jest nikt innych niz Ryanair. Ustawiaja sobie tak polaczenia, aby np. 3 samoloty (Stansted, Bristol i Birmingham) w odstepach 20 min. (aby zminimalizowac kosztu zatrudniania personelu itp...), tak czesto dzieje sie wieczorem w niedziele. I tu nagle prawie 600 osob do odprawy, a terminal budowano na 70 osob!!! I tak zdecydowanie poprawilo sie to w stosunku do sytuacji sprzed 3/4 lat, wtedy odprawa jednego 737 sprawiala niezly klopot.... Jaka jasionka jest, taka jest, ale nie oszukujmy sie, nie jest to port przesiadkowy gdzie musimy spedzic np. 5 godzin w tranzycie.... i oczekujemy jakiegos komfortu.... spedzamy tam gora 2 godz przed odlotem, albo max 20/30min po przylocie, czy to az tak duzo??? Ja i tak doceniam fakt, ze z Jasionki mozna sie gdziekolwiek wydostac i do domu mam 6km! Przy odprawie online z domu wychodze niecala godzine przed odlotem, 40min przed jestem na miejscu, chwila ciasnoty i w samolocie.... A co do ciasnoty.... proste, nikt tego nie lubi, ale niemal kazdy codziennie sie z tym spotyka, czy to w metrze, czy miejskim autobusie, urzedzie itp.... chyba juz do tego przywyklismy...
gosc_Witek 2009-06-23 10:43   
gosc_Witek - Profil gosc_Witek
Żeby tylko nie przychamowała rozwoju Balic i Pyrzowic.
gosc_Paw 2009-06-23 00:29   
gosc_Paw - Profil gosc_Paw
Ostatnio lecialem z Jasionki 2 miesiace temu do Birmingham. Odprawa tam, to jak dotad moje najgorsze przezycie, zwlaszcza ze odprawiali niemal w tym samym czasie 2 odloty, do Birmingham i Dublina. Jakis czas stalem na zewnatrz bo w srodku nie bylo miejsca, potem jak juz udalo mi sie wejsc do srodka, to i tak stalem w jednym miejscu z powodu ciasnoty. No i jeszcze ten niemilosierny zaduch. Kulminacja osiagnela apogeum, gdy po odprawie bagazu i otrzymaniu jakiegos niestandardowego i odrecznie wypisanego pseudo "boarding pass", przeszlem do kontroli bezpieczenstwa i "hali odlotow", czyli powtorka z samego poczatku: ciasnota, zaduch i smrod. Miejmy nadzieje ze to sie zmieni.
that 2009-06-22 22:13   
that - Profil that
a tasme bagazowa juz zrobili w starym terminalu, czy bagaze dalej sa rozladowywane z wozka na podloge??
gosc_maria 2009-06-22 21:57   
gosc_maria - Profil gosc_maria
śmiejcie sie śmiejcie - jeszcze zobaczycie za kilka lat nasze lotnisko
paszecznik 2009-06-22 18:44   
paszecznik - Profil paszecznik
ja mialem juz okazje kiedys byc i jak franca wyladowala ludzie nie zmiescili sie do tego cudenka stali na deszczu teraz to przynajmiej nie beda mokli.
paszecznik 2009-06-22 18:44   
paszecznik - Profil paszecznik
ja mialem juz okazje kiedys byc i jak franca wyladowala ludzie nie zmiescili sie do tego cudenka stali na deszczu teraz to przynajmiej nie beda mokli.
cezary 2009-06-22 18:40   
cezary - Profil cezary
paszeczniczku.. nie wiem nie byłemna lotnisku Jasionka... ale zdjęcia jakie zobaczyłem to sen architekta wariata
paszecznik 2009-06-22 18:35   
paszecznik - Profil paszecznik
i tu sie z toba zgodze az strch wejsc do srodka.
cezary 2009-06-22 17:25   
cezary - Profil cezary
Preprasam że sie czepiam, ale architekt, który zaprojektował tę szaro-burą budę nie powinien wyjść z więzienia.
aynis 2009-06-22 17:20   
aynis - Profil aynis
To może w przyszłym plebiscycie znajdą się wyżej :)
przem 2009-06-22 16:48   
przem - Profil przem
Gratulacje dla Jasionki! Wreszcie cos! Lotnisko naprawde mogloby sie stac najwiekszym portem regionalnym tej czesci Polski. Czego serdecznie zycze! Forza!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy