Witamy TAP Portugal w Warszawie!

Witamy TAP Portugal w Warszawie! W strugach deszczu wylądował wieczorem 9 czerwca pierwszy samolot portugalskich linii lotniczych TAP Portugal w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Airbus A320 "Mouzinho da Silveira" dotknął pasa startowego dokładnie o 21:21, czyli 34 minuty przed planowaną godziną lądowania. Na pokładzie przywiózł 134 pasażerów, w tym portugalską delegację złożoną z...
10/06/2009 22:49   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
michalb 2009-06-14 12:39   
michalb - Profil michalb
zastanawiam się czy disorder chciał być dowcipnym czy rzeczywiście wierzy w głupoty które pisze bo jeżeli tak to może by uzasadnił swoja wypowiedz , z chęcią poczytam w czym Centralwings był taki dobry bo ja tych plusów nie zauważyłem.Może szanowny disorder ma jakieś ciekawe informacje o Air France wiec warto się podzielić a może to kolejny przejaw nazizmu z jego strony
gosc_anka 2009-06-14 10:47   
gosc_anka - Profil gosc_anka
""Oby ten wygodniejszy sprzęt nie miał podobnych wad jak w Air France.""

na swiecie lata obecnie ponad 3000 samolotow z rodziny A320, jeszcze zadeen nigdy nie spadl z niewiadomych przyczyn, a 3/4 wypadkow byly posrednio lub bezposrednio z przyczyn bledow pilotow.
JEDYNY powazny wypadek TAP PORTUGAL podczas ktorego zgineli ludzie mial miejsce w latach '70 na Maderze a rozbitym samolotem byl.... niesamowite, nei airbus ale boeing 727....
Mysle kolego Disorder ze niejedna osoba juz dawno przestala czytac posty podpisane Twoim imieniem, jak sie nie ma nic do powiedzenia to lepiej czasem zamilknac
gosc_Czyte 2009-06-12 18:14   
gosc_Czyte - Profil gosc_Czyte
Nasuwa sie oczywiste pytanie: skoro Centralwings byl taki dobry, to dlaczego mimo licznych przewag zbankrutowal?
humbak 2009-06-12 17:53   
humbak - Profil humbak
disordq: Najpierw radziłbym pomyśleć, a dopiero potem coś mówić. Wykaż, proszę, że "dostałem od nich darmowy bilet", bo ja jakoś nie zauważyłem... Nie zauważyłem również żadnego "wychwalania" i braku obiektywności w tekście. Ja rozumiem, że niektórzy są związani ze swoim pracodawcą, ale to, co Ty prezentujesz swoją osobą zaczyna być chorobliwe... I zamiast rzucać nic nie znaczące frazesy i kalumnie, byś jednak wykazał się w końcu merytoryką. Ekranu jest pod dostatkiem, a tak jak papier, ekran jest cierpliwy...
aynis 2009-06-12 17:32   
aynis - Profil aynis
To nie tylko samo połączenie do Lizbony, ale też wygodne połączenie, żeby polecieć dalej na Maderę, Azory czy do Brazylii...
disorder 2009-06-12 16:48   
disorder - Profil disorder
Oby ten wygodniejszy sprzęt nie miał podobnych wad jak w Air France.
gosc_jakub 2009-06-12 16:31   
gosc_jakub - Profil gosc_jakub
tylko ze TAP bedzie latal wygodniejszym sprzetem, 5 do 7 razy w tygodniu no i za dnia, co jest olbrzymia roznica. poza tym godziny przesiadkowo sa idealne, mozna z Lizbony kontynuowac podroz do wiekszosci destynacji obslugiwanych przez lotnisko Portela. Popoludniowy wylot z Lizbony to po prostu mistrzostwo. Mieszkam w Lizbonie od lat i szesciogodzinne (co najmniej) podroze z lufa przez FRA albo MUC byly dosc stresujace i meczace (wielokrotnie bagaz nie dolatywal do WAW razem ze mna). Z minusow to TAP sie niestety spoznia (portela to strasznie zapchane lotnisko), sa ciagle strajki, ale za staff powietrzny ma bardzo sympatyczny :)
disorder 2009-06-12 16:29   
disorder - Profil disorder
Nie starczyłoby mi ekranu, żeby Ci wyjaśnić. Rozumiem, że dostałeś darmowy bilet i zachwalasz ich pod niebiosa, ale jako dziennikarz mógłbyś być czasem obiektywny.
gosc_Czyte 2009-06-12 16:29   
gosc_Czyte - Profil gosc_Czyte
Onegdaj w kazdym slowniku znaczy to samo.
humbak 2009-06-12 16:24   
humbak - Profil humbak
disordku: Bo nowe słowniki to prostytucja. Ja wolę zdecydowanie poruszać się w dobrej starej polszczyźnie. A wracając do TAPa, to możesz rozwinąć wątek "lepszości" CeZero na Lizbonie "od zawsze"? Bo może ja jestem ograniczony (przez tę staropolszczyznę), ale nijak nie rozumiem niby w czym CeZero był lepszy?
disorder 2009-06-12 16:17   
disorder - Profil disorder
Owszem, słownik Doroszewskiego stwierdza, że onegdaj oznacza wyłącznie przedwczoraj, ale współczesne słowniki nie potwierdzają już tego starego znaczenia.
disorder 2009-06-12 16:16   
disorder - Profil disorder
Stenus: "Onegdaj - dawniej, kiedyś, wcześniej niż wczoraj". Wystarczające wyjaśnienie? Czym tu się podniecać i mało nie narobić w portki? Że otwarto połączenie, które było w Warszawie od zawsze i to na bazie dużo lepszej linii - Centralwings?
humbak 2009-06-12 14:06   
humbak - Profil humbak
disordku: C0 przedwczoraj? Czyżby przedwczoraj jeszcze leciał C0 do Lizbony? Chyba Ci się pomyliło z TAPem. :o)
disorder 2009-06-12 14:00   
disorder - Profil disorder
Nic lepszego, niż onegdaj C0.
jjemiolo 2009-06-12 05:10   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Oczywiscie dobra wiadomosc dla WAW, wlaczajac mozliwoscc przesiadek w LIS dalej. Jednak reszta kraju nie ma szans z uwagi na rozklad. Chyba ze z noclegami w WAW, lub dojazdem na Okecie noca. Ale lepiej rydz niz nic.
marqoos_pl 2009-06-11 20:23   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Bardzo dobra wiadomość. /// alajalama - wiesz, istnieją takie linie, o których się po prostu "pisze dobrze" i nie musi to być za "vouchery"... już wspominałem nie raz, że takie prezenty to linie robiły kilka lat temu, teraz jest minimalna ilość takich specjalnych biletów... jakby chcieli każdego dziennikarza obdarować biletem (oczywiście całkowicie za darmo i na najdalszej trasie), to by szybko biznes zwinęli... kolejna teoria spiskowa, hihi /// ja tylko żałuję, że TAP się już jakiś czas temu z Dublina wyniósł, bo może bym do Warszawy tak poleciał DUB-LIS-WAW - ale mi się marzy :P /// Powodzenia TAP!
gosc_gosc 2009-06-11 19:50   
gosc_gosc - Profil gosc_gosc
kupilem bilet na portugalskiej stronie i zaplacilem 129 Euro, a w warszawie na reklamie napisane jest 820 PLN czy no jest prawie dwa razy tyle. Hallo. Bezsensu.
Ludzie kupujcie na portugalskiej stronie TAP
lmajchrowski 2009-06-11 19:48   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
that: a nie lepiej tak przeczytac artykul do konca. Pod zdjeciem ekranu z godzina przylotu masz juz napisane oraz powinienes zauwazyc ze na ekranie za zdjecia widac LO5442 czyli to oznacza ze to jest code share :)
humbak 2009-06-11 19:39   
humbak - Profil humbak
thacie: A nie jest w zrozumiały sposób o tym napisane? :P
hamburg 2009-06-11 12:26   
hamburg - Profil hamburg
that: Tak ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy