LOT się wyprzedaje na wakacje

LOT się wyprzedaje na wakacje Przypominamy, że Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły już początek wakacji i oferują 20% zniżki na wszystkie wakacyjne loty. Tylko przez 3 dni w terminie 12–14 lutego można kupić bilet w promocyjnej cenie i polecieć na wakacje w dowolnie wybrane miejsce z LOTowskiej siatki połączeń. Każde miejsce w samolocie, na każdym rejsie i w każdym kierunku - jak zapewnia...
13/02/2009 15:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2009-02-14 16:26   
hamburg - Profil hamburg
Troche mie irytuje ze ceny podowane tutaj sa uwazane za ,,normalna´´ cene LH. Przeciesz te ceny sa tez promcyjne. 99€ za lot bezposredni i 150-160€ z przesiadka.
Ceny ,,normalne´´ w LH sa 250-450€ return. Alez oczywiscie nie zaprzeczam ze w podanch przykladach LH wychodzi taniej....tylko chcialem powiedziec ze te ceny LH sa tez promocyjne ;-)
hamburg 2009-02-14 13:54   
hamburg - Profil hamburg
4tech: Jakie trasy sa na minusie? Z tego co widzialem (na wlasne oczy) to wszystkie polaczenia z PL do MUC i FRA sa na plusie....wiec wspolpraca z LH sie oplaca, nawet (jezeli tak jest jak mowisz) ze LH bierze 60 lub 70% tego zysku.
flybe 2009-02-14 12:19   
flybe - Profil flybe
pozpiotr: jako paxa malo Cie to obchodzi mnie zreszta tez...i tu sie z Toba zgadzam.zreszta kupujac w LH pojedyncze kierunki POZ-MUC,MUC-CDG,CDG-MUC,MUC-POZ lecac samolotami LH/Augsburg Airways wychodzi taniej niz LO....
pozpiotr 2009-02-14 12:06   
pozpiotr - Profil pozpiotr
flybe: Czytałem to i rozumiem, ale przyznaj, że jako pasażera niewiele mnie to musi obchodzić. A wracając do "mojej" trasy, sprawdzałem POZ-CDG-POZ lecąc samolotami poszczególnych przewoźników, nie na code-share.
flybe 2009-02-14 12:00   
flybe - Profil flybe
pozpiotr:dlaczego sa takie roznice pisal o tym 4tech....z POZ do MUC odcinek pokonujesz LO a w zasadzie EuroLot....
gosc_s 2009-02-14 11:37   
gosc_s - Profil gosc_s
LO - dobra cena do JFK na wakacje:)
pozpiotr 2009-02-14 11:36   
pozpiotr - Profil pozpiotr
Jak rozumiem kupując bilet nie patrzysz na cenę tylko lecisz tym co lubisz... Świetnie, gratuluję wypchanego portfela. Ja porównuję. Tym razem akurat, spojrzałem na trasy na których latam, a więc POZ-CDG i na linie, którymi mogę się tam łatwo dostać, a więc LO i LH. No i nie zmienię tego, że LO jest w promocji droższy od LH...
gosc_Flyin 2009-02-14 07:43   
gosc_Flyin - Profil gosc_Flyin
pozpiotr: mi tez sie "zdarza",ze latam samolotem i nadal twierdze,ze ta oferta LOTu jest dobra.To nagminne porownywanie z LH zaczyna byc troche smieszne.Porownoj z innymi liniami. Nawet LC,ktore biora oplaty za wszystko i w sumie bilet drozszy od tradycyjnych linii.Oczywiscie nie zawsze.
Ostatni komentarz na ten temat z mojej strony.Kiedys trzeba postawic punkt i kropka:-)
flybe 2009-02-14 02:37   
flybe - Profil flybe
a tak przy okazji porownanie cen na trasie WAW-LHR-WAW w LO/BA/LH termin1.07.09-31.08.09 ceny w PLN..675,73/802,57/762... LO i BA lot bezposredni natomiast LH via FRA i DUS na RT wiec nie jest tak zle z ta promocja w LO tylko ze jak LH lub BA zrobia promocje to bedzie taniej niz w LO....
pozpiotr 2009-02-14 02:03   
pozpiotr - Profil pozpiotr
flying dutchman: nie pisałem, że jestem specem od linii lotniczych, więc się nie czepiaj. Zdarza mi się natomiast latać i jak widzę promocję LO, w której ceny są wyższe od normalnych cen LH na tej samej trasie i w tym samym dniu, to właśnie to uważam za śmieszne i żenujące.
4tech 2009-02-14 01:50   
4tech - Profil 4tech
Hamburg:nie chodzi o pojedyncze trasy ale wszystkie razem które wymionione sa umowie między LH a LO jeżeli policzymy wszystko razem to LO jest na minusie względem LH i dlatego aby nie powiększać tej straty bilety w LO na tej samej trasie co w LH sa o kilkanaście procent droższe niż w LH a dokładniej chodzi o to ze wiecaj zarabia LH na tych trasach niż LO i w sumie LO dopłaca do tych tras a że 1 czy 2 trasy przynoszą zysk nie przekłada sie na całość jeśli resztę tras jest na minus....
hamburg 2009-02-14 01:26   
hamburg - Profil hamburg
Oczywiscie nie zaprzeczam 4techowi....mozliwe jest ze tak jest. To tez by wytlumaczylo czemu LO ma wieksze ceny na tych trasach....ale ostatecznie LO na tej ,,wspolpracie´´ nie traci.
hamburg 2009-02-14 01:19   
hamburg - Profil hamburg
Gdzie stratny skoro trasy do MUC i FRA sa jeden z najbardziej dochodowych?
flybe 2009-02-14 01:08   
flybe - Profil flybe
miras: tak to prawda, 4tech ma racje w koncowym rozrachynku LO na wspolnych trasach z LH jest stratny..pytanie tylko ile i czy proporcje podane przez 4techa sa wlasciwe...
gosc_4tech 2009-02-13 23:45   
gosc_4tech - Profil gosc_4tech
miras: kurcze,przecież jest to oficjalna informacja która pojawiła sie chyba 2 tyg temu przy okazji informacji o stratach LO! potwierdzona nawet przez LO różnią sie tylko wartości.przyznano wówczas ze umowa z LH o wzajemnych rozliczeniach za eksploatację wspólnych tras delikatnie ujmując jest nie korzystna dla LO myślałem ze taki wyga jak Ty o tym słyszał ...
miras 2009-02-13 23:11   
miras - Profil miras
4tech: czasami zadziwia mnie Twoja wiedza :) Skąd ty takie informacje masz?
4tech 2009-02-13 22:49   
4tech - Profil 4tech
hamburg:przy cenach LO zgadza sie ale chodzi o różnice w cenie zakupu biletu na tych samych trasach w LH i LO..a nie pojedyncze trasy...
hamburg 2009-02-13 22:46   
hamburg - Profil hamburg
4tech: Co ty gadasz? Trasy do FRA i MUC to sa jedne z najbardziej dochodowych dla LO. Zaraz po WAW-BRU i kierunkach na wschod.
4tech 2009-02-13 22:44   
4tech - Profil 4tech
miras:a słyszałeś o umowie między LH a LO o wspólnej eksploatacji tras w systemie code share? dotyczącej wzajemnych rozliczeń między przewoźnikami.Problem tkwi w tym ze ta umowa jest bardzo nie korzystna dla LO w segmencie rozliczeniowym.nie ważne jaki przewoźnik obsługuje daną trasę rozliczenie jest w stosunku 60/40 dla LH ( nie którzy twierdzą ze nawet 70/30)...czyli LO dopłaca de facto LH za te trasy mimo że je obsługuje swoimi samolotami..wiem,za tak podpisana umowę ktoś w LO powinien dostać " w łeb" ale to również świadczy o słabości LO wśród przewoźników lotniczych na świecie
hamburg 2009-02-13 22:38   
hamburg - Profil hamburg
euro2012: Ja nie sadze ze LH topi LO...przeciesz dowoz paxow do hubow LH naleza do najbardziej dochodowych tras w siatce LO. A ceny zaleza od tego jak dany kierunek sie sprzedaje. Skoro za taka cene pojda w LO (a musza...inaczej nie mozna sobie wytlumaczyc zysku LO na tych trasach) to po co maja byc nisze?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy