Podsumowanie roku w Gdańsku

Podsumowanie roku w Gdańsku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy w roku 2008 obsłużył 1 954 166 pasażerów, co stanowi niemal 14% wzrost liczby pasażerów w stosunku do rekordowego roku 2007. Liczba 31 072 wykonanych w 2008 roku operacji stanowi natomiast ponad 10% wzrost w porównaniu do roku 2007. Mimo wycofania się takich przewoźników, jak easyJet i bmibaby oraz zaprzestania lotów przez...
12/01/2009 16:41   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lack 2009-01-14 11:35   
lack - Profil lack
Jeśli chodzi o pozytywne zmiany na lotnisku to w zasadzie przychodzi mi na myśl tylko rozdzielenie na stref non() i schengen. Przed tym kolejki do odprawy celnej byly katastroficzne - zwlaszcza dla kogos kto leci "normalna" linia przy bilecie sporo drozszym niz u taniego przewoznika.
Druga fajna rzecz, choc nie wiem czy tu jakas zmiana to barek w saloniku - wybor alkoholi bije na glowe warszawe jak i salony biznes lufthansy.

Minusy to oczywiscie ogolna atmosfera kurniku wyniakajaca z takich a nie innych wymiarow terminalu i takiej a nie innej organizacji ruchu. Widzialem jak na przyklad na lot jakiejs taniej linii (czyli duzy samolot >100 pasazerow) dwa razy zmieniali bramki zeby ludzie mogli sie tratowac ustawiajac do kolejnej.
Jesli chodzi o komunikacje to do Gdyni jest bardzo slabo - autobus owszem jezdzi, ale co pare godzin. Taksowka nawet do najblizszego miejsca (Karwiny) to 60-70 zl za 10-15 minut jazdy.

Jeżeli zaś chodzi o prezesa, to jego nastawienie najlepiej chyba może ilustrować zachowanie opisane w artykule:
zobacz link
"Z czego wynika taka kalkulacja opłat? - Nie muszę się z tego nikomu tłumaczyć - powiedział "Gazecie" Włodzimierz Machczyński, prezes portu lotniczego w Rębiechowie. - Na pytanie, skąd cena 1600 euro, odpowiem tak: bo nie 2600 euro ani nie 5 tys. euro. Prezes Machczyński uważa, że tyle kosztuje dodatkowa praca załogi lotniska. - Nie musimy nikomu robić prezentów, a organizator powinien liczyć się z kosztami."
gufi_gda 2009-01-13 21:34   
gufi_gda - Profil gufi_gda
No i temat Lidera Biznesu się skończył. Ale fajnie!!!!
katowiczan 2009-01-13 19:34   
katowiczan - Profil katowiczan
juz z tym barakiem bym nie przesadzał. Wizualnie to to jest moim zdaniem ładny terminal:)
warto 2009-01-13 19:32   
warto - Profil warto
do AYNIS : widziałaś skład jury ? to dużo tłumaczy w tym temacie , powtarzam się bo jestem osobą która zaczęła walkę o to by przystanek autobusowy przed lotniskiem miał wiatę i ją ma ! i miałem okazję poznać myślenie boosssssaaaa i sposób reakcji na potrzeby pasażerów - który uważał że to nie jego biznes - cały czas jesteśmy karmieni propagandą - skoro brakuje teraz pieniędzy na NOWY TERMINAL o czym mozna poczytac w lokalnej prasie to gdzie sa pieniadze skoro nasze lotnisko w GDN nie zmieniło się nic od 10 lat ....
warto 2009-01-13 19:26   
warto - Profil warto
pochodze z Bydgoszczy i pamiętam czasy jak zaczynali od baraku i było tylko bzg-waw-bzg / byłem w tym roku w bydg i byłem pod wrażeniem bo tam z budyneczku powstało lotnisko a nie to co w gdansku był barak i jest " barak " jakby czas się zatrzymał //////
aynis 2009-01-13 19:24   
aynis - Profil aynis
warto: :) Najwyraźniej jury uznało, że im się należała ta nagroda. Jakoś nikt nie protestuje przeciwko nagrodzie dla KTW ;)
warto 2009-01-13 19:22   
warto - Profil warto
do AYNIS : dzięki masz rację - zagotowałem się od momentu kiedy " nasze " lotnisko zostało nominowe do LIDERA BIZNESU hi hi hi hi
warto 2009-01-13 19:19   
warto - Profil warto
do cezary : MASZ RACJE na lotnisku w GDANSKU ! nie zmieniło się nic od 10 lat oprócz utrudnien a nie ułatwień - ostatnio oczekiwałem na kontrahentów ktorzy przylecieli do GDA z WAWY ostatnim samolotem - samolot o czasie ... wszystko niby OK - na bagaż czekaliśmy ok 25 minut ( przy 1 samolocie, nic nie odlatywało ! ostatni samolot lądujący tego dnia ) po czasie dowiedziałem się i widziałem że przyleciał rządowy TU154 i świtą z PO / więc całe lotnisko na kleju na wazelinie przy rządówce ... a my czekaliśmyyyyyyyyyy
4tech 2009-01-13 19:14   
4tech - Profil 4tech
warto:dziękuję za uznanie osiągnięć Bydgoszczy ale do pełnego zachwytu jeszcze daleka drogą są na forum osoby które twierdzą ze lotnisko w Bydgoszczy jest nie potrzebne a jeżeli już to Bydgoszcz zasługuje co najwyżej na loty do Londynu i to kilka w tygodniu(obecnie 13 kierunków z BZG)... Co do Gdanska to mysle ze ma te same mankamenty co inne lotniska w Polsce-słaba infrastultura,komunikacja etc...
aynis 2009-01-13 19:14   
aynis - Profil aynis
warto: zaczynasz już się powtarzać, dotarło do nas co chciałeś powiedzieć.
warto 2009-01-13 19:12   
warto - Profil warto
lotnisko GDANSK sprawdziłem to LIDER BIZNESU ? hi hi hi hi rozwój aktualny : 3 x LCC Ryanair , Wizz i Norwegian ( który ograniczył loty do Oslo z 7 do 3 tygodniowo ) oraz tradycyjne Lot , Lufthansa i Sas = 6 przwożników to jest rozwój ? hi hi hi hi no i 2 czartery zimą do Egiptu sharm i hurghada .....i jakieś 2 kierunki do skandynawii raz w tygodniu do jakiś małych portów małym samolotem - chciałbym się dowiedzieć co u LIDERA BIZNESU oprócz czarterów latem w 2009 r. ma do zaoferowania LOTNISKO W GDANSKU ? chodzi o nowe trasy ? pojawienie się nowych lini ? jakich od kiedy ? ...... i tu cisza / ostatnie pytanie czy w ramach tego podsumawia ujęto rządowe samoloty ?? tu 154 i jak ladujace co week z premierem i prezydentem i VIPami z sejmu ?
ostenburg 2009-01-13 19:12   
ostenburg - Profil ostenburg
wielkie dzięki ze to przetłumaczyłeś bo na 100% nikt by nie zrozumiał...
cezary 2009-01-13 19:05   
cezary - Profil cezary
Dla tych, którzy szanują i lubią język poski zrobię za tłumacza z paolo-79:" Widzę, że warto lubi GDN jak ja KRK;) Ale racja - głupotę w zarządzaniu trzeba sekować. Jeśli nie to niedługo lotniska regionalne wrócą do stanu z 2003...."
ostenburg 2009-01-13 19:00   
ostenburg - Profil ostenburg
warto: zgadzam sie z tym co piszesz, wszystko prawda
paolo-79 2009-01-13 18:58   
paolo-79 - Profil paolo-79
widze ze warto lubi GDN jak ja KRK;)ale razja,glupote w zarzadzaniu treba eskalowac,jesli nie,nie dlugo lotniska regionalne wroca do stanu z 2003...
tomekk-81 2009-01-13 18:41   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
hamburg: nie odpiszę na pytanie o KRK, bo to nie na temat. Tutaj rozmawiamy o Gdańsku :)
warto 2009-01-13 18:35   
warto - Profil warto
PANIE PREZESIE MACHCZYNSKI ( PREZES AIRPORT GDANSK ) ile linii zrezygnowało z połączeń z GDN w ciągu ostatnich 2 lat ? dlaczego z jedynego w Trójmiesie portu ( 800.000 mieszkańców ) latają tylko 3 tanie linie lotnicze RYAN WIZZ i NORWEGIAN ( który w stosunku do lata 2008 ograniczył częstotliwość do 50 % w zimowym sezonie ) więc co to jest za rozwój ? myślę że ryan i wizz latają bo mają specjalne tajne ceny opłat lotniskowych. Zimą lataja 4 samoloty do Egiptu i to zależy od miesiąca - nie wiem się czy ta działalność jest podstawą do nominacji do statuetki LIDERA BIZNESU - dla mnie wydarzeniem 2008r. jest lotnisko w Bydgoszczy i Katowicach - bo tam widać że coś zrobiono w Gdańsku pod 10 lat nie zrobiono NIC
warto 2009-01-13 18:20   
warto - Profil warto
do 4 tech - lotnisko w gdn obsługują publiczne 2 linie do gdańska 110 i B które są uzupełnieniem pielgrzymek po gdańskich osiedlach a nie linia docelową do lotniska / do sopotu nie ma nic / a do gdyni sa jakieś sporadyczne połączenia które powstały na wskutek interwencji WIZZ - tak to oprócz TAXI od 30 do 60 zł za kurs - AIRPORT GDANSK to komunikacyjna pustynia - jedno jest pewne ! SOPOT oprócz taxi nie ma żadnego bezpośredniego zorganizowanego dojazdu do lotniska ........................................................................
warto 2009-01-13 18:15   
warto - Profil warto
do hamburg : przejazd autobusem 110 lub B to wycieczka po dzielnicach mieszkaniowych i wkoło gdańska i tu stenus ma racje a nie krótki konkretny dojazd do PKP GDANSK WRZESZCZ czy PKP GDANSK GLOWNY - jak powinno wygladać lotnisko - wzór dla mnie to MONACHIUM autobus pociag taxi co chcesz i jak chcesz / w czasie oczekiwania na samolot kawa herbata gratis do woli / prasa z 5 tytułów nie muszą a dają i to już na terenie lotniska nie ważne jaką linią lecisz to jest lotnisko a nie barak taki jak jest w gdansku - miły kolego HAMBURG mam wrażenie że starasz się na tym portalu gwiazdorować na maxa - na każdy temat wiesz wszystko i starasz się być naj a nie jesteś
4tech 2009-01-13 16:41   
4tech - Profil 4tech
stenus:pisząc porządnie miałem na myśli kilka lini autobusowych łączących lotnisko z miastem nie tylko jedna linia "L","B" i tym podobne(przykład liverpoolu czy chociażby Bristolu) gdzie lotnisko obsługuje kilka regularnych lini komunikacji publicznej
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy