Wizz nie planuje przyjaznej polityki bagażowej

Wizz nie planuje przyjaznej polityki bagażowej Wizz Air często krytykowany jest za bardzo restrykcyjną politykę bagażową. Dotyczy to tak bagażu podręcznego jak i rejestrowanego. Jest to także jedyna w Europie tak duża linia, która wprowadziła dwa formaty ładunków zabieranych przez pasażerów na pokład. Tzw. mniejszy bagaż podręczny o wymiarach 42/32/25 cm jest bezpłatny. Z kolei za większy (do 15 kg i...
19/05/2016 12:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marcowy 2016-05-31 08:12   
marcowy - Profil marcowy
@gość_43057 - no to szacun dla nich ponieważ jest bardzo intuicyjna i bardzo dobrze działa. @affinitor - i tego miedzy innymi zabrakło mi w apce lotu. Być może jest taka mozliwość - raczej jest na pewno bo znalazłem przycisk "zapisac w telefonie" ale cóż z tego jak nie działał. Do tej pory nie zwaracałem uwagi na apki ale w tej podózy ( cztery niezależne odcinki dla czterech osób ) fajnie było mieć wszystko łatwo dostępne. Te apki z których korzystałem dotychczas ( LH, United ) sa po prostu przekombinowane i za to daję olbrzymi plus dla FR. No i na szczęście nie musiałem lecieć z Modlina :)
Affinitor 2016-05-30 23:27   
Affinitor - Profil Affinitor
kitsune: problem właśnie w tym, ze nie wszyscy na miejscu kupują. Po pierwsze nie wszędzie da sie "na Kuzniara", po drugie, nie każdy czuje taka potrzebę, co niestety czasem widać na lotniskach. :)
Affinitor 2016-05-30 23:26   
Affinitor - Profil Affinitor
marcowy: apka jest dla mnie szatnia rzeczą, która decyduje o wyborze linii. Wystarcza mi to, ze mogę pobrać boarding do walleta.
A co do FR, wiem ze sie zmienia na lepsze i coraz bardziej przypomina inne linie, co nie zmienia faktu, ze na loty z Modlina nikt mnie nie namówi. :)
gość_43057 2016-05-30 09:31   
gość_43057 - Profil gość_43057
@marcowy a wiesz, że apkę FR pomagali robić ludzie z Politechniki Białostockiej?
marcowy 2016-05-30 08:48   
marcowy - Profil marcowy
Affinitor: własnie jestem bezpośrednio po trzech lotach z FR: GDN-PSA, PSA-CHQ, CHQ-MOD i na dokładkę lotowski WAW-GDN. Dawno z nimi nie latałem i powiem szczerze bardzo miło mnie rozczarowali. Bardzo fajna obsługa w samolocie ( głównie w tym z polskiej bazy ), smrodu brak, kanapki lepsze i tańsze niż na lotnisku, wszysko o czasie. Ale dwie rzeczy mnie zaskoczyły in plus najbardziej: bagaże podręczne - nigdzie, na żadnym lotnisku z tych trzech nie byłe sprawdzane a ludzie mieli takie toboły że byłem po prostu w szoku że pozwalali to wziąć na pokład. No i drugie aplikacja mobilna. Po raz pierwszy w tych lotach skorzystałe z aplikacji FR i LOTu. Apka FR absolutnie zajebista - wystarczy się zalogowac, od razu widze wszytskie podróże, trzy kliknięcia i bording passy dla całej rodziny w telefonie. Natomiast apka LOTu - porażka, byłem w szoku że można takie g...o wypuścić.
usuniety 2016-05-30 05:19   
usuniety - Profil usuniety
Affinitor, pojechałeś z tymi śmierdzącymi pasażerami FR... Pasażerów nie przestrzegających zasad higieny spotykałem w każdych liniach, powiem więcej, podczas mojej podróży w biznesie widziałem panią, która obcinała tam paznokcie. Ale idąc Twoim tokiem logicznym - w takim razie Wizzair stosując mniejszy bagaż walczy z tym zjawiskiem - przy tak małych limitach bagażu pasażerowie po dotarciu do celu muszą kupić nowe ubrania. ;)
Affinitor 2016-05-29 23:47   
Affinitor - Profil Affinitor
banan86: ja znam ludzi, którzy w ogóle nie latają samolotami, wiec może to tez wziąć pod uwagę i pobierać specjalna dopłatę za sam fakt wyboru samolotu jako środka podróży? Ja osobiście wybieram star alliance, gdzie nie mam problemu z bagażem podręcznym, a w wielu przypadkach w taryfie bez bagażu rejestrowanego mam go za free dzięki statusowi. I nie muszę codziennie prać, albo śmierdzieć jak niektórzy pasażerowie FR czasami, których zdarza mi sie widzieć i czuć na niektórych lotniskach...
gość_ceb0b 2016-05-20 22:15   
gość_ceb0b - Profil gość_ceb0b
Ostatnio leciałem Kijowa i faktycznie, po przeliczeniu kompletu opłat tańszy od Wizz okazał się Lot...
gość_c30be 2016-05-20 17:12   
gość_c30be - Profil gość_c30be
No tak... co ma powiedzieć ktoś z Katowic? Zawsze będzie chwalił Wizza z braku alternatywy. Ale na innych lotniskach całe szczęście jest wybór i zapewniam cię że cała masa pasażerów omija Wizzaira szerokim łukiem właśnie ze względu na tą idiotyczną politykę bagażową...
banan86 2016-05-20 11:05   
banan86 - Profil banan86
gość_00993: nie, nie pracuje w WizzAir ale po prostu nie widzę problemu by na 2-3-5 dniowy wypad spakować się w mały plecak i tyle. Jak ktoś potrzebuje więcej to dopłaci i po sprawie.

Co więcej, znam ludzi którzy jadąc za granicę do pracy na 3 miesiące pakują się w malutki plecak i...jest im wystarczający!
gość_045d1 2016-05-19 17:24   
gość_045d1 - Profil gość_045d1
ja się kieruję tak wyborem i dlatego w zdecydowanej większości latam Ryanem
gość_00993 2016-05-19 16:42   
gość_00993 - Profil gość_00993
banan86 faktycznie nie rozumie albo poprostu obraca sie wsrod ludzi ktorzy lubia placic za krotki citybreak z wizzairem wiecej niz w liniach tradycyjnych. (Chyba, ze zapakuja sie w reklamówke). Mam nadzieje ze pracujesz w Wizzair i dlatego tak piszesz, bo inaczej musialbys byc bardzo naiwnym czlowiekiem...
gość_00993 2016-05-19 16:34   
gość_00993 - Profil gość_00993
Ceny Wizzair wcale nie sa tansze z powodu oplaty za bagaz podreczny. Poza tym nabija ilosc bagazu rejestrowanego bo taki jest tego cel. Wizzair'em krotki city break wychodzi nawet drożej niz w liniach tradycyjnych przez ta polityke. Ciagnijcie go za jezyk, to prezes, on pilnuje kasy i sprzedaje bajki.
banan86 2016-05-19 16:22   
banan86 - Profil banan86
Jeszcze nie słyszałem o przypadku żeby ktoś kierował się wyborem pomiędzy Wizzem a Ryanem z powodu limitów bagażu podręcznego. Dla większości ludzi to jest bez różnicy. Ci którzy lubią wozić dużo klamotów przeważnie wykupią i tak bagaż rejestrowany (a na tym polu wygrywa oferta Wizza)
gość_4462a 2016-05-19 15:10   
gość_4462a - Profil gość_4462a
'Według niego 80% pasażerów wystarcza mały bagaż podręczny.' czytaj: 80% pasażerów decyduje się na mały bagaż podręczny, gdyż uznaje, że nie warto płacić więcej za parę cm bagażu lub przesiada się na zdecydowanie przyjaźniejszego RYR. Gdyby bagaż był tańszy podróżowaliby po ludzku czyli z większym minimum.
gość_f0912 2016-05-19 14:19   
gość_f0912 - Profil gość_f0912
Banan86: albo wybrać Ryana i mieć dwie sztuki w cenie... Co w ostatecznym rozrachunku i tak wyjdzie taniej...
banan86 2016-05-19 14:16   
banan86 - Profil banan86
Najważniejsze żeby ceny taryf podstawowych (oraz ogólna siatka połączeń) były lepsze niż u konkurencji
banan86 2016-05-19 14:12   
banan86 - Profil banan86
Nie rozumiem o co halo?

Przecież jeśli ktoś potrzebuje brać więcej klamotów ze sobą to zapłaci. Jeśli nie chce płacić to znaczy że ich nie potrzebuje brać. To proste jak konstrukcja cepa :) Nie widzę, żadnego powodu do zmiany polityki w tym zakresie

Swoją drogą jeśli już mam dopłacać, to lepiej zapłacić trochę więcej i wziąść bagaż rejestrowany ale to oczywiście zależy od przypadku.
gość_64b03 2016-05-19 13:23   
gość_64b03 - Profil gość_64b03
10 EUR to naprawdę HORRENDALNA opłata -przecież za taką kase można sobie praktycznie życie ustawić...
gość_829b7 2016-05-19 12:32   
gość_829b7 - Profil gość_829b7
"Gdybyśmy powrócili do dużego bagażu podręcznego za darmo, ludzie zabieraliby więcej rzeczy, które - jak widać - nie są im potrzebne"
Niech podniosą ceny biletów 20 razy to okaże się że latanie nie jest ludziom potrzebne. Co za logika!
Jedyny wniosek jaki można z tych danych wysnuć, to to że prawdopodobnie dla 80% osób użytkowanie dodatkowych rzeczy które by zabrali na tą wyprawę nie są warte horrendalnej opłaty 44 do 78 zł.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy