PPL odpowiada Wizz Air-owi

PPL odpowiada Wizz Air-owi Przesiębiorstwo "Porty Lotnicze" przedstawia po raz kolejny swój punkt widzenia w sprawie decyzji o likwidacji Terminalu Etiuda. Ma to związek z podjęciem przez tanią linię lotniczą Wizz Air kampanii na rzecz utrzymania Etiudy. Decyzję o likwidacji Terminalu Etiuda w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie i przeniesieniu od 1 kwietnia 2009 roku odpraw...
18/12/2008 10:14   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Danzi 2008-12-21 14:30   
gosc_Danzi - Profil gosc_Danzi
jak nie wiadomo o co chodzi, to idzie o kasę :)

nie jestem ekspertem, do tej pory nie korzystałem z Etiudy czy też innego terminala w Warszawie, a z terminala w Gdańsku, ale po przeczytaniu wypowiedzi dwuch stron WizzAira oraz Anny Żuchlińskiej wypowiedź tej ostatniej jest dla mnie mówiąc delikatnie mało wiarygodna.

Chociażby równe i niedyskryminowane traktowanie wszystkich użytkowników nie oznacza wrzucanie wszystkiego do jednego worka. Wystarczy jak PPL nie będzie zmuszał nikogo do opuszczenia etiudy lub zmuszał do czegokolwiek.
tbweb 2008-12-18 17:57   
tbweb - Profil tbweb
a żebyś wiedział...!

Szlag mnie trafia, gdy toleruje się takie twory. I nie chodzi mi tu o sprawe Wizz Aira, który "ma swoje za uszami". Chodzi o to, że PPL poczuwa się do występowania jedynego sprawiedliwego w polskim lokalnym lotniczym piekiełku, a sam nie do końca gra fair! Co to jest do cholery?!

Ktoś powinien się tym zająć, byle nie KE, bo koledzy w Brukseli, jeżeli chodzi o podejście do transportu lotniczego, t w ogóle już jadą na maksa! Ciekaw jestem tylko jak się przemieszczają do Brukseli ze swoich stolic, pociągami pewnie przez pół Europy! Gamonie!



Nie jestem fanem Ryanaira, ale szczerze Wam powiem, że dopinguję O'Learemu, bo chociaż - tak jak każdy w biznesie - mają swoje za uszami, to przynajmniej publicznie wytykają urzędom, PPLom i innym tego typu Tworom ich zatwardziałe myślenie i utrudnianie konkurencji. Mają na to kase i (jak pokazuje wynik sądowej utarczki z KE) czasami im się udaje!
humbak 2008-12-18 17:47   
humbak - Profil humbak
Może za PPL powinno się zabrać, jak za TP SA? Tu raczej UOKiK, a nie ULC.
tbweb 2008-12-18 17:44   
tbweb - Profil tbweb
"Z uwagi na obowiązujące w Polsce prawo, nie jest możliwa opcja pozostawienia Etiudy na wyłączność tylko jednego przewoźnika - wyjaśnia wątpliwości komunikat PPL. "


Ale bzdura. Nie możliwa jest dlatego, że od 20 lat w Radach Nadzorczych mniejszych i wiekszych spolek lotniczych w tym kraju zasiadaja ci sami koledzy. I zaden drugiemu nie zrobi krzywdy w postaci "zewnetrznego inwestora" ktory moglby taki terminal przy lotnisku sobie utrzymywac.

Prosze, niech PPL wskaze w ktorym miejscu Ustawy jest mowa o zakazie utrzymywania wlasnej infrastrutkury na terenie lotniska przez podmiot zewnetrzny, albo zakaz wynajmowania takiego obiektu tylko jednemu najemcy??

Niech przestana pieprzyc glupoty! Gdyby chcieli zarobic, to wynajeliby Etiude Wizzowi, lotnisko mialoby 3 terminale, mialoby to tylko pozytywne oddzialywanie na konkurencje na tym lotnisku.

Niech koledzy z PPL nie będą tacy "święci". Czy czasami ta sama ustawa nie mówi o równym dostępie podmiotów do świadczenia obsługi lotniskowej? I gdzie jest to równouprawnienie, skoro większość agentów handlingowych jest powiązanych kapitałowo z PPLem, który ma większość udziałów w większości lotnisk w Polsce? I gdzie tu jest równouprawnienie koledzy hm?

A Kraków? Dwóch agentów handlingowych (bo wymaga tego ta sama Ustawa) na papierze wszystko się zgadza: jest obowiązek - jest dwóch agentów. Sęk w tym że agent nr 1 KRK AS (dawniej LHC) należy do PPL, agent nr2 - WAS (obsluguje tylko informacje) - też należy do PPL, podobnie jak całe lotnisko, które w osiemdziesięciu kilku procentach należy do PPL.

Pytam sie: gdzie tu jest równouprawnienie koledzy z PPL? Gdzie ta przejżystość, na którą się powołujecie? Czy przypadkiem Ustawa nie zabrania zarządzającemu lotniskiem monopolizacji usług lotniskowych?

Gdzie jest ULC, który oczywiście nie widzi tego problemu, za to czepia się każdej pierdoły na lotniskach regionalnych (zwłaszcza tych z mniejszościowym udziałem PPL)?

Koledzy z PPL, jeżeli już wypuszczacie takie komunikaty, to róbcie to z fantazją do cholery!
gosc_olo 2008-12-18 15:55   
gosc_olo - Profil gosc_olo
wiele lotnisk na swiecie pewnie stosuje upusty dla generalnyh klientów, nie tylko wawa dla lotu, nie przesadzajmy
marcia 2008-12-18 15:00   
marcia - Profil marcia
A po co w ogole PPL odpowiada na kretynskie (bo innego slowa nie moge znalezc!) zachowanie Wizzair? Co ma piernik do wiatraka - 95% pasazerow LO nie bedzie raczje korzystac z uslug Wizza a na pewno nie regularnie. Nie podoba sie im, droga wolna...
szumny 2008-12-18 12:31   
szumny - Profil szumny
"Takie samo prawo do zniżek" ??? Czyli zniżki zależne od ilości paxów? Czyli preferowanie LOT?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy