Wizz Air: Drugi bagaż podręczny przy wejściu priorytetowym

Wizz Air: Drugi bagaż podręczny przy wejściu priorytetowym Dodatkowy bagaż nie może przekraczać wymiarów 40x30x18cm. Opcja obejmuje również priorytet wejścia na pokład zakupiony w ramach już nieobowiązujących usług WIZZ XXL Seats, WIZZ ReservedSeats, WIZZ Premium, oraz WIZZ Premium Plus. - Pracujemy nad tym aby oferować naszym klientom coraz więcej, zachowując jednocześnie niskie ceny. Wizz Air posiada atrakcyjną...
30/07/2015 18:40   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_ec32d 2015-08-03 09:59   
gość_ec32d - Profil gość_ec32d
Pytanie co to rejestrowany w normalnych cenach .... I wolę rejestrowany o 50 zł derozszy przy bilecie z podręcznym o 50 zł tańszym.

gość_6adee
Co to znaczy - nie mają wyboru?
Albo kupujesz do 4 biletów na wizza rocznie - i wtedy płacisz wg taryfy droższej za wszystkie bilety - albo kupujesz wiecej - wtedy masz wybór - wszystkie kupić drożej albo kupić 4 pierwsze drożej a następne taniej - bo do tego mniej więcej sprowadza się koszt członkostwa.
Jak masz wizza na najbliższym lotnisku i trochę latasz to zapewne taniej jest kupić członkostwo.
A jak latasz mniej - to różnica w cenie duża nie będzie.
Po prostu WIZZ nie jest tak tani jak był kiedyś - aczkolwiek zostaje furtka dla tych, którzy w mały plecaczek się potrafią i mogą zapakować. Lub - jak robimy przy lotach grupą - jeden bagaz rejestrowy na grupę wypchany na maxa...

Na dodatek bilety mogą być na kilka osób i ten rok to rok kupowania biletów - w rzeczywistości loty moga być na dłuższym odcinku czasu.
Praktycznie to samo z ekonomicznego punktu widzenia byłoby, gdyby 4 pierwsze bilety były sprzedawane po wyższej cenie a anstępnie klient miałby jako stały pasażer zniżkę do upłybniecia roku od zakupu pierwszego biletu.

PS. Wizz wprowadził opłaty za wieksze grupy. Jako, że w promocji co drugi bilet gratis kupowałem bilety dla grupy 6 osób oczywiste było, że trzeba zniżkę dokupić. Ku mojemu miłemu zdziwionemu zadowoleniu spowodowało to przedłużenie ważności członkowstwa o rok i mam je do lutego 2017. Czyli rezultat - być może pomyłki systemu - rozszerzenia do grupy 6 osób był taki, że przy okazjistandardowe konto się przedłużyło.
gość_9c4a2 2015-08-02 12:27   
gość_9c4a2 - Profil gość_9c4a2
Niech wprowadzą rejestrowany w normalnych cenach! Wszystko inne to kosmetyczne zmiany
gość_979f0 2015-07-31 18:14   
gość_979f0 - Profil gość_979f0
Co nie zmienia faktu że Wizz kompromituje się tak częstymi zmianami zasad, czy to dot. bagażu, czy swojego klubu (to już wszyscy zapomnieli jakie były warunki na początku tej oferty)? O skandalicznej wysokości opłat tzw. manipulacyjnych nie wspomnę. Szkoda słów, pewnie niedługo nowe zmiany.
gość_6adee 2015-07-31 13:13   
gość_6adee - Profil gość_6adee
Może tym brakiem wyboru to przesadziłem, ale np dla mnie w Poznaniu obecnie Wizz ma ciekawszą ofertę od Ryana...
solokhumbu 2015-07-31 12:41   
solokhumbu - Profil solokhumbu
gość_6adee: nie pisz, że w POZ nie ma wyboru, na wielu trasach jest: TRF vs. RYG, DSA vs. LPL, LTN vs. STN, BCN vs. GRO. Kwestia: jakie komu pasują dni i godziny, jaką linię woli, ile konrkretnie kosztuje rejs w konkretnym dniu, jaki bagaż przewozimy itp itd. Mówienie o tym, że wyboru nie ma albo, iż jedna linia jest stale tańsza od drugiej to po rostu naginanie rzeczywistości.
gość_6adee 2015-07-31 11:04   
gość_6adee - Profil gość_6adee
gość_ec32d
Tylko że niektórzy nie mają wyboru... W takim Poznaniu Wizz ma bazę a FR już nie. Wizz oferuje tam tańsze bilety (przykład Londyn W6 od 79zł, FR od 89zł), niewspominając już o większej ilości kiwrunków na korzyść W6.
gość_ec32d 2015-07-31 09:44   
gość_ec32d - Profil gość_ec32d
gość_2faca
Cóż, nieco inaczej patrzę na kwestię klubu WIZZ. Jak ktos WIZZem leci raz w roku i samemu - to płaci nieco więcej. Pozostali wykupują członkostwo i mają ceny takie jak trzeba. Juz przy locie tam i z powrotem w dwie osoby najcześciej cena dla gościa z ulicy i cena dla członka klubu WIZZ wraz z opłatą jest taka sama.
De facto WIZZ po prostu dla tych, co latają u nich tylko raz w roku i samemu ma droższe bilety - ale ostatecznie jak ktoś korzysta tak rzadko z usług, to w sumie duzo wiecej nie zapłaci.
Wpływ Kilku promili niezadowolonych rzadko korzystających z ich usług klientów jest tu rekompensowane dla WIZZa zwiększonym prawdopoodbieństwem zakupu biletu akurat w WIZZie przez klientów częściej korzystających z samolotów LCC.
Dużo bardziej by ludzie się burzyli, gdyby ceny były podawane jak dla członków WIZZ ale z dopiskiem - jeśli lecisz tylko raz w roku płacisz więcej - przy tym samym efekcie ekonomicznym.
Podsumowując - zalezy co nazywasz ZWYKŁYM pasażerem. Podejrzewam, że na pokładach WIZZ dominują osoby, które kupują co najmniej 4 bilety rocznie (czyli przelot tam i z powrotem dla dwóch osób lub dla siebie dwa razy w roku tam i z powrotem). Te osoby, ZWYKLI pasażerowie WIZZa płacą od 39 (rzadko ale zdarza się, sam kupiłem takowy w tym roku)Pozostali - to nie sa ZWYKLI w sensie WIZZa - ich na pokładach tych linii prawie nie ma.
Zauwazmy, ze jak ciocia leci raz w roku z bratankiem, który lata 3 razy w roku - to tez ta ciocia ma zakup w ramach klubu WIZZ
gość_a30ab 2015-07-31 09:14   
gość_a30ab - Profil gość_a30ab
W W6 wystarczy przeczytać to co jest napisane na karcie pokładowej i wszystkie informacje dotyczące dozwolonych bagaży są napisane. FR zmienił się pozytywnie i obecnie jest najbardziej przyjaznym LCC pod względem bagaży. A ze swojej strony nie rozumiem powszechnego zachwytu U2, gdzie nie dość, że bilety są najdroższe ze wszystkich LCC, serwis bardzo drogi i niskiej jakości, a do tego najwnikliwiej sprawdzają wielkość bagażu podręcznego.
gość_e1847 2015-07-31 08:37   
gość_e1847 - Profil gość_e1847
gość 2faca ;Lataj czym chcesz ale wypełnienie Wizza wskazuje że ma się coraz lepiej a ceny porównaj i ciekawe co ci wyjdzie! Ryanair ma swoją politykę a Wizz ma swoją można się czepiać ale chyba jest dobrze że jest konkurencja dla nas pasażerów, mamy wybór latania!
gość_f7e9b 2015-07-31 08:17   
gość_f7e9b - Profil gość_f7e9b
w easyJet, jesli wykupi sie siedzenie w pierwszym, lub awaryjnym rzedzie, rowniez mozna wniesc drugi bagaz podreczny. Cytujac za easyJet.com: If you’re an easyJet Plus cardholder, FLEXI fare or Upfront or Extra Legroom customers then you can bring ONE additional small under seat bag (handbag/Laptop) with a maximum size of 45 x 36 x 20cm which will need to be placed under the seat in front. In order to secure your overhead locker space we recommend that you use easyJet Plus Speedy Boarding to be among the first to board the aircraft.
arosa 2015-07-31 06:38   
arosa - Profil arosa
Wizz już by sobie odpóscił ten płatny bagaż podręczny. Ja często latam gdzieś na 3-4 dni i 10 kg plus mała torba mi wystarczają, a to mam w FR i dlatego cześciej wybieram tę linię.
gość_2faca 2015-07-31 00:58   
gość_2faca - Profil gość_2faca
"Wizz Air posiada atrakcyjną politykę bagażową" - ha-ha, dobre. Te ich programy lojalnościowe i rozszerzenia podróży są bez sensu. Ryanair ma przejrzyste zasady i jeszcze niższe ceny biletów dla każdego, a nie członków klubu, którzy w Wizz płacą często 39 PLN, podczas gdy zwykły pasażer musi bulić 2x więcej. Niech biorą przykład z Ryana, Norwegiana, bo coraz gorzej z W6.
gość_e83dd 2015-07-30 19:37   
gość_e83dd - Profil gość_e83dd
system wizza robi sie coraz bardziej zagmatwany, a to z kolei prowadzi do naduzyc - w gate beda coraz czesciej slyszane zdania: "ooo, nie wiedziala Pani, jak mi przykro - przeciez jasno jest napisane, ze pierwsza i szosta sztuka sa za darmo, druga i czwarta za 50% o ile nie sa laptopem lub parasolka, zas 3 nalezy sie tylko kapitanowi kutra do polowow sledzia." CHcemy wiecej!!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy