Gdańsk - Barcelona i Turku

Gdańsk - Barcelona i Turku Tanie linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały dzisiaj (20.12) w Gdańsku uruchomienie ze swojej bazy w Rębiechowie dwóch nowych połączeń do Hiszpanii i Finlandii. Samoloty węgierskiego przewoźnika latać będą z Gdańska do Barcelony Girony raz w tygodniu w soboty oraz do Turku dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Pierwszy lot na trasie do Finlandii 2 kwietnia 2008, zaś do...
20/12/2007 10:44   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
michalb 2007-12-22 18:48   
michalb - Profil michalb
cd. 5 godzin ale przynajmniej dostalismy bony zywnosciowe (co prawda na smieszna sume). porownuja te dwie linie stwierdzam ze lepiej wypada wizzair choc daleko mu do poziomu sredniego, co do francy ktora latam dosc czesto mialem kilka opoznien ale najwieksze bylo 3 godzine ,reszta to byly opoznienia mniej jak 1 godzina .moim zdaniem franca sie tak czesto nie spoznia ale olewaja pasazera na maxa ,o reklamacji to mozna u nich zapomniec.
michalb 2007-12-22 18:44   
michalb - Profil michalb
tez mam cos do powiedzenia lecialem cezero to mial byc pierwszy lot na trasie dublin-lodz ,niestety wyladowalismy z 2 godzinym opoznieniem w katowicachgdzie zostalismy zostawieni na pastwe losu na nastepne 7 godzin ,jedyna osoba ktora sie nami opiekowala byl prezes lotniska ( ktore skladam wyrazy podziekowania) to onzalatwil mi karte pokladowa na lot powrotny zebym nie musial juz jechac do lodzi tylko mogl leciec z katowic i zrobil to bezinteresowniw,nie musze zaznaczac ze linia olala mnie i innych pasazerow.zlozylem skarge do ulc i dostalem 60 zl. odszkodowania ,szlak czlowieka trafia. lecialem tez 2 lata temu na swieta do polski z wizzaie samolot byl opozniony
jacek77 2007-12-22 12:20   
jacek77 - Profil jacek77
Witam wszystkich czy wy widzicie co się dzieje na polskich Lotniskach od wczoraj!!
Może i nie ale ja tak i co wizz pozostawił wszystkich ludzi samych sobie na lotniskach FR wylądował 20.dec w WAW pasażerów zostawił (brak organizacji transportu) C0 skasowało rejsy pracownicy C0 pozmieniali pasażera w krótkim czasie rezerwacje na dzisiaj i latają, żaden samolot nie jest uziemiony w przeciwieństwie do Wizzair gdzie 3 samoloty utknęły im w KRK ale już zostają przebazowane do KTW i mam nadzieje że ci biedni ludzie wylecą a reszta przyleci. FR wylądował w KTW skasował SNN z KRK BO POCO MA SIĘ NA RAŻAĆ NA KOSZTY i transportować ludzi J), C0 przewiózł swoich pasażerów do KTW i co powiecie że C0 jest taki zły hehehe latajcie sobie FR, a mógł kasować C0 wszystko jak inni po co koszty. Może wy nie widzicie ale ja miałem okazje widzieć pasażerów W6 i FR DRAMAT!!!! Zero inf. Od strony tych linii. Wiem że to nie z winy linii tylko pogoda daje ciała ostatnio wczoraj ok. 20 przyjmowało tylko lotnisko w WAW reszta była nieczynna, tylko ok. 21:30 wylądowały 2 C0 w KTW gdyż nagle się pogoda poprawiła. Najlepszym i chyba jak to zwykle bywa żenującym w tym kraju jest port WAW zamykają się tam i nie przyjmą nikogo nawet w takiej sytuacji, linia musi kasować rejs a miała dobry zamiar przewiezienia pasażerów, ale niestety mamy cudowny port w WAW.
Tak wiec jeżeli nie doświadczyliście sytuacji takich jak ci ludzie olani przez linie to proszę was a przede wszystkim wielkiego znawcę paolo.
Pozdro,
humbak 2007-12-22 11:56   
humbak - Profil humbak
Paolo: Mnie kręci bmi diamond club. Dawno nie widziałęm takiego programu, który ma tyle promocji na zbieranie mil. I łatwego do powiększania swojego statusu.
adams 2007-12-22 11:56   
adams - Profil adams
bosh wy dalej w temacie ce zero. Przez wczorajsze narzekanie na ową linie przekrczyłem limit komentarzy ;) Ale jeszcze raz powtórze. Mi zdarzyło się lecieć KRK-LGW-KRKl lot opóźniony ok.8 h. Nic nikt nam nam nie powiedział.Leciało gdzies 130 pax. Ich samoloty, stewardessy, catering itp.itd.....Nie polecam.....Zraziłem się....Nie moge patrzeć jak otwierają tą swoja baze w krk i gdn.....Z FR leciał też dużo razy z gołąbnika i kurnika ale zawsze miło ich zegnam........Na swoich samolotach ce zero moze umieścić napis: Bye Bye Centralwings ;(
humbak 2007-12-22 11:55   
humbak - Profil humbak
pasazer: Trudno porównywać dwie linie ze sobą, spośród których jedna ma 130 samolotów, a druga 9... Może przeliczmy te dane skargowe nie na pasażera, tylko na samolotopasażera, bo wtedy wyjdzie nam prawdziwy obraz ilu pasażerów przewozi FRanca, a ilu CeZero. Lufthansa też ma więcej skarg od CeZero, ale czy to świadczy fatalnie o Lufthansie? Myślę, że tą konkluzją możemy zakończyć naszą dyskusję. :o)
paolo-79 2007-12-22 11:49   
paolo-79 - Profil paolo-79
stenus:tez o tym myslalem,fajnie bylo by byc goldenFRmember:)jestem w miles n more i flying blue ale jakos mnie nie kreci:)))
humbak 2007-12-22 11:44   
humbak - Profil humbak
Paolo: Dobrze wiedziec, że FRanca jednak nawet takie "prezenty" z przesiadkami robi w przypadku odwołań. :o) Super! Swoją drogą, to szkoda, że u nich nie ma jakiegoś, nawet sybolicznego, programu lojalnościowego, bo byśmy byli obaj już złoci. :o) A ja myslę, że wiele zależy od podejścia personelu naziemnego na danym lotnisku w przypadkach takich opóźnień czy odwołań.
paolo-79 2007-12-22 11:40   
paolo-79 - Profil paolo-79
PASAZER SKONCZ SKONCZ SKONCZ prosze Cie.nie dalej jak 2 miesiace temu pamietam opozniony/odwolany lot c zero w WRO,dopiero po 9h ktos z ce zero przyszedl do pasazerow.wiec nie klam i nie mow ze ce zero zachowuje sie inaczej jak FR!!!ja FR lecialem ponad 80 razy,1x odwolano mi lot PSA-HHN, natychmiast dostalem mozliwosc poleciec z przesiadla PSA-STN-HHN co zrobilem.
humbak 2007-12-22 11:35   
humbak - Profil humbak
Dzieńdobry! Nietsety takie to życie z "tanimi liniami". Oczywiście w myśl przepisów unijnych, przewoźnik musi zapewnić "natychmiastową opiekę" każdemu pasażerowi, co sprowadza się do zapewnienia posiłków, hotelu na noc i dwóch telefonów, maili lub faksów. W przypadku odwołania lotu z powodów pogody lub innych niezależnych od przewoźnika sytuacji, pasażerowi nie przysługuje odszkodowanie, w myśl przepisów unijnych. Najgorsze jest to, że "tanie linie" interpretują przepisy na swoją korzysć, czyli wypinają dupę w takich przypadkach. A jest to złamanie unijnego prawa.
paolo-79 2007-12-22 11:22   
paolo-79 - Profil paolo-79
...jak mozna miec 3‰ i zyc?...pasazer:ce zero kiedy odwolalo moj lot, 2 lata temu MXP-WRO-w MXP nie mieli nawet przedstawiciela, i poza kolega z firmy handling'owej AviaPartner w MXP N.I.K.T. z ce zero sie nami nie zajal.Dlaczego porownujesz LCC wzakresie opieki po odwolaniu/opoznieniu?WSZYSTKIE SA TAKIE SAME!!!
hamburg 2007-12-21 15:48   
hamburg - Profil hamburg
damian.de: Nie bedziemy juz przechodzic kontroli paszportowej jezeli bedziemy latac po strefie Schengen. Bedzie tak jak leciales HAM-MUC-HAM. Nikt wtedy ci nie kontrolowal paszportu. Apropos: lot krajowy LH. Jak lecialem tydzien temu do WAW via DUS (z HAM) to na locie do DUS tez dostalismy tylko cos do picia. Jak bedzeisz chcial cos dostac do jedzenia to musisz leciec po kraju AB. Tam dostaniesz jakas buleczke. w 4U bedzeisz musial za to zaplacic.
paolo-79 2007-12-21 15:30   
paolo-79 - Profil paolo-79
hmm..ostatnio duzo fruwalem GRO-WRO/POZ-GRO i ani orzeszka nie widzialem,a w toalecie bylo jak w kazdej innej..natomiast przy boarding nigdy nie widzialem scen opisywanych tu jakie sa w DUB czy STN...:)andrzej500:popieram Twoja teze...chyba w tym rzecz..///Damian:nic podobnego:)
damian.de 2007-12-21 14:12   
damian.de - Profil damian.de
czy moze mi ktos powiedziec, na czym maja polegac udogodnienia zwiazane ze wstapieniem do strefy schengen z lotniczego pktu widzenia (po 29.03?) / paolo: znow o mnie zapomniales ...
yomaha 2007-12-21 12:30   
yomaha - Profil yomaha
Z klopika nie korzystałem, ale syf na pokładzie (może nie aż tak duży) był zarówno KTW-BRS, jak i BRS-OPO (ten sam samolot, w nocy nie zdążyli wysprzątać). Dla odmiany Bratka - Brema w obu kierunkach względnie czysto...
andrzej500 2007-12-21 12:18   
andrzej500 - Profil andrzej500
Hamburg w Niemczech chyba jest takie powiedzenie: nie tam jest czysto gdzie dużo sprzątających ale tam gdzie mało śmiecących i to może o to chodzi :( niestety,
hamburg 2007-12-21 12:13   
hamburg - Profil hamburg
aynis: No moze masz racji....mowie tylko to co zauwazylem. Loty STN-SZZ i STN-GDN-STN byly bardziej zasmiecone niz loty LBC-STN-LBC (przestalem liczyc na tej trasie), LBC-NYO, LBC-DUB-LBC (po dwa razy) i LBC-BGY-LBC.
hamburg 2007-12-21 12:10   
hamburg - Profil hamburg
A wtym roku nie leca do Polski na Swieta bo bylem rok temu. Na nastepne pojade. Ale za to lece w styczniu na weekend do Polski (moj darmowy bilet Wizz ktory wygralem w konkursie pasazer.com ;-))
aynis 2007-12-21 12:09   
aynis - Profil aynis
Ja akurat leciałam z OPO do STN i można było się przewrócić o śmieci leżące nawet w przejściu, więc chyba nie ma znaczenia co to za naród ;]
spider_85 2007-12-21 12:09   
spider_85 - Profil spider_85
A Wizz znowu ma opoznienia w Ktw... Moze niech ten 5ty samolot przeznacza tak na zapas zeby spoznien w przyszlosci tylu nie bylo ;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy