Okęcie podsumowuje pierwsze półrocze

Okęcie podsumowuje pierwsze półrocze W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku nadal utrzymywała się dobra passa na rynku przewozów lotniczych w Polsce. Trend ten utrzymywał się również na największym polskim lotnisku komunikacyjnym – w Porcie Lotniczym Warszawa im. F. Chopina. W miesiącach styczeń-czerwiec z usług stołecznego lotniska skorzystało 4 196 665 podróżnych, czyli o 13,6 % więcej niż w...
27/08/2007 10:07   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szumny 2007-08-28 08:32   
szumny - Profil szumny
"Przemysł leśniczy" - Dzięki Cezary. Rozbawiłeś mnie. Fajnie zaczyna się ten dzionek. Dla Ciebie zmieniam zdlęcie z powrotem na leśnicze.
Cezary 2007-08-27 22:49   
Cezary - Profil Cezary
marqoos : bo to taka ekologiczna obsesja, szczególnie w zachodniej Europie. Przecież nikt na papier nie przerabia starych puszcz. Drzewa na papier specjalnie się sadzi i na tym zarabia przemysł leśniczy. Ale co się dziwić. To tak samo jak z choinkami na święta. Albo jak z księciem Karolem, który w ramach zapobiegania ocieplaniu globalnego klimatu ostentacyjnie nie poleciał na zimowe wakacje samolotem :))
marqoos_pl 2007-08-27 21:23   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
OT: słuchajcie, bardzo mnie ubawił tekst o odejściu linii lotniczych od biletów 'papierowych' i korzyściami ekologicznymi w związku z tym wynikającymi... na bilet 'papierowy' schodziło 4-6 stron (1/3 A4), wiec 1, 1,5 arkusza A4... na wydruk biletu elektronicznego trzeba przeznaczyć zazwyczaj 2-5 stron A4 (np. taki Aer Lingus). Wiem, że nie jest to wymagane, jednak 99% pasażerów podróżuje z wydrukiem biletu elektronicznego, więc średnia to oszczędność papieru... Ale i tak jestem 'za' biletami elektronicznymi, bo dużo mniej z nimi problemów, zarówno dla agentów, jak i pasażerów :).
Cezary 2007-08-27 20:45   
Cezary - Profil Cezary
paolo79: nie tylko FR i C0. Kiedyś linia SAS zachowała się wręcz skandalicznie wobec lotniska SZZ. Ni z gruchy ni pietruchy w trakcie obowiązywania swojego rozkładu /chyba jesiennego/ przestali latać i ewakuował swoje biuro na lotnisku. A co my pasażerowie na to możemy ? Prawie nic. Możemy sobie tylko pogadać np na forum.
paolo-79 2007-08-27 20:21   
paolo-79 - Profil paolo-79
Cezary.mi jest szkoda po prostu malych portow w PL,tych zza elity,swietej trojcy (WAW KRK KTW),takie porty jak WRO,LCJ,SZZ..linie otwieraja sobie tam polaczenia i zamykaja bez zadnego porzadku i szacunku dla pasazerow i traktuja te lotniska jak mysz doswiadczalna...pytam sie po cholere FR i C0 otwieraja polaczenia HHN,BGY i CIA,ktore latja super oblozone,przyzwyczaja pasazerow do nich,a pozniej fiu fiu kasuja jak im sie podoba...
Cezary 2007-08-27 20:06   
Cezary - Profil Cezary
e tam WRO. Lepsza jest propaganda PPL i lotniska Okęcie, które usiłuje się czymkolwiek pochwalić i przykryć smutne dla nich opinie pasażerów. Chwalą się wzrostem ilości pasażerów. Oczywiście nie wspominają o warunkach w jakich to się odbywa. Nie wiem czy dobrze pamiętam że obecny terminal był obliczony na max 1,5 mln rocznie. A tu tylko w pierwszym półroczu 2007 było ponoć 4,2 mln.
paolo-79 2007-08-27 19:49   
paolo-79 - Profil paolo-79
po co ta propaganda WRO jesli ostatnio wlasnie WRO idzie w dol i stracil najbardziej atrakcyjne polaczenia: Bergamo,Hahn,Ciampino...wielka szkoda..:(
korrado 2007-08-27 19:33   
korrado - Profil korrado
maciek: Przecież te wszystkie artykuły są pełne byków redakcyjnych. Obawiam się, że to raczej problem z przepisywaniem...
bavok 2007-08-27 18:37   
bavok - Profil bavok
Maku, to już się pogubiłem ;) Chodzi Ci oto że tarasu nie będzie aż do wybudowania nowego terminalu który powstanie obok obecnego do roku 2012?
maku 2007-08-27 17:25   
maku - Profil maku
no właśnie i nie będzie tarasu. Logiczne. Pozatym zaufaj wiem co mówię.
bavok 2007-08-27 17:23   
bavok - Profil bavok
Chodzi o cały ruch pasażerski bo w takich statystykach nie jest rozdzielany. Maku o jakich rękawach Ty mówisz? Do roku 2011/2012 w Krakowie nie będzie żadnych rękawów.
maku 2007-08-27 17:13   
maku - Profil maku
może chodzi o ruch krajowy bo to by się zgadzało ;)... a co do tarasu trzeba sobie uświadomić że prędko nie zostanie oddany ponieważ najpierw muszą zostać wybudowane rękawy dla samolotów... hahaha... trzeba czasem ruszyć głową
maciek_krk 2007-08-27 16:57   
maciek_krk - Profil maciek_krk
no cóż widać że dziennikarz napisał to na odwal...
bavok 2007-08-27 16:54   
bavok - Profil bavok
W zakładce przegląd prasy jest artykuł pod tytułem "Wrocławskie lotnisko błyskawicznie rośnie" i zacytuje taki oto fragment "W pierwszym półroczu 2006 r. było to niecałe 350 tys. Przyrost ok. 250 tys. podróżnych dał mu trzecie miejsce w kraju. Więcej w pierwszym półroczu odprawiono jedynie na warszawskim Okęciu (0,5 mln - wzrost o 13,6 proc.) i w krakowskich Balicach (429 tys., wzrost o 43 proc.)" Co za totalne bzdury! Na prawdę w naszym kraju 90% dziennikarzy to debile.
maciek_krk 2007-08-27 15:20   
maciek_krk - Profil maciek_krk
taras na balicach oddany do użytku w kwietniu planowo,następnie-lipiec,wrzesień a teraz grudzień porażka
adamlubin 2007-08-27 12:07   
adamlubin - Profil adamlubin
Hej, a na onecie podali że ewakuacja jest na Okęciu- znowu jakaś walizka...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy