Kenya Airways: Katastrofa kenijskiego samolotu

Kenya Airways: Katastrofa kenijskiego samolotu W nocy z piątku na sobotę (4/5.05) rozbił się samolot kenijskich linii lotniczych Kenya Airways. Na pokładzie Boeinga 737-800 było 106 pasażerów i 9 członków załogi. Wszystkie osoby na chwilę obecną uznane są za zaginione. Samolot (nr rejsu KQ 507) leciał z Abidżanu (Wybrzeże Kości Słoniowej) do Nairobi w Kenii z międzylądowaniem w największym mieście Kamerunu - Duali....
05/05/2007 10:04   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
masaj 2007-05-10 07:43   
masaj - Profil masaj
Coraz wiecej pytan i watpliwosci zwiazanych z katastrofa pojawia sie w Kenii. Wladze kamerunskie odmowily Kenii dostepu do ostanich rozmow miedzy pilotem a wieza kontrolna. Poza tym nie wiadomo dlaczego poszukiwano samolotu w odlegloci 100km od lotniska, skoro przelecial zaledwie 5,4 km!!! ZA kazdym razem wiadomosci z Kamerunu przychodzily sprzeczne ze soba co do miejsca katastrofy. Gdyby nie to, to prawdopodobnie czesc osob mozna by uratowac, bo 5 km od lotniska to mozna zajsc pieszo za godzine a im zajelo 2 dni...!
masaj 2007-05-08 21:21   
masaj - Profil masaj
Caly kraj przezywa gleboko ta tragedie. Ciekawe, bo Kamerunczycy kazddego dnia podaja sprzeczne wiadoomosci na temat lokalizacji wraku.Najpierw mowiono, ze samolot przelecial 100km, potem ze 23km, a dzisiaj ze tylko 5km od pasa startowego. Dziwne, ze wieza kontrolna nie zauwazyla tego wypadku... Ciekawe jakie jeszcze informacje dotra do nas...
zuz 2007-05-08 17:28   
zuz - Profil zuz
Mnie zastanawia jak szybko linia lotnicza wraca do "normalnego życia" po takiej tragedii. Dziś jest już normalna strona internetowa z uśmiechniętymi Murzynkami. Adam Air też szybko zaczął atakować promocjami. Po rozbiciu samolotu jednak nie upadek linii...
masaj 2007-05-07 20:52   
masaj - Profil masaj
Do tej pory (pon. 21.00czasu kenijskiego) ydobyto 40 cial. Znaleziono tez "czarna skrzynke". Wiecej wiadomosci z pewnoscia bedzie dotepnych rano.
masaj 2007-05-07 13:22   
masaj - Profil masaj
Z wraku samolotu ekipy ratownicze wydobywaja ciala. Podobno sytuacja jest rtudna, bo samolot niemal caly zatopil sie w mokradlach, wiec nie ma raczej szans na to by ktos przezyl. Wciaz jednak informacje sa bardzo skape!
masaj 2007-05-07 13:20   
masaj - Profil masaj
Dzieki Stenus. Ja z kolei lecac SAA mialem nienajlepsze wrazenia, dlatego taka jest moja opinia. Kazdy ma inne doswiadczenia, o czym mozna przekonac sie czytajac opinie Forumowiczow na temat poszczegolnych linii. Jedni na nie pluja inni z kolei nie widza mozliwosci latania innymi... Pozdrawiam ;)
humbak 2007-05-07 09:46   
humbak - Profil humbak
masaj: Leciałem kilka razy SAA i było bardzo przyjemnie, choć nie było to na ich czołowych trasach europejskich, tylko na PER-JNB-SAO-JNB-PER (gdzie nie wszystkie samoloty mają prywatne ekrany). Serwis w kabinie, posiłki i ich ilość i jakość, sposób podejścia personelu pokładowego do pasażera, czystość kabiny - wszystko było w jak najlepszym porządku i przyjemnie. Trudno mi się wypowiedzieć o KQ, gdyż nigdy nie leciałem.
masaj 2007-05-06 20:38   
masaj - Profil masaj
Obsluga - serwis w kabinie, posilki i ich ilosc i jakosc, sposob podejscia stewardes (ow) do pasazera, czystosc kabiny. W Ethiopian mozesz spotkac nawet pasazerow siedzacych na walizkach, bo zabraklo dla nich miejsca, albo cieknace plyny z bagazy podrecznych pasazerow. Dziekuje za ta ich jakosc.
humbak 2007-05-06 12:36   
humbak - Profil humbak
masaj: Ja rozumiem Twoj subiektywny stosunek do KQ, ale jest kilka linii afrykanskich, ktore bija lub sa na rowni z KQ, takie jak SAA i Ethiopian. Poza tym jakos nie slychac o tym, aby sie rozbijaly ich samoloty. O standardzie SAA swiadczy wejscie do *A, a to nie zdarza sie kazdemu i tak latwo. A co rozumiesz pod pojeciem "lepsza obsluga"?
masaj 2007-05-06 10:35   
masaj - Profil masaj
Do tej pory (niedziela 11.30) nie odnaleziono wciaz samolotu. W Kamerunie szaleja burze.

Osobiscie nie podzielam tej opinii goscia_Racjonalnego. Siatke SAA moze i ma wieksza, ale obsluge z cala pewnoscia lepsza ma KQ. To jest moja opinia. Latam czesto zarowno KQ jak i SAA (teraz zadziej, bo po co sie meczyc) wiec wiem co mowie z doswiadczenia.
gosc_Racjo 2007-05-05 22:41   
gosc_Racjo - Profil gosc_Racjo
Najlepsza linia lotnicza na pewno nie jest KQ. Duzo wieksza siatke i duzo wyzszy standard ma Ethiopian, nie mowiac juz o SAA.
gosc_kwiat 2007-05-05 22:04   
gosc_kwiat - Profil gosc_kwiat
przykre bardzo
masaj 2007-05-05 20:25   
masaj - Profil masaj
KQ unowoczesnia swoja flote sukcesywnie rozwijajac przy tym siatke polaczen z calym swiatem. To najlepsza linia lotnicza w Afryce. W Europie maja dzienne polaczenia do Londynu, Amsterdamu, kilka dni w tygodniu do Paryza.

Co do katastrofy: pisze to 5 maja o 21.20; samolot nie zostal wciaz odnaleziony. Sama katastrofa jest wielka tajemnica, bo to juz druga w tym samym rejonie tej samej linii. Mowi sie o ataku terrorystcznym muzulmanskich ekstremistow w odpowiedzi na oddanie przez rzad kenijski pod sad amrykanski lokalnych terrorystow... Zobaczymy co przyniesie jutro.
figa1 2007-05-05 18:26   
figa1 - Profil figa1
A czy ktos z was pamieta ze 9 maja mija 20 rocznica katastrofy lotowskiego "KOSCIUSZKO"
godz.11.12, 183 ofiary
gosc_Piotr 2007-05-05 13:36   
gosc_Piotr - Profil gosc_Piotr
Kenya Airways bardzo mi się kojarzą z odpowiednikiem LOT-u: mniej więcej te samy samoloty (737, 767, 787), dość stare i wogóle :)[*] Dla ofiar katastrofy [*]
humbak 2007-05-05 13:32   
humbak - Profil humbak
Hmmm.. ta katastrofa zdecydowanie opozni starania Kenya Airways o wejscie do SkyTeamu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy