Check-in przez internet

Check-in przez internet Lufthansa wprowadza usługę odprawy przez internet. Jednak należy zachować pewne zasady, aby zarezerwować swoje miejsce będąc jeszcze w domu. Do odprawy wymagany jest etix® (bilet elektroniczny) zachowany pod numerem karty służącej do identyfikacji. Może to być karta Miles&More, karta programu lojalnościowego jednego z partnerów STAR Alliance, karta kredytowa lub...
14/07/2006 13:31   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2006-07-18 04:18   
humbak - Profil humbak
gosc_Gold: Mysle, ze wlasnie te rzeczy, ktore daje odparwa pzrez internet sa jej zaletami. Jedziesz sobie na lotnisko juz bez zadnych stresow, masz miejsce, ktore chciales, wiesz,z e nie podlegasz overbookingowi, nadajesz tylko bagaz i odbierasz karte pokladowa na stanowisku biznes. Status to juz trzeba wypracowac sobie, a ta oferta jest do duzo szerszej publicznosci niz ci ze statusem. A propos Twojego lotu, to mysle, ze odpowiedziales wlasnie na wlasne pytanie dlaczego nie mogles sie odprawic. Pewnie kiosk byl bez update'u i nie mial tego rejsu w swoich danych. hihihih Tak czasem bywa...
gosc_Gold 2006-07-17 20:27   
gosc_Gold - Profil gosc_Gold
Był to lot czysto LH. To nowe polaczenie o 10:55, nawet LO nie ma code-share na ten lot. "Przycisk" do odprawy na ten lot byl nieaktywny - szary. Z reszta sprobowałem włozyc ponownie karte M&M i efekt był taki sam, czyli żaden.

A swoja drogą co daje odprawa przez internet oprócz ew. wyboru miejsca w samolocie i zabezpieczenia w przypadku overbookingu. No moze jeszcze pomija kolejke, ale jak masz juz jakis status w M&M to przestaje byc problemem.
chris 2006-07-17 11:45   
chris - Profil chris
stenus : SAS nie jest tania linia, a czesto bardzo droga. W skandynawii drozszy jest chyba tylko Finnair. Tanie bilety w SAS mozna kupic jak sam napisales czasami. W Blue1 niskie ceny to jest regula , nawet na kilka dni przed odlotem. To jest dla mnie dowod ze Blue1 jest linia o strukturze low costa i o takich wlasnie niskich kosztach. Bo nie sadzisz chyba ze doplacaja do interesu ... Blue 1 przypomina mi troche rowniez niskokosztowego Norwegiana. Jeszcze nie tak dawno Blue1 bylo linia operujaca jedynie w Skadynawii , glownie na trasach ze Szwecji do Finlandii, a kilka lat temu przejelo destynacje od innego low cost'a ktory zbankrutowal, mam na mysli Flying Finn. Nie spierajmy sie wiec o definicje. Jezeli ta linia dla mnie jst tania to zastanow sie jak moze traktowac ja Szwed czy Finn ... Celem testu wez wpisz w googlach : Blue1 + low cost. Albo polecam link zobacz link ( dzial Other low cost airlines )
humbak 2006-07-17 10:44   
humbak - Profil humbak
chris: a zgadzam sie z TOba, ze nigdzie nie napisales, ze to cos dziwnego. :o)
humbak 2006-07-17 10:43   
humbak - Profil humbak
chris, wybacz, ale nie wiem kto uznaje Blue1 za lowcosta! Nawet sam SAS i Blue1 za takiego sie nie uznaja. W spisie linii na pasazer.com nie znajdziesz Blue1 jako lowcosta. Bycie lowcostem to nie posiadanie niskich cen, tylko startegia rozwoju firmy. Jeszcze to,z e trzeba placic za posilki na pokladzie i tanio kupic bilet nie oznacza, ze linia jest niskokosztowa. Uwazasz, ze Swiss jest niskokosztowy? tez mozna kupic bilet taniej niz na Wizza czasami. :o) A British Airways?
chris 2006-07-17 10:25   
chris - Profil chris
stenus : Nie napisalem ze jest cos dziwnego w tym ze Blue1 korzysta z self check inu SASu tylko napisalem ze tak sie da ( w przeciwienstwie do Polski gdzie nic sie nie da ... ).
Blue1 jest partnerem regionalnym SA, ale jest takze low costem, a przynajmniej za taki jest uznawany. Znajdziesz go w kazdym spisie tanich linii lotniczych. Przyznam ze serwis ktory oferuja bardziej przypomina dobre normalne linie lotnicze ( posilek, jakies tam punkciki w M&M ) ale lecialem tymi liniami za cene mniejsza niz w WiZZ wiec to jest dla mnie prawdziwy wyznacznik.
WiZZ i Ryan korzystaja z tych samych automatow na Skavscie. Dziala to bardzo dobrze.
humbak 2006-07-17 09:20   
humbak - Profil humbak
chris: Blue1 nie jest "tania linia", tylko przewoznikiem tradycyjnym w grupie SAS. Jestem pewien, ze to wiesz. :o) Wiec nic dziwnego, ze sie mozna na Blue1 odprawic z kiosku SAS, skoro to ta sama grupa i sojusz w dodatku. A jak rozumiem, to Wizz i Rajan korzystaja z lotniskowych self check-in w Skavsta?
chris 2006-07-17 08:50   
chris - Profil chris
stenus : W Polsce też sie nie spotkałem z self check-inem ale jakoś bardzo mnie to nie dziwi ... WiZZ korzysta z takich automatów np na lotniksu Sztoholm - Skavsta. Widziałem też inne tanie linie odprawiające się w ten sposób : Ryanair oraz Blue 1 ( korzysta z automatów SASu na lotnisku Sztokholm Arlanda )
humbak 2006-07-17 04:08   
humbak - Profil humbak
chris: a gdziez to mozna sie tak odprawiac w Wizz, bo w Polsce jakos nigdzie sie nie spotkalem?
humbak 2006-07-17 04:06   
humbak - Profil humbak
gosc_Gold: Widocznie trafiles na painia w Swiss, ktora jest nowa lub zapominalska (bo ich tam duzo nie ma). Ja mam internetowy boarding z 22 marca i na takowe sie odprawialem w WAW do ZRH i w ZRH do BRU. Zreszta tutaj na Pasazer.com sa takze publikowane takie karty pokladowe w artykule o internetowym check-inie Swissa. Co do LH, to moze odcinek MUC-POZ mial cos wspolnego z rejsem LOTu? Wtedy faktycznie odprawa w kioskach LH bywa problematyczna. LOT bardzo "psuje" samodzielna odprawe w kioskach, jak jest w bilecie LH lub OS. IGLICA tu ma absolutnie racje, ze LOT stracil kilka dobrych lat na konfliktach wewnatrz, zamiast chociazby wprowadzac bilet elektroniczny na wszystkie trasy. I sadze, ze LOT bedzie opozniony jak to zwykle z Polakami bywa... ehhh...
chris 2006-07-16 22:39   
chris - Profil chris
katka : nie piszę o odprawie przez internet tylko o selfcheck-inie na lotnisku.
katka 2006-07-16 20:48   
katka - Profil katka
chris jak mozna uzyc self check-in w wizz air? probowalem to znalesc na ich stronie ale bez rezultatu
chris 2006-07-16 20:25   
chris - Profil chris
Self check- iny to nawet juz WiZZ stosuje z powodzeniem :)
gosc_Gold 2006-07-16 13:59   
gosc_Gold - Profil gosc_Gold
Stanus chyba ma wiecej szcześcia ode mnie podczas check-in.

Co do SWISS: leciałem w maju WAW -> SIN, odprawa przez internet była niemożliwa, zagadnąłem o to panią na odprawie w W-wie i powiedziała, że nie miała jeszcze zadnego poasazera po odprawie internetowej (?!).

Co do Lufy: od dawna informuje na swojej www o możliwości odprawy przez internet, która w rzeczywistości jest niemożliwa. Pani na check-in na lotnisku na moje pytanie szczerze powiedziała, że nie ma możliwości odprawy przez internet. To ja mam pytanie po co link, formularz do odprawy internetowej, jak i tak jest ona niemożliwa? To mnie zniechęca do LH.

I na koniec automaty Check-in Lufy, pare dni temu wracalem z AMS do Poznania. W automacie moglem tylko odprawic sie do MUC. Ale i tak cos to dalo bo bylem na lotnisku o 4 rano a wylot byl przed 9, tak wiec mialem boarding i moglem wejsc do strefy odlotow i sie zdrzemnac. A o boarding na lot MUC -> POZ poprosiłem pania juz w gate i dostalem.
humbak 2006-07-15 15:34   
humbak - Profil humbak
No obecne kierownictwo LOTu juz nawet o tym mowi otwarcie, ze nie mialoby nic na przeciwko powtorzeniu przez Lufe drogi Swissa wzgledem LOTu. Tylko, ze Swiss ma super produkt pokladowy i fajne kierunki w rozne strony, a LOT?...
gosc_IGLIC 2006-07-15 15:16   
gosc_IGLIC - Profil gosc_IGLIC
LOT nie wprowadzi automatow i odprawy przez internet, bo nawet jeszcze nie ma mozliwosci biletu elektronicznego na wszystkich swoich trasach. Wogole LOT stracil kilka lat na wewnetrznych rozgrywkach, podczas gdy konkurencja nie proznowala. Nawet s samym STAR jest linia drugiej kategorii, np. United ktore ma code-share z LOT, publikuje loty do Polski nie z LOT a z SAS-em przez Kopengahe lub z Lufthansa przez Frankfurt lub Monachium.
gosc_szot 2006-07-15 13:30   
gosc_szot - Profil gosc_szot
To swoją drogą byłoby niezłerozwiązanie. LOT w grupie Lufthansy i ze SWISSem. To byłaby grupa trzymająca władzę w tym egionie i nie tylko. A tak na powaznie - prędzej czy pózniej staniemy przed tym faktem. Patrząc na to jak szybko zmienia się świat to progozuję, że LOT za 10 lat będzie Lufthansa LOT Group...
marqoos_pl 2006-07-15 13:12   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
LOT wprowadzi automaty jak go Lufthansa przejmie, hehe
humbak 2006-07-15 12:19   
humbak - Profil humbak
Kiedys pewnie wprowadzi, ale w Polsce to wogole korzystanie z automatow jest na przedpotopowym poziomie (vide PKP).
gosc_szot 2006-07-15 11:37   
gosc_szot - Profil gosc_szot
Ciekaw jestem czy i kiedy LOT wprowadzi możliwość odprawy z automatów?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy