Nowy autobus w Balicach

Nowy autobus w Balicach Firma handlingowa LHC-KRK Airport Services Sp. z o. o. operująca na lotnisku w Balicach zakupiła - jako pierwsza w Polsce - klimatyzowany, niskopodłogowy autobus niemieckiej firmy CONTRAC do przewozów pasażerów. Do końca czerwca br. LHC-KRK Airport Services zakupi drugi autobus tej samej generacji. Firma LHC postanowiła do końca marca 2007 roku wymienić na tej klasy...
16/05/2006 23:38   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_23 2006-05-19 09:14   
gosc_23 - Profil gosc_23
Proponuję przejrzeć posty i sprawdzić komu się nie pozwala pisać wszystkiego a komu pozwala. Chris przeczytaj proszę newsy ze strony GTL-u a potem rozsądnie podejdź do tematu. Może wtedy zobaczysz jakże śmieszne informacje np. jak ktoś komuś uścisnął rękę albo że wycieczka dzieci odwiedziła port. Błagam nie przyczepiaj się do jakiegoś autobusu "...jak belki w oku swoim nie widzisz..."
kamil-lotn 2006-05-17 22:23   
kamil-lotn - Profil kamil-lotn
A ja w Katowicach do samolotu jakoś zawsze pieszo idę ale to tego obok, który stoi 10 metrów dalej to już autobusem ludzie jadą!hehee..........
chris 2006-05-17 22:04   
chris - Profil chris
Taaak to TY napisałeś że Balice to jest pipidówa ...!! ;) a w sumie to chyba prawda jest ? Balice to taka wioska pod Krakowem czyż nie ? a przynajmniej kiedyś była zanim ją obwodnicą obudowali. Pyrzowice to także wioska ale za to prawdziwa ! i to jest duży plus katowickiego lotniska. Samoloty mogą lądować całą dobę nie przeszkadzając mieszkańcom i nie narażając linii i klientów na dodatkowe opłaty. Z tym nowym autobusem dla Balic to też wielka mi nowina.
My w Pyrzowicach mamy lepszego newsa. Oddano do użytku nową i nowoczesną oczyszczalnię ścieków . Teraz już nawet 4 miliony pasażerów może siurać do woli i nic sie nie zatka !! Też to macie w Krakowie ? czy będzie się wylewać wkrótce na pola ... :)))
airliner 2006-05-17 21:21   
airliner - Profil airliner
Witam wszystkich, cenie sobie forum Pasazer.com ale poziom dyskusji staje się co raz gorszy. Za każdym razem gdy dyskusja schodzi na tematy lotnisk w Katowicach lub Krakowie rozpoczyna się mniej lub bardziej agresywna dyskusja z obu stron.
Dyskusja wygląda tak jak byśmy rozmawiali o jednej kontrowersyjnej stacji radiowej gdzie średnia wieku słuchaczy jest bardzo wysoka a zdania na jej temat są skrajnie.
Proszę o interwencje moderatora który powinien czuwać nad poziomem merytorycznej dyskusji, ponieważ forum powoli zostanie omijana przez sympatyków lotnictwa a staje się miejscem wylewania swoich pretensji, żali…
katka 2006-05-17 19:56   
katka - Profil katka
ja nie faworyzuje zadnego lotniska ale ty bavok jestes anty balice.
katka 2006-05-17 19:51   
katka - Profil katka
katowiczan dodaj jeszcze ze jest tam aerlingus,airfrance,alitalia,austrian airlines,britsh airways,centralwings,csa,direct fly,easy jet,finnair,germanwings,malev,lot,lufthansa,norwegian,malev,ryanair,skyeurope,styrian spirit i swiss. tak twoje male przeoczenie a dodajmy jeszcze ze jest tam nowy autobus i wiekszy ruch niz w katowicach
katowiczan 2006-05-17 19:47   
katowiczan - Profil katowiczan
warunki atmosferyczne są trochę innym powodem:)
bavok 2006-05-17 19:42   
bavok - Profil bavok
Katka: wiesz prawda jest taka ze to Ty, Hej i pare innych osob atakuje MPL Pyrzowice bo to taka wies, bez infrastruktury i terminal jak blaszak. Mi to lotto szczerze mowiac, poniewaz atakuja tylko Ci co czuja sie niedowartosciowani na swoj sposob. Szkoda tylko ze nie fanatycy Balic nie potrafia napisac powaznych przeslanek nt. przyszlosci MPL Balice, co sie bedzie dzialo poza budowana od ponad 2 lat kolejka i terminalem ktory non stop sie zmienia na papierze. Jesli chodzi o MPL Pyrzowice to polecam zdjecie zobacz link
katka 2006-05-17 19:41   
katka - Profil katka
fakt gra nie warta swieczki.ale pamieta jednego dnia pobyt na sali odlotow w katowicach gdzie ze wzgledu na pogode przebywalo kilkaset osob i nie bylo gdzie usiasc,
katowiczan 2006-05-17 19:35   
katowiczan - Profil katowiczan
katka wszystko ok? akurat bavok wcale nie jest zazdrosny (tak mi się wydaje) bo niby o co? O nowy autobus? O ryanair? Bedzie chciał to pojedzie do Krakowa żeby najpierw pojechać tym supernowoczesnym autobusem a potem wsiaść do samolotu danej linii. Sądzę jednak, że tego nie zrobi bo czekanie na odlot w sali, która jest przystosowana do przebywania w niej o połowe mniej pasażerów nie jest warte wydanych pieniędzy...
katka 2006-05-17 19:26   
katka - Profil katka
jak ja sie ciesze ze my mamy tutaj takiego eksperta jak bavok ktory po za lotniskiem w katowicach nic nie widzi.zazdrosc o to ze lotnisko w krakowie jest lepsze zjada go od srodka.jeszcze raz zanim cos napiszesz przemysl to dwa razy,swoja droga czy ty potrafisz myslec?informacja o tym nowy autobusie to zadna sensacja ale o czym trzeba pisac
bavok 2006-05-17 18:18   
bavok - Profil bavok
Po 1. nie napisalem ze Balice to pipidowa wiec nie wkladaj mi w usta slow ktorych nie napisalem. Po 2. Porownales KRK do Barcelony w przenosni i taka jest prawda, chyba ze nie wiesz co piszesz. Po 3.Natomiast jesli chodzi o MPL Pyrzowice to widze ze dzialasz super socjotechnika piszac duzymi literami "Niepewna przyszlosc Pyrzowic" - temat artykulu wymyslil dziennikarz ktory znany jest na Slasku jako poszukiwacz taniej sensacji ktora ma sie nijak do rzeczywistosci. Firma ktora ma udzialy w MPL Pyrzowice musi je sprzedac bo tak kazal rzad IV RP (sic!) aby firmy panstwowe pozbywaly sie wszelkich akcji lotnisk, a takze PPL takze bedzie chcialo sie pozbywac takowych akcji. Ja stawiam ze to wlasnie Hochtief (staraj sie poprawnie pisac nazwy firm) kupi te akcje ze wzgledu na wielki potencjal tego lotniska jak i udzialy Lufhtansy w jego rozwoj. Przyszlosc MPL Pyrzowic jest wrecz znakomita, to Pyrzowice maja 3 plyty (nr. 1 ruch pasazerski, nr 2 ruch general aviation i plyta nr 3 ruch Cargo i GA) to w MPL Pyrzowice prywatny inwestor bedzie budowal swoj prywatny hangar i plyte pod sprzedaz helikopterow firmy Schweizer, to tutaj powstal radar zblizania polozony najwyzej w Polsce. To tutaj codziennie przylatuja maszyny firm cargo takich jak TNT, UPS, DHL i EXIN (Polska firma) A co maja Balice? ruch pasazeski wojsko ktore ma zamiar przebazowywac sie do Wroclawia.
Jeszcze jedno, wcale sie nie wczuwam tylko nienawidze jak ktos kto nie zna sie wogole na temat lotnictwa, zarzadzania lotniskami i liniami lotniczymi probuje wmowic innym osobom jakie to lotnisko A jest cacy, a jakie B jest do bani. Zastanow sie nad tym.
hej 2006-05-17 16:27   
hej - Profil hej
he he znow sie wczuwasz - niech sie pyrzowice rozwijaja - i dobrze im wiecej lotow z poludnia polsi tym lepiej - a to ty pierwszy napisales ze Balice to pipidowa - wiec ty zaczales ta rozgrywke slowna. Poza tym nie porownuje Barcy do KRK - pokazalem ci tylko ze zapchanie lotniska niewiele znaczy - jak ktos chce leciec w pewne miejsce to poleci i tyle!!! - wazniejszy wlasciwie jest cas dojazdu z/na lotnisko a nie tlok w srodku. Wlasnie czytalem o Hohtief w Pyrzowicach - artykul pod adresem - NIEPEWNA PRZYSZLOSC PYRZOWIC - bardzo prawdopodobne ze Pyrzowice moga przestawic sie tylko na ruch biznesowy i biznesowych/ekskluzywnych czarterow i ruch spadnie - ale nie specjalnie mnie to interesuje, w ogole nie wiem czy to prawda - pozatym nawet jesli tak to nie wiem czy to dobrze czy zle.
gosc_sopav 2006-05-17 16:23   
gosc_sopav - Profil gosc_sopav
bavok.ja bym sobie nie zyczył żebyś podawał gdzie lądował mój bizjet.
jeśli widzisz więcej niż inni zastanów się za nim sprzedasz informację.
bavok 2006-05-17 16:12   
bavok - Profil bavok
Hej: znow kompleksy przejawiaja sie w twoim poscie. Nikt nigdy nie napisal ze MPL Pyrzowice sa wielkim swiatowym lotniskiem (chyba ze slyszysz takie glosy w glowce) Moze i MPL Pyrzowice maja w wiekszosci ruch dzieki linii W!ZZ ale sa takze linie jak Lufthansa ktora lata do FRA i DUS, a takze AirFrance ktory lata do CDG. Moze zapomnales ale to Balice przegraly w wyscigu o tego przywoznika (AirFrance) z MPL Pyrzowice. Jesli chodzi o turystyke to Krakow tak naprawde to poza Wawelem i Rynkiem z kosciolem Mariackim nie ma nic specjalnego, ot zwykle miasto jak Wroclaw czy Gdansk, tylko wypromowane na stolice Polskiej Turystyki. Wiesz porownujac Barcelone do Krakowa przesadziles jak cholera, oni tam maja 2 lotniska ktore byly zapchane. Krakow ma jedno o przepustowosci tyle co 1/2 jednego z lotnisk Barcelony. Balice zostaja w tyle za innymi lotniskami w kraju bo rozbudowa w tym roku sie nie rozpocznie, dopiero za rok gdzie Pyrzowice otworza nowy termianl, bedzie wkoncu droga na lotnisko, wojewoda postawil sobie na cel uruchomienie kolejki miejskiej do Pyrzoiwc z centrum Katowic, tak wiec za pare lat sie okaze ktore lotnisko wyjdzie obronna reka. Nie dziwi Cie fakt ze Katowice nie maja tak naprawde miejsc turystycznych, a ruch byl o pare procent nizszy w roku 2005 w stosunku do Balic? Do tego ten nieszczesny krotki pas startowy i brak plyty gdzie moga byc przyjmowani pasazerowie VIP. Za pare lat okaze sie tak naprawde co napedza ruch w Polskich lotniskach, Krakow bedzie biedny. PS. PPL maja tylko ok 20% udzialow w MPL Pyrzowice, a teraz szykuje sie sprzedaz ok 40% udzialow w tym lotnisku, a ostatnio dziwnym trafem pojawil sie BizJet w Pyrzowicach firmy Hochtief...polecam poszukac na google czym sie zajmuje ta niemiecka firma.
katowiczan 2006-05-17 16:04   
katowiczan - Profil katowiczan
hej przeczytaj swój post, potem jeszcze raz i drugi a na koniec zastanów się czy może nie pomyliłeś miejsca na wypowiadanie się. To forum nie jest od pojeżdżajnia wszystkich lotnisk w Polsce (a z twoich "ust" głównie MPL Katowice) tylko do wymieniania opinia na dane tematy. Teraz jest to zabójczy hit -> nowy autobus w MPL Kraków dzięki któremu przewoźnicy będą tam walić drzwiami i oknami.
hej 2006-05-17 15:46   
hej - Profil hej
he he - lubie z toba polemizowac bavok bo zawsze sie tak wczuwasz a ja sobie po prostu robie jaja z roznych smiesznych wiadomosci. Mnie nie obchodzi czy EZy czy SKy przenosza loty do KTW czy jakiegos innego zascianka, czy nawet je kasuja. Jak Pyrzowice to takie niby wielkie swiatowe lotnisko to gdzie ta swiatowa liczba przewoznikow - 70% ruchu to Wizir i tyle. Brytyjskie lotniska ciezko krytykowac bo one sa 50 lat przed polskimi - moze poza luton - ulubionym lotniskiem waszego wizira. Polskie porty lotnicze to dno - wszystkie jak jeden - ale w sumie jak zagranica przyjezdza do Polski to tak na prawde nie zwraca na to uwagi dlatego nowi przewoznicy ciagle sie pojawiaja nawet na Balich gdzie jest ciasno. Oni wiedza ze leca do Polski wiec cudow sie nie spodziewaja. W Barcelonie do nie dawna lotnisko bylo zapchane a i tak wszyscy tam latali bo lubia to miasto i tyle - nie polece do jakiegos pipidowka zamiast Barcy tylko dlatego ze w Barcy jest zapchane lotnisko. pozdrawiam
bavok 2006-05-17 14:13   
bavok - Profil bavok
Hej: Jak widac masz kompleks na punkcie Balic bo nie robisz nic innego jak tylko krytykujesz MPL Pyrzowice. Informacja nt. przylotow maszyn ze wzgledu na fakt zamkniecia lotniska (bo taka pipidowa ze nie moga wydzielic osobnej plyty na ta uroczystosc, bo nie ma innej plyty hehe) jest informacja dla zrobionych w kuku pasazerow bo musza jechac na inne lotnisko co jest dla mnie hitem ostatnich paru miesiecy ( nie mowiac o super busach w KRK lol)


PS. Hej jak juz jestes na saksach to zajmij sie krytykowaniem brytyjskich lotnisk, a najlepiej zrobisz jak wrocisz do zamiatania i sprzatania bo czas na przerwe sie skonczyl.
hej 2006-05-17 13:56   
hej - Profil hej
wcale nikt nie chwali KRK bo jest zapchane bo wszystkie linie sie tam pchaja
gosc_som 2006-05-17 13:49   
gosc_som - Profil gosc_som
ja tam w autobusie w krakowie zawsze spedzalem jakies 15 minut, bez senu ale tak bylo czekal stawal jechal 20 sekund, i bylo w nim duszno i goraco, a swoja droga to woel jak nie ma autobusów, tylko w krakowie byle w autobusie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy