Wkrótce pierwszy lot maszyny CSeries

Wkrótce pierwszy lot maszyny CSeries Według wciąż niepotwierdzonych informacji Bombardier zamierza wkrótce przeprowadzić pierwszy lot techniczny CSeries CS100 (C-FBCS). Najnowsze dane wskazują na wtorek (10.09) lub środę (11.09). Dziewiczy rejs odbędzie się trzy miesiące po 50. Paris Air Show, na którym najnowsza maszyna producenta miała zadebiutować. Pierwszy rejs maszyny można będzie śledzić na żywo na...
08/09/2013 10:49   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2013-09-09 13:50   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Czyli Malmo Aviation dostaje samolot jakby gratis, tak w ramach w sumie testów? To chyba jedyny wytłumaczenie dlaczego nie jest klientem?
cani 2013-09-08 18:07   
cani - Profil cani
piotrek737 - ależ ja to wszystko rozumiem, tylko widząc na niebie CSeries Malmo Aviation, gdy CSeries Swiss jeszcze są daleko od Szwajcarii, ciężko mi sobie wyobrazić, że linia Malmo Aviation nie jest launch customer :-)
piotrek737 2013-09-08 17:40   
piotrek737 - Profil piotrek737
cani: No to odpowiedź od Bombardiera "True, the launch customer (the first to purchase) was LH/Swiss. The
launch operator (the first to operate) is not always the same airline
as the launch customer. The reasons are usually simply based on
preferences. In these cases, the reasons are contained in the
respective Purchase Agreements and, therefore, are confidential."
cani 2013-09-08 16:54   
cani - Profil cani
@piotrek737, ja też myślę podobnie jak b737800max, bo w tym wypadku, Malmo Aviation jest jednocześnie i pierwszym operatorem i klientem.
piotrek737 2013-09-08 12:20   
piotrek737 - Profil piotrek737
b737800max: Launch customer to pierwsza linia/firma, która zakupiła dany samolot. Zazwyczaj jako pierwsza otrzymuje nową maszynę, ale nie zawsze tak się staje. Wynika to z planów wejścia do floty, szkoleń i ustaleń biznesowych. Launch operator to natomiast firma/linia, która jako pierwsza otrzyma samolot. W tym przypadku będzie to Malmo Aviation. SWISS otrzyma pierwsze maszyny tuż po skandynawskiej linii ;) Być może LX nie chce ryzykować i chce zobaczyć jakie wejście do służby będzie u tamtego przewoźnika ;)
usuniety 2013-09-08 11:48   
usuniety - Profil usuniety
"Launch customer" to nie to samo co "launch operator"? Jeśli nie to na czym polega różnica pomiędzy tymi dwoma pojęciami?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy