Przetarg MON na czarter maszyn dla VIP

Przetarg MON na czarter maszyn dla VIP Wczoraj (13.04) Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) ogłosiło przetarg na czarter czterech maszyn dla VIP-ów. MON planuje wyczarterować dwa samoloty średniej wielkości i dwa małe (na 17-19 miejsc). Ministerstwo zastrzega jednak, że może się to zmienić pod wpływem ofert, które zostaną zgłoszone do przetargu.Warto dodać, że obecna umowa czarteru dwóch Embraerów 175...
14/04/2013 11:19   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_49b59 2013-04-19 23:31   
gosc_49b59 - Profil gosc_49b59
Przecież zabezpieczenie transprotu VIP-ów już dawno funkcjonuje - krajowe bilety LOTu dla osłów za 0 zł. Natomiast loty międzynarodowe również są zabezpieczone biletami, na których już LOT zarabia, ale i tak z naszych portfeli.
usuniety 2013-04-19 16:30   
usuniety - Profil usuniety
Tak apropo samolotów rządowych: rząd Kambodży nabył Arbuza A320 który został zmontowany w chińskiej fabryce Arbuza w Tianjin. Podpis po angielsku: The government of the Kingdom of Cambodia acquired an Tianjin assembled A320, having been in service with China Southern for a short while. Odnośnik do zdjęcia w linku:
zobacz link
gosc_b08c7 2013-04-18 19:05   
gosc_b08c7 - Profil gosc_b08c7
4 Cessny 172 dla hołoty tylko to się nadaje, a jak chcą latać dalej to zapraszam do wynajmu m.in. od wcześniej wspomnianego Bluejet-a samoloty. Będzie taniej, i bezpieczniej, bez łamania prawa... A mimo wszystko powinni się zabrać za reformę praw do zamówień publicznych... Polska nie potrzebuje wielkich samolotów czy wielkiej floty, potrzebuje w dobie kryzysu dobrej organizacji i odchudzenia portfeli polityką ~lukee.m
forplay 2013-04-16 19:41   
forplay - Profil forplay
tak w kwestii formalnej - to tego przetargu jeszcze nie ma - więc portal chyba się pospieszył. Na razie "Jak zapowiedział w rozmowie z PAP wiceszef resortu obrony Waldemar Skrzypczak, w maju MON zamierza rozpisać przetarg na czarter czterech samolotów dla VIP-ów. Dodał, że przetarg powinien być rozstrzygnięty do października - tak aby zwycięska firma miała czas na przygotowanie samolotów do użytku."
forplay 2013-04-16 19:24   
forplay - Profil forplay
dodam jeszcze że wszystko szło w ramach jednego programu dofinansowania ze środków unijnych
forplay 2013-04-16 19:23   
forplay - Profil forplay
z mojego podwórka - przetarg na informatyzację instytucji publicznej. Ktoś inny dostarcza sprzęt ktoś inny oprogramowanie księgowe a jeszcze inna firma oprogramowanie do obsługi klienta - warunek - systemy mają być ze sobą zgrane - Tutaj spokojnie można zrobić dokładnie tak samo. Korzystanie w tym wypadku z dwóch różnych dostawców samolotów, w żaden sposób się nie wyklucza, zwłaszcza jezeli kupujemy usługę z serwisem.
pcharasz 2013-04-16 19:04   
pcharasz - Profil pcharasz
forplay, nie chcę się wymądrzać bo nie czytałem ogłoszenia o przetargu, ale tak na logikę, np. jeżeli jest przetarg na wybudowanie 40km autostrady, to nie możesz sobie przyjść jako firma i powiedzieć, że wybudujesz 20km, albo że wybudujesz tylko mosty i przepusty. Chyba że są 2 osobne przetargi albo startujesz do przetargu w konsorcjum z innymi firmami. Nie słyszałem nigdy o tym, można było składać oferty tylko na część przetargu. Ale, tak jak pisałem, mogę się mylić, bo ogłoszenia nie czytałem.
forplay 2013-04-16 18:06   
forplay - Profil forplay
@pcharasz- skąd ta teoria? nigdzie nie napisano że w ramach jednej dostawy trzeba zaproponować obydwa typy samolotów. Ja ustalam zasady przetargu i jeżeli wiem że nie ma szans na jednego dostawcę, ustawiam możliwość cząstkowej oferty.
gosc_a9fd2 2013-04-15 23:30   
gosc_a9fd2 - Profil gosc_a9fd2
2 lotowskie Embraery 175 plus 2 Saaby 340 od SprintAira z przekonfigurowanym układem foteli (1-1) i nasza VIP-owska flota gotowa. ;-)
wojtek 2013-04-15 18:20   
wojtek - Profil wojtek
Czyli poniekąd Lot i eurolot są wyeliminowani z tej rozgrywki, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że będą szukać jakiegoś partnera posiadającego mniejsze samoloty.
pcharasz 2013-04-15 17:33   
pcharasz - Profil pcharasz
wojtek: zawsze może być to konsorcjum firm, ale jeżeli przetarg jest jeden, to nie może być tak, że jedna firma oferuje tylko mniejsze, a inna większe maszyny. Mogą tylko wtedy, kiedy do przetargu pójdą razem.
piotrek737 2013-04-15 15:50   
piotrek737 - Profil piotrek737
W obecnych czasach gdzie prawie każdy samolot jest produkowany w kilku krajach tzn. konkretniej jego części pochodzą z całego świata, to raczej nie ma znaczenia u kogo się kupuje bo tak czy siak kasa idzie nie tylko do producenta. Tak dla wszystkich hejterów dodam, że 1/3 Dreamlinera jest zrobiona w Europie ;)
piotrek737 2013-04-15 12:35   
piotrek737 - Profil piotrek737
Wojtek: podobno mogą być dwie firmy, bo LO na pewno nie zaoferuje dwóch typów.
gosc_d7827 2013-04-15 11:49   
gosc_d7827 - Profil gosc_d7827
No jasne...Austria, Niemcy, wielka Brytania, Wlochy i Hiszpania nie sa amerykanskimi wazeliniarzami, a mimo tego jezdza sobie do USA kiedy chca bez wiz i upokorzen. Najwazniejsze, ze Polska kocha jednostronnie Hameryke i kupuje jeszcze wiecej boeingow - bubli i udaje, ze wszystko jest w porzadku. Dobre.
usuniety 2013-04-15 11:43   
usuniety - Profil usuniety
piotrek737: do tej pory czytam i słucham takich uwag odnośnie myśliwców wielozadaniowych, że powinniśmy wzorem Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Hiszpanii kupić Eurofightery Typhoony," bo zostawiamy pieniądze w Europie a nie nabijamy kabzę Jankesom za oceanu".
wojtek 2013-04-15 11:21   
wojtek - Profil wojtek
Przetarg może wygrać tylko jedna firma oferująca mniejsze i większe samoloty czy mogą to być dwie różne firmy?
piotrek737 2013-04-15 11:08   
piotrek737 - Profil piotrek737
gosc_297d6: Tu nie o to chodzi. Poza tym F-16 to możesz odpuścić bo samoloty się dotarły. Zanim zaczniesz pisać w ogóle na ten temat to spytaj na pokazach tak nieoficjalnie personelu technicznego i pilotów np. z Węgier jakie akcje mają z Grippenami ;) Przy nich nasze F-16 to pikuś.
hops 2013-04-15 10:39   
hops - Profil hops
piotrek737 jak Ty sobie wyobrażasz, że BlueJet czy podobni zablokują swoje samoloty? to nie są ich samoloty, tylko oddane pod ich AOC przez prywatnych właścicieli, którym nie opłaca się budować Operatora, to raz. a dwa linia która ma 2-3 samoloty ma je "zablokować" (raz malowanie, dwa procedury bezpieczeństwa, trzy dostępność) dla Rządu i żyć tylko z pieniędzy z przetargu?
usuniety 2013-04-15 08:59   
usuniety - Profil usuniety
arahja: ale rząd Wielkiej Brytanii też nie ma swoich samolotów". Dokładnie tak jest jak piszesz. Królowa Elżbieta II lata samolotami użytkowanymi przez British Airways - najczęściej Boeingiem 777-200 non ER/ER lub Boeingiem 747-400. Za czasów jak latał Concorde, to użytkowali Concorde.
zobacz link
gosc_297d6 2013-04-15 08:37   
gosc_297d6 - Profil gosc_297d6
oczywiście tylko boeing. mało nam jeszcze przygód z B787 i F16. Dalej bierzemy tylko amerykańskie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy