Z Budapesztu do Baku (Azerbejdżan)

Z Budapesztu do Baku (Azerbejdżan) Wizz Air uruchamia kolejny wschodni kierunek - tym razem poleci z Budapesztu do Baku w Azerbejdżanie. Pierwszy lot na nowej trasie zaplanowano na 17 czerwca. Budapeszt - Baku (1---5--) Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu; w poniedziałki i piątki.Wylot do Baku zaplanowano na 21:25, lądowanie w stolicy Azerbejdżanu na 4:10 następnego dnia. Wylot z Baku o 4:45,...
11/04/2013 14:15   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_51d21 2013-04-13 00:39   
gosc_51d21 - Profil gosc_51d21
b737800max: ten post w ktorym cytujesz wywolac moze jeszcze wieksza fale krytyki bo wykazujesz w nim jeszcze bardziej, ze nie za bardzo wiesz jak dzialaja przewoznicy. I tak mimo, ze na rynku jest ok 1000 przewoznikow jak piszesz wiekszosc z nich ma taka sama zasade, ze za bilet z przesiadka oczekuja od pasazera mniej niz za pasazera bez przesiadki. Np. Duzo taniej mozesz poleciec np. z KBP do NYC LOTem przez WAW niz gdybys kupil sobie bilet w tej samej klasie taryfowej na ten sam rejs do NYC z WAW. Bo w KBP LO sobie tylko dopycha swoj rejs tanim ruchem, a w WAW obsluguje swoj podstawowy segment. Podobnie LH duzo taniej wezmie za bilet w tej samej klasie taryfowej na ten sam rejs od pasazera dolatujacego z np. WAW do FRA i dalej do NYC niz od pasazera, ktory bedzie lecial tylko z FRA do NYC. To jest podstawowa zasada, ze od klientow na swoim wlasnym rynku dla ktorych oferuje sie polaczenie najbardziej wygodniejsze wyciaga sie duzo wiecej niz od tych co musza sie przesiasc i maja do wyboru rejsy z przesiadka w wielu roznych portach oferowane przez wielu roznych przewoznikow.
usuniety 2013-04-12 17:12   
usuniety - Profil usuniety
gosc_4a7d5:"rozumiem, ze skoro wszędzie chcesz latać bezpośrednio to oczekujesz, ze do najbliższego ci lotniska maja latać wszystkie linie lotnicze świata, bo może kiedyś zachce ci sie nimi przelecieć, a ty nie masz w zwyczaju latać z przesiadka, a wyniki finansowe tych połączeń (czy będą dochodowe czy nie) nie obchodzi cie, liczy sie tylko twoja wygoda i widzimisię." Nie miałem na myśli tego, żeby np na KRK latały wszystkie linie lotnicze świata. Chodziło mi o to, że skoro mogę polecieć bezpośrednio do Londynu przykładowo KRK-STN to po co mam się pchać do Londynu z przesiadką w WAW na trasie KRK-WAW-LHR lub KRK-FRA/MUC/DUS-LHR. Nie napisałem również tego, że wszędzie chce latać bezpośrednio,tylko napisałem, ŻE SKORO MAM MOŻLIWOŚĆ LOTU BEZ PRZESIADKI, TO JEST TO DLA MNIE WYGODNIEJSZE!!
gosc_328cb: "jeśli piszesz, że nie wierzysz by bilet na loty z przesiadką był tańszy niż na lot bezpośredni to znaczy, że niewiele wiesz o polityce cenowej linii lotniczych." Każda linia lotnicza ma inną politykę cenową, więc nie znam polityki cenowej ponad 1000 lini lotniczych świata.
mietek: "B737 chce i trzeba mu dać! Cham się uprze... "
Co masz tu na myśli?
gosc_830e0:" Ciebie interes ekonomiczny Lotu może nie interesować, ale tak samo Lot nie musi dbać o Twoje widzimisię co do tego skąd będziesz latać" Równie dobrze mogę powiedzieć: OK, będę płacił podatki w towarach i usługach ale proszę, żeby pieniądze z moich podatków nie szły na utrzymanie LOT, tylko na armię,policję i wojsko bo LOT nie uruchamia połączeń tam gdzie jest rzeczywiście największe zainteresowanie ( KRK-ORD, ponoć było 80 procent zapełnienia), ale niestety, szary obywatel nic nie może zrobić i powiedzieć w naszym państwie

PS.Nie wiedziałem, ze mój post wywoła taką falę ataku na mnie
gosc_328cb 2013-04-12 16:53   
gosc_328cb - Profil gosc_328cb
b737800max: jeśli piszesz, że nie wierzysz by bilet na loty z przesiadką był tańszy niż na lot bezpośredni to znaczy, że niewiele wiesz o polityce cenowej linii lotniczych. Takie zjawisko jest bardzo częste, linia z połączeniem bezpośrednim zbiera w ten sposób premię od tych, którzy cenią sobie komfort szybkiego przelotu, nawet za wyższą cenę.
mietek 2013-04-12 16:50   
mietek - Profil mietek
Goście dobrze gadają; B737 chce i trzeba mu dać! Cham się uprze...
gosc_4a7d5 2013-04-12 13:01   
gosc_4a7d5 - Profil gosc_4a7d5
b737800max: rozumiem, ze skoro wszedzie chcesz latac bezposrednio to oczekujesz, ze do najblizszego ci lotniska maja latac wszystkie linie lotnicze swiata, bo moze kiedys zachce ci sie nimi przeleciec, a ty nie masz w zwyczaju latac z przesiadka, a wyniki finansowe tych polaczen (czy beda dochodowe czy nie) nie obchodzi cie, liczy sie tylko twoja wygoda i widzimisie.
gosc_830e0 2013-04-12 11:44   
gosc_830e0 - Profil gosc_830e0
b737800max: jeśli tak bardzo cię bolą połączenia z przesiadką, to przeprowadź się do Warszawy i nie będziesz miał kłopo0tu. Swoją drogą, to ciekaw jestem ileż Ty razy w miesiącu latasz do Stambułu - 5, 10? Czy może góra raz na rok i to nie do IST, ale raczej do któregoś z kurortów? No i którzy to konkurenci tak pukają w oczekiwaniu na rzekomy upadek Lotu? FR? W6? Nie bądź śmieszny.... Ciebie interes ekonomiczny Lotu może nie interesować, ale tak samo Lot nie musi dbać o Twoje widzimisię co do tego skąd będziesz latać. Latanie nie jest prawem zagwarantowanym przez konstytucję, więc na razie jesteś 1:1.
gosc_e406c 2013-04-12 09:33   
gosc_e406c - Profil gosc_e406c
b737800max: ot i mądrze gada:) polać mu:) liczy się dobro i wygoda pasażera a nie spółki.
pcharasz 2013-04-12 08:24   
pcharasz - Profil pcharasz
Stary news na ten temat
zobacz link
usuniety 2013-04-11 23:52   
usuniety - Profil usuniety
gosc_d180a: nie widzę ŻADNYCH RÓŻNIC bo mają jedną cechę wspólną: zarówno na KRK-IST jak i na GDN-BAKU nie mamy co liczyć bo choćby W6 nie wiem jak się starał, to LOT ULC i tak zablokuje zasłaniając się umowami bilateralnymi z epoki Gomułki i brakiem tzw"otwartego nieba (open sky). Bardzo bym chciał połączenie KRK-IST bo do lotniska KRK mam bliżej niż do WAW. Ja jako potencjalny pax chcę mieć wybór skąd polecę i nie interesuje mnie "interes ekonomiczny LOT" ( może upaść, konkurencja już puka do drzwi) a nie tak jak za PRL-u, żeby gdzieśkolwiek polecieć zagranicę to wszędzie z Warszafki (błąd napisany specjalnie). Po drugie, nie interesują mnie połączenia z przesiadką, skoro mogę polecieć bezpośrednio (chyba że bilet z przesiadką byłby tańszy od tego bez przesiadki w co zbytnio nie wierzę).
gosc_e5926 2013-04-11 21:34   
gosc_e5926 - Profil gosc_e5926
a Wizzair uruchamiając tyle ciekawych kierunków z Budapesztu powinien myśleć jak o stworzeniu hubu i połączeniach z Budapesztem z kazdego miasta z którego lata - tak jak teraz dzieje się to z Lądkiem Zrój. GDN-BUD-cały świat Wizzairem... poproszę :D
gosc_d180a 2013-04-11 21:32   
gosc_d180a - Profil gosc_d180a
porównywanie GDN-BAKU do KRK-IST jest nie na miejscu. Do Turcji jednak z przesaidką lotem można dolecieć z każdego miasta w Polsce, do Baku już lotem się nie doleci... widzisz różnice?
usuniety 2013-04-11 21:10   
usuniety - Profil usuniety
Nawet jeśli WIZ(z a)IR by chciał latać z WMI/KTW/GDN do Baku to pewnie i tak nie będzie mógł bo nasz kochany państwowy urząd kryjący się pod skrótem ULC nie da pozwolenia tłumacząc się "ochroną interesów ekonomicznych LOT" który tam nie lata - podobna sytuacja z KRK i IST-KRK-IST by TK. Sam nie lata a nikomu nie da...
gosc_26b6c 2013-04-11 21:03   
gosc_26b6c - Profil gosc_26b6c
oto chodzi ze niebawem ,mysle ze na jesien wizz i tak zwinie sie z Polski gdyz wczoraj podpisal umowe z wegierskim rzadem i stanie sie narodowym przewoznikiem.Rzad Orban uniezaleznia sie od upadajacej uni pod wzgledem energetycznym.Stad to chwilowe polaczenie
gosc_09431 2013-04-11 20:26   
gosc_09431 - Profil gosc_09431
500 zł z KTW do KUT to mało :D?


Cieeeekawe.......
pcharasz 2013-04-11 17:08   
pcharasz - Profil pcharasz
andrzej, myślę, że wynegocjować z Azerbejdżanem ułatwienia wizowe byłoby bardzo ciężko, bo mają dosyć "sztywną" politykę. Tylko 11 krajów może wjechać tam bez wizy, w tym żaden z UE. Co do samego kierunku z PL, to miałby jakąś tam szansę ze względu na powoli rosnący ruch biznesowy, ale byłoby bardzo bardzo ciężko i na pewno nie z KTW a z WAW.
pacjonek 2013-04-11 17:06   
pacjonek - Profil pacjonek
@andrzej
W Budapeszcie nie ma Maleva ani żadnej alternatywy. Wizz Air stał się tam de facto narodową linią.
Ponadto rozwinę jeszcze bardziej swoją wypowiedź, bez Open Sky agreement linia może otworzyć kierunek tylko przy zgodzie obu krajów oraz tylko ze swojego państwa. Innymi słowy Wizz Air jest węgierski więc może otworzyć taką trasę z Budapesztu, Wizz Air Ukraine może otwierać znowu takie kierunki z Kijowa. W Polsce Wizz Air nie ma swojej spółki więc nici, może latać z Polski tylko po EU i krajach z otwartym niebem bo to nie jest polska linia. Żeby było trudniej, nawet Wizz Air z Budapesztu nie potrafi jak na razie otworzyć lotów do Moskwy bo Rosja blokuje ich (chcą zachować monopol) bo Rosja nie jest w otwartym niebie (i znając ich politykę nigdy nie będzie) dlatego też pojawił się pomysł utworzenia rosyjskiej spółki. Więcej przeczytaj sobie na Wikipedii.
andrzej 2013-04-11 16:07   
andrzej - Profil andrzej
O wizie wiem bo byłem w Azerbejdżanie, a czy otwarcie kierunku jest takie trudne to nie wiem ale w tym momencie trasą do Baku nie jest zainteresowany ani LO ani J2 (Azerbaijan Airlines) więc szanse są.
andrzej 2013-04-11 16:04   
andrzej - Profil andrzej
A z Budapesztu kto lata ? Taka wielka różnica ? Loty do Gruzji wcale nie są za kilkadziesiąt zł. Owszem było trochę takich biletów w ramach reklamy nowego połączenia ale to przecież standard u tego typu przewoźników.
pacjonek 2013-04-11 15:55   
pacjonek - Profil pacjonek
Ludzie ogarnijcie się, loty sprzedają do Gruzji podobno bardzo lubionej przez Polaków za kilkadziesiąt złotych w jedną stroną a wy chcecie żeby z Katowic/Warszawy latał do Azerbejżdzanu?
Nie wpadliście na to że trzeba dostać wizę, a samo otwarcie kierunku jest bardzo trudne bo to nie open sky?
Zresztą kto by niby latał kilka razy w tygodniu tam?
gosc_13591 2013-04-11 14:48   
gosc_13591 - Profil gosc_13591
@andrzej obecne ceny KTW-KUT nie wskazują na to aby kierunek cieszył się wielkim zainteresowaniem więc na więcej kaukazu bym nie liczył :/
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy