Przewodnik - Mediolan (Włochy)

Mediolan położony jest w zachodniej części Niziny Padańskiej, stolica regionu Lombardia. Zamglony i mokry w zimie, gorący i parny w lecie, podobny jest do większości dużych miast europejskich. Nie jest miastem niszczejących pałaców, brukowanych placów i la dolce vita. W Mediolanie życie upływa bardzo szybko, w myśl zasady - czas to pieniądz, a konsumpcja i dyscyplina pracy rządzą życiem jego eleganckich mieszkańców. Nie polecanym jest odwiedzanie tego miasta w miesiącach letnich: lipcu i sierpniu gdyż panujący duszny klimat nie sprzyja zwiedzaniu, lepiej udać się nad morze jak to robi większość mediolańczyków. Polecanymi na zwiedzanie są zatem pory wiosenno-jesienne.

Czas wolny
Galeria sztuki Brera – dzieła mistrzów włoskich XIV-XX w.; „Ostatnia wieczerza” Leonarda w kościele Santa Maria delle Grazie; muzeum La Scala – bogata kolekcja ilustruje historię teatru.

Wieczorem
Przedstawienia w Teatro Manzoni (Via Manzoni, 42; linia metra nr. 3, stacja Montenapoleone) 10.50. €. Panorama z Just Cavalli Café na wieży obserwacyjnej Torre Branca (Via Camoens – Parco Sempione); Cova (Via Montenapoleone, 8) – elegancka cukiernia; Blue Note (Via Borsieri, 37) – świetne koncerty jazzowe i pop.

Okolice
Lago Maggiore i Lago Como – wycieczka nad jezioro Como to relaks i zakupy (region słynie z fabryk jedwabiu). Castelletto di Cuggiono – spacer między rezydencjami z XV do XIXw. Bergamo i jego piękne Górne Miasto – wąskie brukowane uliczki, przytulne kafejki oraz wspaniała panorama. Gości wiele koncertów i wystaw.

Z lotniska do centrum dojedziemy autobusem do Dworca Głównego co 2 godz. – 6.70 €, taksówką – 50 €, wynajem samochodu za 61 €/dzień

Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym tanie 54 € – 70 €, przeciętne 70 € – 110 €, luksusowe od 119 €.

Informacja turystyczna
koło Piazza Duomo (Via Marconi 1); www.milano-infotourist.com. Milano Welcome Card (8 €): dzienny bilet na komunikację miejską, mapa, CD, zniżki do sklepów, na rejs po rzece Naviglio, zwiedzanie miasta oraz koncert w Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi. Turismo Bergamo Card: zniżki 10-15% na 3- i 4-gwiazdkowe hotele, 5-10% rabatu w sklepach, oferty specjalne.

Okazje do miasta Mediolan

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy