×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Mediolan Malpensa (MXP)


 7.8

/10

Malpensa Arpt
Jeden z dwóch największych lotnisk we Włoszech. Lotnisko Mediolan Malpensa leży około 50 km na północny-zachód od centrum Mediolanu. Bardzo miły personel i obsługa. Lotnisko Mediolan Malpensa składa się z 2 terminali. Terminal 1 jest to główny terminal, na którym odprawiane są loty tradycyjnych przewoźników. Terminal 1 składa się z 3 pięter. Na 1 piętrze znajduje się terminal przylotów, na 2 odprawa check-in, na 3 piętrze restauracje i sklepy. Idea, która górowała przy projektowaniu Terminalu 1 była stworzenia małego miasteczka, w kórym mozna nie tylko dobrze zjeść (choć góruje kuchnia włoska, można również rozkoszować podniebienie innymi specjalnościami świata), zrobic zakupy w strefie bezcłowej aletakże skorzystac z takich usług jak sauna parowa, sauna turecka, solarium czy... zrelaksować się u kosmetyczki lub poprawić fryzurę w nowoczesnym salonie fryzjerskim. Projektanci nie zapomnieli również o najmłodszych podróżnych i w strefie wylotów specjalnie dla nich przygotowali Pokój zabaw. W czasie kiedy mama i tata będą oczekiwać w kolejce do chec-in oni moga bawić się pod opieką personelu lotniska na zjeżdzalniach, materacach, kolorowych klockach. Terminal 2 jest to stary terminal lotniska Malpensa oddalony ok 1 km od terminalu 1. Termianle połączone są bezpłatnymi autobusami. Z terminalu 2 odprawione są tanie linie lotnicze - głównie EASY-JET oraz loty czarterowe. Z Terminalu 2 odprawiane są również laty krajowe Alitalia. Lotnisko ubogie jest w sklepy i punkty gastronomiczne.

  • Okazje z Polski na lotnisko Mediolan Malpensa (MXP)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Mediolan Malpensa


Jak dojechać na lotnisko Mediolan Malpensa?


Samochodem:
Dojazd samochodem pod samo lotnisko, parking. Na lotnisku Milano Malpensa oferowane są 2 rodzaje miejsc parkingowych:
A)
3300 miejsc parkingowych na parkingu wielopoziomowych ,w tym 130 miejsc Top Car, gdzie za dodoatkową opłatą samochód jest lepiej chroniony, a podróżny w szybszym czasie przedostanie sie do odrawy.

Strefa parkingowa 1B w części północjen przewidziana jest jedynie dla kierowców-kobiet, tak aby nie musiały nosić ciężkich walizek i szybciej dostać się do windy połaczonej z salą odraw.

W strefie parkingowej przewidzianeych jest również 67 miejsc dla inwalidów, którzy przez specjalne zamontowane tam domofony mogli połączyć się z personelem lotniska i poprosic o pomoc.

Cennik na zadaszonym parkingu wielopoziomowym:
do 6 h - 10 euro
6-12 h - 20 euro
12/24h - 26 euro
B)
2900 miejsc parkingowych na wolnym powietrzu, gdzie znajduje się również myjnia samochodowa oraz mechanik samochodowy w razie problemów.
Cennik na parkingu na wolnym powietrzu:
do 1 h - 3,8 euro
do 2 h - 6 euro
2-6 h - 10 euro
6-12 h - 16 euro
12-24h - 21 euro

C) Parking, krótkiego pobytu przed termianlem kosztuje 0,9 euro - maksymalny czas znajdowania się między bramkami wjazdu i wyjazdu wynosi 15 minut. Maksymalny dzienny pobyt kosztuje 26 euro.

Opłaty za parking można uiszczać w kasie głównej lotniska na piętrze - 1 w podziemiach lotniska lub w jednym z 26 automatów rozmiestrzonych na terenie calego terminalu. Płacić można zarówno w euro, jak i za pomocą kart kredytowych Diners, Visa, Mastercard i American Express. W przypadku postoju samochodu dłuższego niż 24 godziny personel lotniska prosi o kontakt pod numerem telefonu 0039 0258581069. Jeśli podróż podróż rozpoczyna się z Lotniska Milano Malpensa, a powrót jest na Milano Linate (wielokrotna procedura British airline) wówczas za opłata w wysokości 50 euro samochód może zostac przewieziony na lotnisko Linate, gdzie oczekiwać będzie na swojego właściciela.

Kolej/Metro:
Pomiędzy Terminalem 1 lotniska Mediolan (Malpensa) i centrum Mediolanu (dworzec kolejowy Cadorna) kursuje Malpensa Express, wiecej informacji na temat pociągu jest dostępnych na stronie: www.malpensaexpress.com. We Włoszech bilety kolejowe są ważne 3 miesiące od daty zakupu. Przed podróżą bilety muszą być skasowane w żółtych automatach znajdujących się przy wejściu na peron. Nieskasowany bilet równoznaczny jest z jego brakiem i objęty jest mandatem w wysokości 30 euro. Bilet od chwili skasowania ważny jest 6 godzin na trasach regionalnych i międzyregionalnych.

Autobusem:
Lotnisko Mediolan (Malpensa) połączone jest z miastem i okolicą wieloma liniami autobusowymi: Na trasie Milano Centrale - główny dworzec kolejowy i lotniskiem Malpensa kursują 2 konkuręcyjne linie autobusowe: Malpensa shuttle bus *cena biletu 5 euro, kursuje co 20 minut, czas przejazdu około 50 minut, rozkład jazdy dostępny na stronie: //www.airpullman.com/homee.htm Konkuręcyjny przewoźnik to: Autostradale. Koszt biletu to 5,5 euro za osobę dorosłą i 2,75 euro za dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Przeoźnik oferuję przejazd 3 osób w cenie 12 euro (2 bilety należy wykorzystać w czasie tego samego kursu, pozostały można wykorzystac w innym terminie). Więcej informacji na temat przewoźnika można przeczytać na stronie: //www.autostradale.it/ UWAGA!!! Przewoźnicy nie ponoszą odpowiedzialności za zaginięcie bagażu. Wielokrotnie się zdaża, że z luków bagażowych otwartych w czasie oczykiwania na podróżnych przy dworcu Milano Centrale, z powodu niedopilnowania przewoźnika giną bagaże mniejszych wymiarów. Metoda kradzieży polega na wkładaniu mniejszych torb i walizek w duże i oddaleniu się od dworca. Miejsce postojów autobusów nie jest monitorwane przez telekamery. Lotnisko Milano Malpensa połączone jest również liniami autobusowymi z: - Borgomanero (inf. tel. 0039 0322-844862) - Genova (inf. tel. 0039 010-586511) - Lugano Chiasso (inf. tel. 0041-91-6828820) - Novara (inf. tel. 0039 0321-472647) - Turyn (inf. tel. 0039 011-3000611) - Pavia (inf. tel. 0039 0382-513511) - Varese (inf. tel. 0039 02-96192301)

Taxi:
Postoje taksówek znajdują się przed obydwoma terminalami. Orientacyjny czas jazdy z lotniska do centrum Mediolanu wynosi około 30 min. Orientacyjny koszt to około 60-70 euro.

Wypożycz auto na lotnisku Mediolan MalpensaPołączenia z tego lotniskaOpinie o lotnisku Mediolan Malpensa

Zalety: Duze, zatloczone lotnisko. Uprzejma obsluga i bardzo duza siatka polaczen.
Wady: Niestety dosc slaby Internet.
7

/10

24/11/2018 13:59,  
Sirch
Sirch
Zalety: Dobrze skomunikowane z miastem. Bure.
Wady: Długa droga od rękawa do wypożyczalni samochodów.
7

/10

31/01/2014 15:02,  
Zalety: Duże, przestronne, dobrze zorganizowane przesiadki, doskonale skomunikowane z centrum (pociag, autobus), dedykowane taksówki, dobrze oznakowane, szybko dostarczają bagaże.
Wady: Odległość od Centrum jest b. znacząca. Terminal 1 i 2 pozostają również w dużej odległości od siebie.
8

/10

10/11/2012 14:40,  
Zalety: duże, przestrzenne, przyjazne, dużo rękawów, dużo sklepów w różnych cenach.... pomimo sporej odległości od miasta (jakieś 40 kilosów) pociąg ze stacji Milano Cadorna jedzie tylko 25 minut
Wady: długie kolejki do security-trzeba przyjść ze sporym wyprzedzeniem... poza tym rzucają bagażem rejestrowanym jak workiem kartofli ale to chyba na wszystkich lotniskach tak jest z tą różnicą że na MXP tego nie ukrywają ;)
7

/10

03/11/2012 11:05,  
Zalety: Duże lotnisko, z dużą siatką połączeń. Nieźle skomunikowane z centrum, choć bardzo od niego odległe. Szybko dostarczony bagaż. Dobrze oznakowane. Posiada dedykowane taksówki i stałe ceny na określonych trasach.
Wady: Bardzo duża odległość od centrum i duża odległość między terminalami.
8

/10

02/11/2012 00:10,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie