Brak lotów

Raport ANA B789 VIE-HND

31/01/2020 17:54
Witam ponownie po dość długiej przerwie. Przygotowałem kilka raportów z zeszłorocznego lata. W razie jakichkolwiek uwag proszę pisać w komentarzu.


ANA to największy przewoźnik Japonii. W swojej flocie posiada 240 samolotów i lata do 97 miejsc. Nie jest to jednak flagowy przewoźnik kraju, gdyż jest nim JAL - główny konkurent linii. ANA jest członkiem Star Alliance od 1999 roku.

Linia: All Nippon Airways
Klasa: Economy
Data: 19/06/19
Samolot: Boeing 787-9 JA839A
Wiek Samolotu: 4 lata
Nr Lotu: NH206
Długość Lotu: 11 godzin
Dystans: 9,152 mil

Moja podróż rozpoczęła się jeszcze poprzedniego dnia w Warszawie. Udałem się bezpośrednim nocnym Leo Expressem na lotnisko Wiedeńskie. Po przybyciu udałem się do strefy nadania bagażu, która nie była jeszcze otwarta. Postanowiłem się przepakować, tak aby wziąć jak najmniej rzeczy do kabiny i wykorzystać limit nadania dwóch bagaży, który jest przewidziany dla pasażerów klasy economy.


Po przejściu kontroli bezpieczeństwa udałem się w stronę gate-a. Na lotnisku było bez tłocznie i bez trudu znalazłem miejsce do przeczekania godziny.


Miałem też czas na robienie zdjęć innym samolotom. O niektórych może też być raport, ale nic nie sugeruję ;)

W międzyczasie pasażerowie zebrali się pod gatem i wkrótce weszliśmy na pokład.

Na miejscu czekały na mnie: koc, poduszka i słuchawki. Tutaj chciałbym polecić zabranie ze sobą swoich słuchawek, gdyż prawdopodobnie będą wygodniejsze od pokładowych.

Fotele oferowały dużo miejsca na nogi (pitch 34") i szerokość (17.3") Na dole znajdował się wyciągany podnóżek. Stolik rozkładał się z dwóch części i miał miejsce na kubek. System rozrywki wraz z dołączonym pilotem oferował dużą selekcję zachodnich oraz Japońskich filmów. Co ciekawe, ekran ma niskie kąty widzenia i dzięki temu oglądając w nocy nie razi pasażerów siedzących obok. Dodatkowo był jeszcze wieszak na ubranie, a kieszeń fotela zawierała: kartę bezpieczeństwa, magazyn pokładowy, menu, instrukcję obsługi wi-fi oraz torbę chorobową.

Jakiś czas po starcie zostały podane serwetki, przekąski ryżowe i napoje. Postanowiłem spróbować sake - tradycyjnego trunku robionego z ryżu.

Następnie podano obiad, który zawierał: dwie sałatki, nudle wraz z sosami, wodę i danie główne...

...,którym była ryba podana wraz z ryżem i warzywami. Całość była całkiem smaczna, a ryba nie była sucha. Do wyboru była jeszcze opcja zachodnia, która różniła się głównym daniem.

Po zakończeniu serwisu ściemniono światła, gdyż to połączenie jest połączeniem nocnym dla osób z Japońskiej strefy czasowej, a przylot jest po 6 rano. Od tego momentu do śniadania co jakiś czas chodziły stewardesy z zieloną herbatą i sokami. W kuchni były dostępne przekąski i można było poprosić o inne napoje.

Na dwie godziny przed lądowaniem zmieniono światła na pomarańczowy i zaczęto serwis śniadaniowy. Dostałem: jogurt, mieszankę owocową, baton, kawę i danie z łososiem i ryżem. Tu również do wyboru była opcja zachodnia, która różniła się głównym daniem.

Kabina miała układ foteli 3-3-3 i była wyposażona w oświetlenie LED-owe, które nadawało nastrój i imitowało porę dnia w Tokio. Znajdowały się również pojemne pawlacze, znane między innymi z uziemionych MAX-ów. Okna posiadają funkcję, dzięki której można je ściemniać lub rozjaśniać. Są one też większe niż w standardowych samolotach.

ANA posiada kilka samolotów pomalowanych w stylu Gwiezdnych Wojen, a w informacji o flocie znajduje się Sokół Millennium.

Przed lądowaniem stewardesa podaje mi informacje o moim dalszym locie do Sapporo. Tutaj chciałbym zaznaczyć świetny serwis ze strony załogi. Toalety były cały czas czyste, a nawet widziałem, że były myte z zewnątrz. Do tego kilka drobiazgów takich jak, papier toaletowy ułożony w trójkąt, jak w hotelach zrobiło na mnie wrażenie.

Po wylądowaniu, zostałem eskortowany przez pracownika, aż do następnego samolotu, który był na drugim terminalu. Cały proces imigracji i transferu zajął ponad godzinę, ale udało nam się zdążyć na drugi samolot. 

Podsumowując, ANA oferuje świetny produkt w klasie ekonomicznej, a cała podróż upłynęła bez problemów. Mogę stwierdzić, że linia w pełni zasługuje na 5 gwiazdek w rankingu SkyTrax i mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się ona w Polsce.

Komentarze

Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy