Brak lotów

Raport BA z WAW do LHR a321 neo

14/05/2019 11:09

Witam wszystkich po długiej przerwie. Dzisiaj przedstawiam raport z British Airways na trasie z Warszawy do Londynu. Zmieniłem trochę format raportu i mam nadzieję, że jest lepszy. Wszelkie uwagi piszcie w komentarzach.

Rezerwacja

Bilet można zakupić na stronie przewoźnika lub przez OTA poprzez ich strony lub wyszukiwarki lotów. Ceny biletów zaczynają się od 130 zł na rezerwacje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i od 169 zł na rezerwacje z wylotem za dwa miesiące. Do wyboru są trzy rodzaje rezerwacji: ekonomiczna basic, plus i klasa biznes nazywana podróżą służbową. Klasa basic jak nazwa wskazuje nie oferuje żadnych dodatkowych usług. Klasa plus oferuje: darmowy wybór miejsc na 48 godzin przed wylotem, jedną sztukę bagażu nadawanego i możliwość zmiany lotu w dniu podróży (ale nie w dowolnym momencie). Warto też dodać, że pasażerowie klasy basic również mają możliwość zakupu napoi i posiłków marki M&S i pasażerowie klasy plus i biznes również dostają ostatnie wezwanie do wejścia na pokład. Klasa biznes oferuje: wydzieloną strefę odprawy, dostęp do saloniku, dwie sztuki bagażu po 32kg, zablokowane środkowe siedzenie i darmowy posiłek.

Informacje

Linia: British Airways

Klasa: Economy

Data: 11/01/19

Samolot: Airbus A321neo (G-NEOR)

Wiek Samolotu: 2 miesiące

Nr Lotu: BA847

Długość Lotu: 2 godziny 45 minut

Dystans: 914 mili

Miejsce: 22C

 

British Airways to narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii i zarazem największa linia w tym kraju pod względem wielkości floty i druga pod względem przewiezionych pasażerów (za EasyJet-em). Od 2011 BA jest częścią IAG - holdingu lotniczego w którego skład wchodzą również: Iberia, Aer Lingus, Vueling i Level oraz Austriacki Level (Anisec Luftfahrt). BA powstało w 1974 w wyniku połączenia: BOAC (British Overseas Airways Corporation), BEA (British European Airways) i dwóch linii regionalnych: Cambrian Airways oraz Northeast Airlines. W 1987 przewoźnik został sprywatyzowany.W Polsce BA lata do Warszawy i Krakowa.

Lotnisko

Na lotnisko można dojechać pociągiem SKM z centrum lub Kolejami Mazowieckimi z Modlina i wielu innych kierunków. W przypadku autobusów jadą tutaj: 175, 188, 148, 331 i N32 (w nocy).

 

Samolot

A321neo to największy model w rodzinie a320neo. Jest to najnowsza generacja popularnej serii a320. Na dzień dzisiejszy zatało dostarczonych 138 a321neo, a łączna ilośc zamównień na ten model wynosi 2292. Głównym rywalem tej serii jest rodzina Boeing 737 MAX. A321neo obecnie kosztuje 129.5 milionów USD.

Podróż

Odprawić się można: przez aplikację, w internecie, w kiosku samoobsługowym i przy nadawaniu bagażu. Aplikacja daje dostęp do informacji o locie i przechowuje boarding pass (wejściówkę na samolot).


Siedzenie z przodu posiada mały stolik i wieszak na ubranie.

Dystans między fotelami to 30 cali, szerokość fotela to 17". Siedziałem w rzędzie bez odchylenia fotela, ponieważ za mną znajdowało się wyjście ewakuacyjne. Oparcie fotela oferuje też kieszeń na literaturę oraz inne drobiazgi, coś czego brakuje mi na pokładzie Ryanair-a.

Lot przebiegł bez żadnych problemów. Załoga sprzedawała jedzenie i napoje oraz produkty ze sklepu. BA nie oferuje darmowego poczęstunku lub darmowego wyboru miejsc podczas odprawy. Jest to spora wada biorąc pod uwagę fakt, że inni przewoźnicy tradycyjni jak SAS, KLM lub LOT oferują te usługi.

Po kilku godzinach jesteśmy nad Londynem i lądujemy w Heathrow. Podjeżdżamy do terminala piątego i tu kończy się podróż samolotem.


Do miasta można się dostać szybkim, ale drogim Heathrow Express, Londyńskim metrem, taksówkami lub autobusami. 

Podsumowując BA oferuje dobre połączenie z przystępnymi cenami (zapłaciłem 160zł). Serwisu darmowego właściwie nie ma, ale załoga była uprzejma, a sprzedawane produkty, choć drogie wyglądały na takie o dobrej jakości. Warto wziąć pod uwagę, że większość pasażerów używa tego połączenie jako przesiadkę na dalsze loty. Planuję przygotować porównanie tego połączenia z konkurencyjnym połączeniem LOT-u.

Komentarze

Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy