Podróże na LUZie - Paryż i Bruksela

26/10/2015 20:58
Jako miłośnik podróży, zwłaszcza tych tanich oraz fan lubelskiego lotniska postanowiłem odwiedzić dwie europejskie stolice za jednym razem: Bruksela i Paryż. W piątek 23 października o 7:10 rano wystartowaliśmy z Lublina do Brukseli Charleroi. Jak zwykle w Lublinie miło i sympatycznie, znajome twarze w obsłudze, do tego tradycyjne zakupy płynów rozweselających w Aelii w atrakcyjnej cenie. Na pokładzie ok 135 osób. Personel pokładowy bardzo przyjazny.
Lot trwał 2 h a zaraz po wylądowaniu wskoczyliśmy w autokar firmy Flibco i ruszyliśmy do Brukseli. Bilet zakupiony dużo wcześniej i kosztował 5 euro. Przejazd do dworca Midi w Brukseli trwała ok 50 min.
Na miejscu mieliśmy 4 h przerwy do naszego autokaru do Paryża. Postanowiliśmy odwiedzić Rynek i pomnik siusiającego chłopca. Dotarliśmy tam pieszo. Też było wystarczająco czasu by posilić się kanapkami na ławeczkach przy katedrze. Nasz autokar do Paryża odjeżdżał o godzinie 14:30 z dworca Nord. Dojechaliśmy tam pociągiem z dworca Central. Bilety na nasz autokar do Paryża zakupiliśmy przez internet na megabus.com. Niestety na nasz termin nie udało nam się zakupić promocyjnych biletów za 1 euro, zapłaciliśmy za przejazd 16 euro za osobę. Autokar wygodny, wifi i toaleta były. Obłożenie nie było duże więc każdy z nas zajął samodzielne miejsce i mogliśmy spać. Bardzo to wszystko podobne było znanego nam w Polsce Polskiego Busa, z tą różnicą, że fotele były wygodniejsze, miały miękkie obszycie. Przejazd był nudny i trwał 4 h. W Paryżu byliśmy o 19 na dworcu autobusowym Porte Maillot, z którego od razu metrem ruszyliśmy do naszego hotelu klasy turystycznej Ibis Budget zlokalizowanym przy stacji metra Saint-Mande. Mieliśmy 2 pokoje 3 osobowe, za które za osobę za dwie doby wyszło 37 euro. Czysto, skromnie, bez zastrzeżeń. Jako że stacja metra było blisko, a sam system metra robi wrażenie, przez dwa dni odwiedziliśmy główne atrakcje miasta: Wieża Eiffla (niestety kolejki do kasy takie wielkie że nie wjechaliśmy na szczyt), Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, dzielnica La Defense, Wzgórze Montmarte, Moulin Rouge, Luwr (też tylko z zewnątrz), katedra Notre Dame. W niedzielę do Brukseli podróżowaliśmy o 12:55 szybkim pociągiem TGV Thalys z dworca Nord. Bilety kupione wcześniej przez internet i kosztowały 22 euro za osobę. Czas przejazdu z Paryża to Brukseli to tylko 1 h 20 min. Było to super doświadczenie i miłe zaskoczenie w porównaniu z przejazdem Megabusem. Taką formę przejazdu między Brukselą a Paryżem będę rekomendować. Po co jechać do innego miasta w Polsce, lecieć na lotnisko BVA z którego też daleko do miasta. W Brukseli mieliśmy jeszcze całe popołudnie dla siebie. Zostawiliśmy swoje bagaże w hotelu Barry, zlokalizowanym przy metrze, blisko dworca Midi. Tego dnia udało nam się zobaczyć Atomium, budynek Komisji Europejskiej, ulicę "czerwonych latarni" oraz wrócić na Rynek, który wieczorem wygląda pięknie i najeść się frytek i gofrów :)
W poniedziałek 26 października rano wyruszyliśmy do dworca Midi by ponownie autobusem firmy Flibco dojechać na lotnisko CRL. Na lotnisku przywitała nas wielka mgła, ale im bliżej do odlotu tym coraz więcej słońca się pojawiało. Nasz samolot z Lublina wylądował 20 min przed czasem. Obserwowaliśmy go z gate. Ale nasz boarding i odlot odbywały się już wg rozkładu. Podróż super, piękne widoki bo piękna pogoda, a na pokładzie ponownie sympatyczne cabin crew z Lublina. Lądowanie w Lublinie 10 min przed czasem. Fantastyczna wycieczka. A z lotniska w Lublinie mam do domu 20 min. Jestem bardzo zadowolony z takiej wyprawy. Logistycznie wszystko się udało. Nie mieliśmy żadnych problemów z przemieszczaniem się między dworcami. Polecam wszystkim chętnym. Do Paryża z Lublina - DA SIĘ !!!!

Komentarze

Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy