Opinie

03/10/2005 14:37
5 Zalety: Latają do Gdańska ;) Codeshare ale zawsze ;-) Przyzwoita linia, lepsza niż LOT.

Wady: Potwierdzam, nędzne połączenia przesiadkowe do Hiszpanii. Do Alicante leci się 2 razy szybciej Wizzem + Easyjetem przez Dortmund. Wysokie ceny. Dla osób, które nie zbierają "mil" i nie latają w klasie biznes, raczej nieatrakcyjna.
03/10/2005 14:32
5 Zalety: Latają do Gdańska. A ostatnio zaczęli mieć nawet znośne ceny.

Wady: Zdarzają się turbośmigłowe. Panie w biurze lotniskowym nie umieją znaleźć oferty, odsyłają do internetu. O cateringu w cenie można zapomnieć.
02/10/2005 22:38
5 Zalety: Latają ;) Jedyne połączenie GDN-WAW i to czasami co pół godziny. GDN-WAW da się zrobić za 180 zł, czyli porównywalnie do Intercity. Historyczny polski przewoźnik. Bezpłatne gazety na pokładzie ;)

Wady: Częste spóźnienia. Niepotrzebne zhubowanie przez WAW - ŻADNYCH połączeń między portami regionalnymi! Często fatalna flota -stare wysłużone turbośmigłowe ATRy. Nieprzyjemna obsługa. Stewardessy w wieku podobnym do samolotów. Częste chamstwo pracowników odprawy lotniskowej - ostatnio w WAW zostałem wyśmiany, że mam bilet internetowy (z lot.com....), innym razem stwierdzono z sarkazmem, że przyleciałem nierejsowym samolotem (rejsowa AirEuropa) itd. Nędzny catering na pokładzie, też porównywalny do 'poczęstunku' w Intercity. Częsty brak rzetelnej informacji w śledzeniu lotu na lot.com, podczas gdy ta sama informacja jest widoczna w amadeusie. Baaardzo wysokie ceny. Odwoływanie lotów. Wysoka opłata za wystawienie biletu wirtualnego - większa, niż haracz tanich linii za płatność kartą. Niepotrzebne oddawanie pola Lufthansie. Żenująca reklama TV. Nieczytelna strona internetowa, bardzo mała czcionka i zły dobór kolorów. Brak możliwości wysłania faktury VAT za bilety pocztą, trzeba odbierać osobiście na lotnisku. Utrzymywanie wirtualnych połączeń autobusowych Koszalin-Szczecin.
02/10/2005 22:25
5 Zalety: Sporo nowych, wygodnych B737-800. Niezła siatka połączeń. Wygodne przesiadki w MAD w cenie biletu. Dobre ceny jak na tradycyjnego przewoźnika. Obsługa mówi przynajmniej w połowie po polsku, i to nie tylko na pokładzie - dziewczyny (hiszpanki!) na odprawie w Barajas teź mówią po polsku! Młoda, fajna obsługa pokładowa. Bardzo fajny i uczynny agent na Okęciu. Szybka odprawa w Hiszpanii. Duża siatka połączeń do krajów latynoskich.

Wady: Linia bardzo nierówna, można trafić na fabrycznie nowego Boeinga, a można trafić i na szrot. Różni piloci - zdarzyło mi się kiepskie, powtarzane i nietrafione lądowanie na Okęciu. Na szczęście szczęśliwie ;) Zdarzają się spóźnienia. Niedopracowane przesiadki - w biletowanej releacji WAW-MAD-AGP bagaże lecą bezpośrednio, a pasażer musi odstać swoje po kartę pokładową.
02/10/2005 22:20
5 Zalety: Mój przewoźnik z wyboru w Hiszpanii. Latają na główne lotniska. Tanie, naprawdę tanie bilety. Dobra sieć połączeń i dobre godziny rozkładu. Po prostu Easyjet z reguły mi pasuje.

Wady: Obciążone stanowiska odpraw. Nadmierny luz obsługi. Często brudne i często nie najświeższe samoloty. Częściej zdarzały mi się turbulencje niż u innych - może to kwestia floty (A319 lub B737-300) albo trasy. Złe podejście do lotów do Polski - obsługa ni w ząb nie mówi po polsku. Zbyt agresywny kolor, nie każdy lubi wściekłą pomarańczkę. Klienci Easyjeta w DTM za karę mają podwójną kontrolę bezpieczeństwa.
02/10/2005 22:14
5 Zalety: Bardzo dobry standard lotu - nie tylko nowe samoloty, ale i nieźli piloci. Świetna obsługa na pokładzie. Mało miejsca na fotelach, za to dość wygodne. Niezła kawa. Szybki i sprawny analogowy check-in. Naprawdę dobre ceny biletów. Bardzo przyzwoita linia lotnicza. Rozruszali rynek lotów w Gdańsku i Katowicach. Rozpoznawalna marka i reputacja, dzięki której można im wybaczyć różne kwiatki. Mimo wszystko latają rzetelniej i stabilniej niż LOT. Fajne dziewczyny na pokładzie. Wizz ma sporą szansę rozwoju, zwłaszcza że kojarzy się po prostu sympatycznie. Głosuję nogami i latam.

Wady: Brak kompletu destynacji z GDN i innych lotnisk. Kombinowanie z cenami. Błędy autoryzacji - jedna moja wypukła Visa Credit nie działa z Wizz i tylko z Wizz (druga działa). Brak informacji o przylotach i odlotach on-line. Marna obsługa strony - pół roku po skasowaniu GDN-KTW w wersji strony bez Flasha pokazywał się statyczny banner reklamujący połaczenie. Przespali trochę Poznań i Wrocław. Brak lotów do Hiszpanii i Włoch z GDN. Strasznie pokręcony, naciągany rozkład - często każdego dnia lot o nieco innej godzinie. Kombinowanie z rozkładem. Mimo wszystko to drobiazgi.