Opinie

21/10/2005 13:21
5 Zalety: Polskojęzyczna załoga. Dobre taryfy na niektóre trasy.

Wady: Mało połączeń do Katowic, które w dodatku notorycznie są odwoływane. Przez to odwoływanie i w związku z tym niepewność czy uda się dotrzeć do danej destynacji, LOT ma problem z zapełnieniem swoich małych ATRów a konkurencyjna Lufthansa zbiera pokłosie swoimi ponad 100-osobowymi B737 w dodatku 3 razy dziennie. Co z resztą jest zupełnie normalne... Generalnie marginalizowanie lotniska w Katowicach. Trzecie największe w kraju i nie ma żadnego połączenia międzynarodowego obsługiwanego przez maszyny LOTu!
21/10/2005 13:07
5 Zalety: Bardzo punktualnie, miła obsługa i załoga, czyste samoloty oraz FlyNet. Bez jakichkolwiek problemów. W dodatku 3, dzienne połączenia z Katowic, które na szczęście nigdy nie są odwoływane tak jak konkurencyjnego LOTu. Tak trzymać!

Wady: Minusy bardziej dotyczą konkretnego modelu samolotu eksploatowanego przez Lufthansę niż linii jako całości. Chodzi mi o Airbusa 340-600 i jego system rozrywki pokładowej w klasie ekonomicznej. Umiejscowienie monitorów tylko nad środkowym rzędem, oraz stosunkowo niewielki kąt widzenia tych paneli LCD, w zasadzie uniemożliwiają oglądnie filmów przez pasażerów siedzących „przy oknach”. Przydałoby się gniazdko elektryczne do podłączenia laptopa (w klasie ekonomicznej), gdyż korzystanie z FlyNetu strasznie szybko wyczerpuje baterię.