Brak lotów

Opinie

27/12/2017 17:08
10 Zalety: Nowoczesny port lotniczy w odległości ok. 15 km (drogą) od Santiago de Compostela. Drugi najważniejszy (po Bilbao) port lotniczy północnej Hiszpanii. Łatwy dojazd autobusami firmy Freire z miasta (bilet 3 Euro w jedną stronę, 5,1 Euro powrotny). Przyjazne ceny gastronomii na lotnisku (niższe niż na polskich lotniskach), szybka kontrola bezpieczeństwa, połączenia do wszystkich większych miast Hiszpanii (Iberia, Ryanair, Vueling) i nie tylko (np. Easy Jet)

Wady: Nie zauważyłem.
27/12/2017 15:51
6 Zalety: Ładny, przestronny terminal, dobry dojazd komunikacją publiczną z miasta, sprawny system wentylacyjny (nie jest duszno)

Wady: Niezbyt miła kontrola bezpieczeństwa (pozdrowienia dla popołudniowej zmiany w sobotę 23.12.2017), organizacja przejścia do kontroli bezpieczeństwa - brak automatycznych bramek do skanowania kart pokładowych, za to obsługa przez 1 pracownika (wąskie gardło), absurdalnie wysokie ceny w strefie po kontroli bezpieczeństwa (tańsza i lepsza kawa po wylądowaniu na lotnisku w Madrycie), brak poidełek z wodą (to już standard, również w MAD czy WAW), śmierdzące toalety. Jako pasażer, który regularnie korzysta z usług WRO, stwierdzam, że lotnisko obniża loty. Sama architektura to nie wszystko.
27/12/2017 15:39
1 Zalety: Nie rozbijają się.

Wady: No cóż - jest coraz gorzej. Jeszcze 2 loty i po wielu latach korzystania z usług tej pożal się Boże, pseudolinii lotniczej, kończę przygodę z Rynairem. Do chamstwa większości obsługi pokładowej, handlu obnośnego na pokładzie, jak w ukraińskich pociągach 15 lat temu, wiecznego poganiania, hałasu i szczekania z głośników, walenia przy lądowaniu w pas startowy (pośpiech lub/i złe wyszkolenie pilotów, mają samych początkujących na śmieciowych warunkach, po zdobyciu doświadczenia i nalotu piloci uciekają do innych linii) doszła jeszcze zmiana polityki bagażowej i celowe rozpraszanie po całym samolocie pasażerów z tej samej rezerwacji, mimo dostępności miejsc obok siebie. Najpierw rozpraszają po samolocie, a później po odprawie codziennie irytujące maile i powiadomienia pt " nie jesteś zadowolony z miejsca?". Latanie tą linią to wiocha i obciach - żegnaj FR!
21/11/2017 10:01
6 Zalety: Całkiem dobra i przejrzysta strona internetowa, łatwość zrobienia rezerwacji czy przejrzenia cen lotów. Możliwość płatności przelewem, brak opłaty (jeszcze - pewnie wprowadzą) za płatność kartą. Na pokładzie zwykle bardzo miłe stewardessy. Teraz w końcu normalny bagaż podręczny. Na końcu najważniejsze - dużo ciekawych, turystycznych kierunków z Polski i sąsiednich państw - można lecieć prawie za grosze m. in. do Portugalii, Gruzji, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Dubaju, na wiele lotnisk w Norwegii czy na Islandię.

Wady: Bardzo niewygodne siedzenia w samolotach, nawet jak na tanie linie. Częste zmiany harmonogramu lotów i ukrywanie przed pasażerami opcji całkowitego zwrotu środków za rezerwację (wolą zmienić lot lub dać kredyt 120% na konto, niż oddać klientowi pieniądze). Ostatnio zmienili wszystkie moje loty z Warszawy i nie dostałem ani jednego maila z informacjami o zmianach i prawach, jakie mnie przysługują, Beznadziejny kontakt z infolinią, dużo gorzej niż w Ryanairze, gdzie jest przynajmniej czat on-line, a tutaj tylko płatny nr lub pisz wiadomość i czekaj. Na niektóre moje pytania nigdy nie dostałem odpowiedzi. Np. po zmianie polityki bagażowej, gdzie zniknął płatny "duży" bagaż podręczny, należał mi się zwrot za ten bagaż. Wizzair oddał za niego 120% środków na moje konto, a na moją prośbę o zwrot tych pieniędzy na moje konto, nie odpowiedzieli i środków nie zwrócili (powinni w maks 30 dni). Mają bardzo niekorzystne kursy, po których przeliczają waluty, oszukują też na kursach przy zwrotach, Miałem przypadek, że kupiłem loty z Budapesztu do Sofii, początkowa cena była w forintach, ale zmieniłem ją na złotówki po bardzo wysokim kursie Wizzaira. Następnie Wizzair zmienił kalendarz lotów i wystąpiłem o zwrot środków (ostatecznie poleciałem Ryanairem z innego lotniska). Wizzair zwrócił mnie ponad 40 zł mniej, gdyż tym razem przeliczył transakcję po kursie zbliżonym do średniego NBP. Jest to niezgodne z prawem i regulaminem Wizzair, gdzie jest napisane, że cena jest w walucie kraju wylotu (w tym wypadku forinty), innej walucie, jeśli waluta kraju wylotu jest niewymienialna lub w walucie, którą wybierze klient w procesie rezerwacji. Cena była więc w PLN, ale dla Wizzaira dalej w forintach - reklamacja nic nie dała. Co ciekawe byłem w plecy ponad 40 zł, a dostałem fakturę korygująca na całą kwotę rezerwacji. Kolejne oszustwo.
08/11/2017 19:45
1 Zalety: Jeszcze nie byłem.

Wady: Skuszony niskimi cenami lotów z LUZ do TLV, do tego ciekawy lotniska, na którym jeszcze nie byłem i wyglądu miasta, w którym nie byłem z 15 lat (Lublina), ja (mieszkaniec Wrocławia) postanowiłem skorzystać z usług lubelskiego lotniska. Jestem teraz na etapie planowania dojazdu komunikacją publiczną - najpierw do Lublina (jest dramat, ale to nie wina portu lotniczego - remonty 2 linii kolejowych z Warszawy i Rzeszowa), a następnie z centrum Lublina na lotnisko. Z wielkim zdziwieniem czytam opinie na temat sprawnej komunikacji lokalnej, ponieważ dojazd na lotnisko z Lublina jest tragiczny. I tak. Mamy do dyspozycji 3 pociągi na dobę dziennie w dni robocze i 1 w dni wolne ( był sens w ogóle budować tę linię?), autobus nr 5, który jedzie do wsi Mełgiew i tylko przy okazji zahacza o lotnisko, w dni wolne kursuje 3 x na dobę, a w dni robocze jeździ tylko rano i po południu mniej więcej co godzinę, a w środku dnia w ogóle nie jeździ. Jest jeszcze jakiś przewoźnik "busiarz", który nie ma swojej strony internetowej, a to co jest na facebooku pochodzi sprzed kilku lat i nie można tego nazwać rozkładem jazdy. I tyle. To ma być dojazd na lotnisko w cywilizowanym kraju? To jest kpina. Nigdy więcej nie będę brał lotniska LUZ pod uwagę.