Brak lotów

Opinie

27/01/2017 17:50
10 Zalety: Świetny zarówno hub jak i lotnisko docelowe. Udogodnienia niespotykane na innych lotniskach. Czysto. Dobra komunikacja miejska z miastem.

Wady: To jest duże lotnisko więc nie ma co liczyć na kameralność ani bardzo bliskie odległości.
08/01/2017 21:30
8 Zalety: Duży, przestronny terminal, jednak na razie zbyt duży jak na ruch na lotnisku. Kontrola bezpieczeństwa jest OK, chętnie odpowiada na pytania. Przechodzi się szybko, bo jest dużo stanowisk. Poczekalnie są również OK, nic nadzwyczajnego, ale też i nie za ciasne. Oferta sklepów nie jest zbyt wielka, ale ceny są całkiem przystępne. Dojazd jest naprawdę wygodny i taniutki: można autobusem, taksówką, rowerem a nawet pieszo (7 km z centrum/dworca kolejowego). Dowożenie autobusem do niektórych lotów jest troszkę uciążliwe - jak na tak małe lotnisko, można było to tak zorganizować, żeby nie trzeba było jeździć, tylko spacerować do wszystkich lotów. Świetna siatka połączeń grupy Star Alliance. Praktycznie co godzinę można wylecieć gdzieś w świat przez jej huby (WAW, CPH, FRA czy MUC).

Wady: Lotnisko o ogromnym potencjale, który z różnych przyczyn nie jest wykorzystywany. Terminal jest ogromny, ale wykorzystywany tylko w małym procencie, szczególnie hala odpraw. Przez to trzeba się trochę nachodzić, a na lotnisku o tak małym ruchu tak być nie powinno. Słaba siatka połączeń dla linii spoza Star Alliance. Za mało tanich połączeń; słabo widoczna jest walka z berlińskimi gigantami TXL i SXF w tym względzie. Lotnisko ma świetne warunki więc to raczej POZ powinien podbierać paxów z Berlina, a nie na odwrót. Malutki i mający mało do zaoferowania salonik biznesowy.
12/12/2016 20:50
10 Zalety: Im częściej latam przez Okęcie, tym bardziej mi się podoba. To lotnisko ma mnóstwo zalet. Jeden, przestronny terminal z ogromną ilością miejsca. Mimo wszystko odległości między bramkami są naprawdę niewielkie i jak się przesiada LOT-em, to nic to nie boli. Superowa jest zasada, że czeka się na pasażerów z przesiadek - myślę, że to naprawdę rzadkość na lotniskach. Darmowe wi-fi. Kontrola jest naprawdę szybka i praktycznie bezbolesna. Stanowisk odpraw jest wystarczająco dużo, praktycznie dwa razy więcej pasażerów z trudem mogłoby je zapełnić. Jest czysto! Salonik LOT-u jest całkiem spoko i myślę, że może konkurować z salonikami Lufthansy np. we Frankfurcie, Berlinie czy Monachium. Połączenia komunikacji miejskiej są bardzo dobre i po oddaniu przystanku kolejowego wraz z tunelem do terminalu można powiedzieć, że są na najwyższym, światowym poziomie. Dodatkowo pozostają autobusy, autokary i taxi, które wszystkie oferują coś dla każdego. Ważne, że na lotnisko można całkiem spokojnie udać się z buta (czy rowerem) i nawet z centrum odległość nie jest za wielka, a w razie zadyszki zawsze może pomóc legendarny 175. Popatrzmy na okolicę: TXL i SXF to totalny syf w porównaniu z WAW. PRG - ble, nic specjalnego. Wschód - zapomnijmy. ARN? Ceny z kosmosu, szczególnie za ten ich ekspres (normalnego człowieka stać raczej na autobus) i papkę na terminalu. Dokładnie to samo można powiedzieć o VIE i CPH. Na Słowacji nic porównywalnego nie ma. :) Duże lotniska Zachodu? Zbyt przepełnione i przez to mało komfortowe, mało przyjemne. WAW to obecnie niesamowity deal w Europie. Kto nie korzysta, ten traci. 10 gwiazdek za najlepsze lotnisko w promieniu ładnych 700-800 km.

Wady: Żarełko nie za dobre i ludziska skarżą się, że drogie. Ale zawsze można wyskoczyć do miasta (nawet jak się ma np. 4-godzinną przesiadkę) i tam jest o niebo lepiej i koszt jest sensowny. A na lotnisku nikt nie przesiaduje aż tak długo (4 h lub więcej), żeby mu niekontrolowany głodek urósł. Rozwiązanie to po prostu nie jeść lub latać tak często, żeby do saloniku można było się załapać, ewentualnie ratować się w kiosku przy stacji kolei przy terminalu (ceny warszawskie, nie lotniskowe). Inni mogą wskazywać zbyt małą ilość rękawów, co powoduje, że pasażerów coraz częściej dowożą do samolotów autobusy, ale plany rozbudowy lotniska powinny trzymać to pod kontrolą.
19/11/2016 09:24
1 Zalety: Właściwie jedyne lotnisko dla mieszkańców zachodniej Polski z połączeniami na cały świat, ale mimo wszystko należy jego unikać niemal każdym kosztem.

Wady: Dojazd: da się pociągiem i potem kolejką+autobusem, ale to jest praktyczne tylko z małym bagażem. 20-milionowe lotnisko ma końcowe połączenie... jedynie autobusem! Autokary dowożą z różnych miast w Polsce, ale ta podróż jest mniej wygodna niż pociągiem - jedynym plusem jest transport do drzwi. Dojazd własnym samochodem to wydatek stanowiący często lwią część kosztu całej podróży. Można zaparkować w mieście i np. dojechać komunikacją publiczną i przez to zaoszczędzić na kosmicznych kosztach parkingu. Dworzec: niesamowicie przepełniony, bramki zmieniają się często dla tych samych lotów, tłumy są wyjątkowe. Specyficzny układ kontroli osobistej zaraz przed wejściem do poczekalni przy bramkach na Terminalu A i B ma pewne plusy (nie trzeba doliczać później dużo czasu na dojście do bramki), ale wieczny tłok przy tej kontroli wszystko neguje. Toalety poniżej krytyki, jak gdzieś na zapyziałej stacji benzynowej w Koziej Woli. Airside: praktycznie nie istnieje, malutkie przestrzenie - dla wtajemniczonych Terminal A ma poczekalnie również na piętrze, gdzie jest zwykle luźniej (ale toalet nie ma). Jak się nie ma szczęścia wejść do samolotu rękawem, to pozostaje wątpliwa przyjemność podróży przepełnionym autobusem. Powrót: OSTRZEŻENIE - bardzo często gubiony lub niszczony bagaż, co potem zajmuje wieki poprzez stanie w kolejce do reklamacji i powoduje duże straty materialne, jeśli bagaż jest wartościowy. Właściwie ostrzegam przed przylatywaniem na Tegel z bagażem. Nawet unikając tego za wszelką cenę i lądując tam z bagażem tylko 5-6 razy do roku, w ciągu ostatnich 5 lat mój bagaż został zagubiony lub/i zniszczony około 8 razy, co stanowi mniej więcej 25-30%.
19/11/2016 08:57
1 Zalety: Zaletą tego lotniska jest to, że jest fantastycznym przykładem jak lotnisko NIE powinno wyglądać i jakie błędy można zrobić przy jego projektowaniu.

Wady: Tylko niektóre afrykańskie lotniska mogą mieć gorszą renomę. Tu wszystko jest złe i beznadziejne, a powodów do wyrywania sobie włosów z głowy jest wiele. Właściwie to dziwię się berlińczykom, że odlatują z tego lotniska, zamiast wybrać sobie jakieś okoliczne, dużo przyjemniejsze, a jest ich kilka w odległości do 2 godzin drogi. OK, przyjeżdżamy - jak koleją, to beznadziejnie długi dojazd z centrum, bo brak bezpośrednich połączeń z Polski; jak busem, to małym, ciasnym i niewygodnym (o wiele gorszym od pociągu) i oferującym wielogodzinną podróż; jak samochodem, to parkujemy np. na parkingu gdzie rośnie półmetrowa trawa (bez absolutnie żadnej przesady) za kasę mogącą dwu- czy trzykrotnie przekroczyć cenę biletu na samolot. Wchodzimy na dworzec - wita nas bałagan, często dezinformacja, obsługa przenosząca w sznureczkach pasażerów z jednego terminalu na drugi, bo mniej zapełniony, kosmiczne kolejki do kontroli osobistej w czasie szczytu. Przechodzimy na airside - ciasno, duszno, beznadziejnie, niemal zero gastronomii, która zresztą jest kosmicznie droga. Ludzie siedzą na podłodze lub podpierają ściany raczej niż mają miejsce na fotelach. Łazienki fatalne, po prostu do użytku tylko w najwyższej konieczności. Wchodzimy do samolotu - jest tylko parę rękawów, więc większość chodzenia jest po płycie lotniska, a ze względu na dużą ilość lotów najpierw jest ścisk przy bramce, a potem szybki marsz do samolotu. Powrót - uch, tu można odetchnąć i po prostu zwiewać z tego lotniska. Ale... jak się bierze bus z powrotem, to jest przy wejściu, przy którym gromadzą się palacze i różne typki żerujące na wyrzucanym nadbagażu. Więc mimo wszystko dodatkowa atrakcja na pożegnanie. Przypomina się syf starego dworca kolejowego z poprzedniej epoki. Koszmar, koszmar, koszmar.
08/11/2016 20:38
10 Zalety: To lotnisko jest przepiękne. Jak z bajki. Można się poczuć jak w innym świecie. Nawet Norwegowie czy Niemcy przylatujący na to lotnisko czują, że wkraczają do nowoczesnej i ważnej metropolii. Standard jest bardzo, bardzo wysoki jak na regionalne lotnisko. W dodatku GDN jest mistrzem połączeń ze Skandynawią i spokojnie może pokusić się o miano portu przesiadkowego dla... Skandynawów. Ubikacje są jak w cywilizowanym świecie. Sklepy też. Mnóstwo miejsca. Ciekawy projekt architektoniczny dworca. Parkingu pod dostatkiem.

Wady: Jak zaparkować w pobliżu lotniska za darmo?
18/07/2016 18:13
9 Zalety: Bardzo szybka odprawa i małe odległości do samolotu, tani dojazd na lotnisko koleją lub busem, bardzo niskie ceny połączeń lotniczych w porównaniu z okolicznymi portami. Dobrze utrzymane, małe, regionalne lotnisko, z którego można być dumnym. Dobre usługi na lotnisku.

Wady: Brak połączenia z Monachium/Frankfurtem i przez to właściwie brak siatki codziennych połączeń międzynarodowych oprócz tych przez Warszawę. Za cichy system nagłośnienia do komunikatów na lotnisku.

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy