Brak lotów

Opinie

04/06/2019 11:03
9 Zalety: Bardzo przyjemne lotnisko. Łatwy dojazd bezpośrednim metrem z centrum miasta, można też pociągiem lub autobusem. Sprawna i szybka odprawa paszportowa i celna. Możliwość nadania bagażu na lot krajowy już na terminalu międzynarodowym po odebraniu bagażu i przejściu przez cło. 50 metrów od odebrania bagażu do nadania. Przejazd między terminalami darmowym busem. Kontrola bezpieczeństwa przy bramce do samolotu (jak to często w Azji bywa). Jasno, czysto, przestronnie i, przy czterdziestopniowym upale na zewnątrz, chłodno. Trochę ciaśniej na terminalu krajowym. Dużo sklepów, można kupić pamiątki w dobrej cenie (bez VAT) , są knajpy, kantory. Wszyscy pracownicy mili i uśmiechnięci (tak jest zwykle w Japonii)

Wady: Trochę długo czekaliśmy na bagaż po przylocie z Monachium (blisko pół godziny).
03/06/2019 08:39
9 Zalety: Opinia na podstawie tylko dwóch lotów : KRK-BGO i SVG-KRK. Kupowane w lutym na lipiec - dobra cena z bagażem rejestrowanym [pełnym jedzenia i picia na drogą Norwegię] i wyborem miejsca (średnio 300 zł za lot). Bezpłatny internet na pokładzie. Reszta tak jak w innych liniach. Loty punktualne.

Wady: Brak wad.
02/06/2019 17:28
9 Zalety: Moje ulubione lotnisko ! 1. Mnóstwo połączeń, zarówno do miast polskich, niemieckich, europejskich jak i na świecie. Można też przyjechać na i odjechać z lotniska szybką koleją (Lufthansa sprzedaje bilety łączące lot i pociąg n. p. do Stuttgartu). 2. Mimo ogromnego ruchu jest raczej spokojnie, cicho i przestronnie. Dobrze wszystko oznaczone. Chodniki ruchome pomagają przy dłuższych spacerach. 3. Mnóstwo sklepów, restauracji, saloników lotniskowych, stref relaksu.

Wady: 1. Przy krótszych lotach trzeba jechać autobusem do i z samolotu, czasami nawet 5 km - ponad 10 minut. 2. Odległości. 3. Knajpy raczej drogie.
02/06/2019 17:21
5 Zalety: 1. Najbliższy od mojego domu - 90 km - 1 godz. jazdy. 2. Sporo połączeń (Lufthansa, Wizzair, czartery) 3. Tanie parkingi prywatne 200-250 metrów od terminala. 4. Zjazd z autostrady kilka km od lotniska.

Wady: 1. Lotnisko robi wrażenie ciasnoty. Długo czeka się na kontrolę bezpieczeństwa. Obsługa średniomiła. Ciasno przy bramkach wyjściowych do samolotu. Mało restauracji, sklepów. 2. Brak rękawów do samolotów, ale jazda autobusem 100-200 metrów do samolotu to nie problem. 3. Nie można za darmo przywieźć kogoś na lotnisko i zostawić - jest to standardem na lotniskach WRO, KRK, WAW. W KTW za minutę lub pięć trzeba zapłacić 5 zł. 4. Fatalne połączenia komunikacją publiczną - brak pociągu, metra, mało autobusów. Po 12 w nocy chyba już nie ma nic.
02/06/2019 17:11
7 Zalety: Opinia tylko na podstawie 4 lotów WAW-DOH-SEZ i z powrotem. 1. Dobra cena jak na daty, które mnie interesowały - wylot i powrót w pierwszą i ostatnią sobotę ferii zimowych (2500 zł), ale kupowane 10 miesięcy wcześniej :( , dobre godziny - po przesiadce w Doha i nocy w samolocie rano na miejscu i z powrotem w kraju. 2. Miła obsługa (głównie panie, z różnych krajów, porozumiewają się w języku angielskim), dobry catering, ale bez mega rewelacji - lepszy był moim zdaniem w Lufthansie. 3. Układ miejsc w samolocie A330-300 lub A330-200 dobry dla par (2+4+2), loty do i z Warszawy pełne, do i z Seszeli mniej niż 40% miejsc zajętych. 4. Rozrywka pokładowa ok.

Wady: 1. Długa odprawa w Warszawie, mimo chek-in online, nadanie bagażu zajęło blisko pół godziny. 2. Przy przesiadce w Doha przejazd autobusem z samolotu i do samolotu, brak rękawów. Wieczorem było to do zniesienia, w upale chyba byłoby mniej fajne. Jednak traci się czas w autobusie. Poza tym przechodzi się kontrolę paszportową i bezpieczeństwa w czasie tranzytu. 3. Jedzenie i napoje w Katarze bardzo drogie, alkohol chyba niedostępny (lub bardzo drogi) na lotnisku przesiadkowym. 4. Brak wi-fi w samolocie.
02/06/2019 11:28
9 Zalety: 1. Punktualność, leciałem 32 razy, jedynie 1 raz 50 minut opóżnienia FRA-KTW w marcu w związku z kolejką do odladzania na lotnisku FRA i 1 raz sprawa losowa (zasłabnięcie pasażera i konieczność wysadzenia go z bagażem) MUC-HND 50 minut na starcie, 15 na przylocie do Tokio. 2. Świetna siatka połączeń - blisko mnie latają z KTW, WRO, KRK i po przesiadce w FRA lub MUC cała Europa i świat stoją otworem. Sam dostałem się lufą do FDH (Friedrichshafen), BRU, CDG, MAD, BCN, AGP(Malaga), LIS, OPO (Porto), FAO (Faro), FNC (Funchal, Madera). 3. Możliwość wyboru daty i godziny (loty kilka razy dziennie). Dogodne godziny, wylot po 6 rano i powrót przed północą pozwala zoptymalizować pobyt za granicą (weekend, kilka din wolnego). Zwiedza się od południa pierwszego dnia do 16 ostatniego oszczędzając na hotelu. 4. W niektórych taryfach bezpłatny wybór miejsca przy zakupie, w najtańszych 23 godz. przed lotem. 5. Dobre ceny, biorąc pod uwagę, że duży bagaż podręczny jest wliczony w cenę. Kupując wcześnie można kupić bilet do Hiszpanii, Portugalii za około 500-600 zł. Gorzej na trasach do Azji lub Ameryki (ponad 2500 zł). Ostatnio z powodów losowych musiałem zrezygnować z "bezzwrotnego" biletu KRK-MAD, a i tak dostałem ponad połowę ceny z powrotem (podatki, opłaty lotniskowe - 310 z 560 zł). 6. Na krótkich trasach (ale pow. 1 godz.) poczęstunek - kanapka, słodkie bułeczki, kawa, sok, wino lub piwo - wliczone w cenę biletu. Na dłuższych (pow. 3 godz. - ciepły obiad lub kolacja) 7. Na trasie do Tokio (MUC-HND) nowe maszyny A350 miały kilka miesięcy (tam i powrót), bardzo wygodne, czyste i estetyczne, poza tym supersmaczne dwa ciepłe posiłki + jeden serwis przekąsek do Osaki Itami (ITM) bilet w prawie tej samej cenie co do Tokio i lot w Codeshare liniami ANA. 8. Generalnie miła obsługa.

Wady: Oczywiście mogłoby być taniej i więcej lotów z Katowic (kiedyś chyba było więcej i większe samoloty)

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy