×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


<>

Opinie o lotnisku Nowy Jork John F Kennedy Intl


Zalety: Jest to największe lotnisko w metropolii Nowy Jork. Oferuje wiele międzynarodowych połączeń w najdalsze zakątki Świata. Z Polski na JFK dostaniemy się bezpośrednio LOTem z Warszawy lub wieloma innymi liniami z przesiadką w którymś z dużych Europejskich hubów. Lotnisko posiada 8 terminali. Linie z sojuszu Star Alliance lądują na Terminalu nr 1 (oprócz Swiss), linie z sojuszu Sky Team lądują również na Terminalu nr 1, natomiast linie z Sojuszu One World lądują na terminalu nr 8. Pomiędzy terminalami można łatwo poruszać się bezpłatnie kolejką Air Train. Pociąg ten jeździ co kilka minut, przez całą dobę i jest skomunikowany bezpośrednio z dwiema stacjami nowojorskiego metra, mianowicie Howard Beach JFK (metro A) oraz Jamaica (metro A). Dzięki temu możemy się przesiąść i bezpośrednio dojechać na Manhattan. Podróż kolejką Air Train do stacji metra jest już płatna - 5$. Na lotnisku znajduje się duża liczba sklepów bezcłowych. Obsługa lotniska jest uprzejma i pomocna.
Wady: Lotnisko nie jest nowoczesne. Nie ma też darmowego internetu. Jeśli wybieramy podróż metrem z Manhattanu to musimy liczyć się, że dotrzemy na terminal z którego odlatujemy w ok. 1,5h. Minusem są także kolejki do imigration podczas przylotu do NYC. Po kilkugodzinnym locie czasem trzeba stac ok. 2 h w kolejce.
6

/10

24/10/2015 13:46,  
Zalety: Duże lotnisko, w rozsądnej odległości od Manhattanu, bardzo dużo sklepów, wszystko mniej więcej punktualnie
Wady: Duże kolejki wszędzie
8

/10

15/06/2015 18:07,  
Zalety: sporo lotow i mnostwo linii lotniczych.
Wady: Kiepski dojazd na Manhattan, klopotliwe przejscia z terminalu do terminalu bez lacznikow w strefie po kontroli
3

/10

21/11/2012 21:13,  
Zalety: Duże, nowoczesne lotnisko, bardzo czyste ,a na stanowisku LOT-u można porozumieć się po polsku
Wady: Kolejka do kontroli paszportowej na 2-3 godziny stania (osobiście stałem 2,5 godziny)
6

/10

01/11/2012 10:15,  
Zalety: - stosunkowo dużo usług dodatkowych - sklepy, restauracje, itp. - czyste, nowoczesna infrastruktura - całkiem dobry dojazd komunikacją, dobre oznakowanie - mimo że nie można liczyć na szczególne względy, to i tak nie trafiałem nigdy na nieprzyjemne traktowanie, wybitnie znudzonych pracowników, nadgorliwych ochroniarzy, itp.
Wady: - lotnisko jest dosyć daleko od Manhattanu, dojazd zajmuje sporo czasu - jest bardzo duże, poruszanie się po terminalu i przemieszczanie się miedzy terminalami wymaga zarezerwowania czasu - immigration i security checks potrafią zmarnować masę czasu - niektóre usługi są drogie (ale to częste na lotniskach)
8

/10

04/08/2011 10:50,  
MK
MK
Zalety: Dobre i szybkie polaczenie z miastem. Jasne, czyste, przestronne terminale. Dobra infrastruktura.
Wady: Zbyt dluga czeka sie w kolejce do emigration !!!
8

/10

02/12/2010 22:03,  
Zalety: szybka obsługa, duża ilość knajpek i restauracji w dość przystępnych cenach, olbrzymia ilość połączeń, świetna komunikacja m-dzy terminalami (air train)
Wady: Ogólnie rzecz biorąc bałagan. Lotnisko słabo skomunikowane z miastem choć nie zgodzę się z Kamilem S, otóż bezpośrednie połączenie z Manhattanem jest. Władze powinny też zrobić porządek z olbrzymią masą nagabywujących prywatnych taksówkarzy, od których nie sposób się uwolnić. System telefonów publicznych również nie najlepszy. ogólnie lotnisko pozostawia dużo do życzenia.
5

/10

22/11/2010 09:24,  
Kamil S.
Kamil S.
Zalety: szybki sprawy i fajny boarding, odprawa oraz sam terminal no 4, airtrain spoko transport na lotnisko
Wady: brak bezpośredniego połączenia z manhattanem
9

/10

28/09/2010 18:34,  
<>


Jeśli reprezentujesz port lotniczy John F Kennedy Intl i chcesz odpowiadać na opinie swoich klientów - dowiedz się więcej.

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie