Opinie o lotnisku Nowy Jork (JFK)

pirotechnic 19/06/2022 13:49   
7 Zalety: Gniazdka do ładowania pod miejscami do siedzenia Szybkie, darmowe WiFi

Wady: Duże, chaotyczne kolejki do kontroli bezpieczeństwa
michaelpjl 24/10/2015 13:46   
6 Zalety: Jest to największe lotnisko w metropolii Nowy Jork. Oferuje wiele międzynarodowych połączeń w najdalsze zakątki Świata. Z Polski na JFK dostaniemy się bezpośrednio LOTem z Warszawy lub wieloma innymi liniami z przesiadką w którymś z dużych Europejskich hubów. Lotnisko posiada 8 terminali. Linie z sojuszu Star Alliance lądują na Terminalu nr 1 (oprócz Swiss), linie z sojuszu Sky Team lądują również na Terminalu nr 1, natomiast linie z Sojuszu One World lądują na terminalu nr 8. Pomiędzy terminalami można łatwo poruszać się bezpłatnie kolejką Air Train. Pociąg ten jeździ co kilka minut, przez całą dobę i jest skomunikowany bezpośrednio z dwiema stacjami nowojorskiego metra, mianowicie Howard Beach JFK (metro A) oraz Jamaica (metro A). Dzięki temu możemy się przesiąść i bezpośrednio dojechać na Manhattan. Podróż kolejką Air Train do stacji metra jest już płatna - 5$. Na lotnisku znajduje się duża liczba sklepów bezcłowych. Obsługa lotniska jest uprzejma i pomocna.

Wady: Lotnisko nie jest nowoczesne. Nie ma też darmowego internetu. Jeśli wybieramy podróż metrem z Manhattanu to musimy liczyć się, że dotrzemy na terminal z którego odlatujemy w ok. 1,5h. Minusem są także kolejki do imigration podczas przylotu do NYC. Po kilkugodzinnym locie czasem trzeba stac ok. 2 h w kolejce.
Makswarych 15/06/2015 18:07   
8 Zalety: Duże lotnisko, w rozsądnej odległości od Manhattanu, bardzo dużo sklepów, wszystko mniej więcej punktualnie

Wady: Duże kolejki wszędzie
wroord 21/11/2012 21:13   
3 Zalety: sporo lotow i mnostwo linii lotniczych.

Wady: Kiepski dojazd na Manhattan, klopotliwe przejscia z terminalu do terminalu bez lacznikow w strefie po kontroli
lubambu 01/11/2012 10:15   
6 Zalety: Duże, nowoczesne lotnisko, bardzo czyste ,a na stanowisku LOT-u można porozumieć się po polsku

Wady: Kolejka do kontroli paszportowej na 2-3 godziny stania (osobiście stałem 2,5 godziny)
gime 04/08/2011 10:50   
8 Zalety: - stosunkowo dużo usług dodatkowych - sklepy, restauracje, itp. - czyste, nowoczesna infrastruktura - całkiem dobry dojazd komunikacją, dobre oznakowanie - mimo że nie można liczyć na szczególne względy, to i tak nie trafiałem nigdy na nieprzyjemne traktowanie, wybitnie znudzonych pracowników, nadgorliwych ochroniarzy, itp.

Wady: - lotnisko jest dosyć daleko od Manhattanu, dojazd zajmuje sporo czasu - jest bardzo duże, poruszanie się po terminalu i przemieszczanie się miedzy terminalami wymaga zarezerwowania czasu - immigration i security checks potrafią zmarnować masę czasu - niektóre usługi są drogie (ale to częste na lotniskach)
MK 02/12/2010 22:03   
8 Zalety: Dobre i szybkie polaczenie z miastem. Jasne, czyste, przestronne terminale. Dobra infrastruktura.

Wady: Zbyt dluga czeka sie w kolejce do emigration !!!
kkuba85 22/11/2010 09:24   
5 Zalety: szybka obsługa, duża ilość knajpek i restauracji w dość przystępnych cenach, olbrzymia ilość połączeń, świetna komunikacja m-dzy terminalami (air train)

Wady: Ogólnie rzecz biorąc bałagan. Lotnisko słabo skomunikowane z miastem choć nie zgodzę się z Kamilem S, otóż bezpośrednie połączenie z Manhattanem jest. Władze powinny też zrobić porządek z olbrzymią masą nagabywujących prywatnych taksówkarzy, od których nie sposób się uwolnić. System telefonów publicznych również nie najlepszy. ogólnie lotnisko pozostawia dużo do życzenia.
Kamil S. 28/09/2010 18:34   
9 Zalety: szybki sprawy i fajny boarding, odprawa oraz sam terminal no 4, airtrain spoko transport na lotnisko

Wady: brak bezpośredniego połączenia z manhattanem
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy