×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Nowy Jork (JFK)


 6.6

/10

John F Kennedy Intl
Międzynarodowe lotnisko znajdujące się w dzielnicy Queens, w południowo-wschodniej części Nowego Jorku. Ma największą liczbę międzynarodowych połączeń ze wszystkich lotnisk międzynarodowych USA, zarazem stanowiąc główną bazą linii lotniczych linii lotniczej JetBlue Airways, będąc także ważnym portem przesiadkowym dla linii lotniczych: Delta Air Lines i American Airlines. W roku 2009 lotnisko obsłużyło prawie 46 milionów pasażerów oraz wykonało ponad 416 tyś. operacji lotniczych. Najbardziej obleganą międzynarodową destynacją lotniczą z JFK jest Londyn-Heathrow z prawie 3 milionami pasażerów, zaś krajową Los Angeles z 1,900 tys. pasażerów.

  • Okazje z Polski na lotnisko Nowy Jork (JFK)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Nowy Jork


Jak dojechać na lotnisko Nowy Jork?


Samochodem:
Dojazd na lotnisko możliwy płatną autostradą międzystanową nr 678.

Kolej/Metro:
Lotnisko połączone jest linią kolejową Air Train JFK. Przejazd pociągiem ze stacji Jamaica Station lub Howard Beach-JFK Station kosztuje 5$ i zajmuje od 40 do 75 minut. Dojazd na ww stacje odbywa się np. za pomocą metra. Pociąg lini Air Train JFK zatrzymuje się przy każdym terminalu, transport na wewnętrznej linii lotniska jest darmowy.

Autobusem:
Na JFK dostać się można liniami Q3,Q6,Q7 oraz Q10 liniami New York City Subway lub linią Long Island Rail Road nr B15. Jest też wiele prywatnych linii autobusowych z operujących z centrum Manhattanu.

Taxi:
Dojazd tzw. Yellow Taxi z centrum Manhattanu to koszt 45$ - 60$, a czas przejazdu to 60-75 minut, w zależności od pory dnia czy nocy.

Wypożycz auto na lotnisku Nowy JorkPołączenia z tego lotniskaZalety: Jest to największe lotnisko w metropolii Nowy Jork. Oferuje wiele międzynarodowych połączeń w najdalsze zakątki Świata. Z Polski na JFK dostaniemy się bezpośrednio LOTem z Warszawy lub wieloma innymi liniami z przesiadką w którymś z dużych Europejskich hubów. Lotnisko posiada 8 terminali. Linie z sojuszu Star Alliance lądują na Terminalu nr 1 (oprócz Swiss), linie z sojuszu Sky Team lądują również na Terminalu nr 1, natomiast linie z Sojuszu One World lądują na terminalu nr 8. Pomiędzy terminalami można łatwo poruszać się bezpłatnie kolejką Air Train. Pociąg ten jeździ co kilka minut, przez całą dobę i jest skomunikowany bezpośrednio z dwiema stacjami nowojorskiego metra, mianowicie Howard Beach JFK (metro A) oraz Jamaica (metro A). Dzięki temu możemy się przesiąść i bezpośrednio dojechać na Manhattan. Podróż kolejką Air Train do stacji metra jest już płatna - 5$. Na lotnisku znajduje się duża liczba sklepów bezcłowych. Obsługa lotniska jest uprzejma i pomocna.
Wady: Lotnisko nie jest nowoczesne. Nie ma też darmowego internetu. Jeśli wybieramy podróż metrem z Manhattanu to musimy liczyć się, że dotrzemy na terminal z którego odlatujemy w ok. 1,5h. Minusem są także kolejki do imigration podczas przylotu do NYC. Po kilkugodzinnym locie czasem trzeba stac ok. 2 h w kolejce.
6

/10

24/10/2015 13:46,  
Zalety: Duże lotnisko, w rozsądnej odległości od Manhattanu, bardzo dużo sklepów, wszystko mniej więcej punktualnie
Wady: Duże kolejki wszędzie
8

/10

15/06/2015 18:07,  
Zalety: sporo lotow i mnostwo linii lotniczych.
Wady: Kiepski dojazd na Manhattan, klopotliwe przejscia z terminalu do terminalu bez lacznikow w strefie po kontroli
3

/10

21/11/2012 21:13,  
Zalety: Duże, nowoczesne lotnisko, bardzo czyste ,a na stanowisku LOT-u można porozumieć się po polsku
Wady: Kolejka do kontroli paszportowej na 2-3 godziny stania (osobiście stałem 2,5 godziny)
6

/10

01/11/2012 10:15,  
Zalety: - stosunkowo dużo usług dodatkowych - sklepy, restauracje, itp. - czyste, nowoczesna infrastruktura - całkiem dobry dojazd komunikacją, dobre oznakowanie - mimo że nie można liczyć na szczególne względy, to i tak nie trafiałem nigdy na nieprzyjemne traktowanie, wybitnie znudzonych pracowników, nadgorliwych ochroniarzy, itp.
Wady: - lotnisko jest dosyć daleko od Manhattanu, dojazd zajmuje sporo czasu - jest bardzo duże, poruszanie się po terminalu i przemieszczanie się miedzy terminalami wymaga zarezerwowania czasu - immigration i security checks potrafią zmarnować masę czasu - niektóre usługi są drogie (ale to częste na lotniskach)
8

/10

04/08/2011 10:50,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie