Opinie o linii lotniczej Brussels Airlines

elfinno 24/12/2020 10:49   
3 Zalety: Nie widziałem niestety, linia z grupy Lufthansy a w zasadzie poziom Ryanair. Sam bym tej linii nie wybrał i po tym locie na pewno nie wybiorę ale pracodawca kupował bilet więc wyboru nie miałem. Jedyna zaletą lot o czasie

Wady: Tak jak w taniej linii do kupienia wszystko nic nie ma nawet małego kubeczka z wodą przez cały lot. Jedynie co stewardessy rozdały to chusteczki odkażające ale to przez świra z covidem, a tak wszystko za opłatą. Dobrze mieć butelkę z filtrem i w nosie tanie linie pod przykrywką linii regularnej.
marcinmroczek 19/01/2018 07:09   
1 Zalety: Zaletą jest cena.

Wady: Gubią bagaze podręczne, które zabierane są w sytuacji kiedy nie ma już miejsca w samolocie - podobno jeżeli lot jest łączony tzn. np. z Warszawy przez Brukselę do Madrytu, bagaże podręczne wkładane do luku tuż przed wejściem do samolotu nie dolatuja praktycznie nigdy. Mi zgubili bagaż jak wracałem do Polski, jakby zgubił w drodze na konferencję byłby duży problem.
matspat 11/08/2017 18:19   
1 Zalety: Brak. Może jedynie konkurencyjne ceny (jednak w praktyce jest to low-coast, więc i tak za wysokie w stosunku do oferowanej jakości).

Wady: Ta linia to totalne dno! Odradzam każdemu! Problemy zaczynają się już na podczas rezerwacji. Linia zmienia rozkład lotów bez jakiekolwiek informacji dla pasażera. Po zalogowaniu do rezerwacji w celu dodania bagażu okazuje się, że wylot jest przesunięty o godzinę co skraca przesiadkę w BRU do 45 minut, a linia rozdziela lot na dwa pojedyncze odcinki co wymaga dwóch opłat za dodatkowy bagaż rejestrowany i przerzuca ryzyko krótkiej przesiadki na pasażera. Obsługa klienta tragiczna, pracownicy zupełnie niezorientowani w sytuacji, powtarzają bezsensowne mantry, które nie rozwiązują problemu, a w finale rezerwacja za kilka tysięcy euro znika z systemu. Totalne dno!
sokolek31 25/12/2015 16:36   
9 Zalety: Lot łączony Brussels Airlines przebiegł bez problemów ! Ogólnie same pozytywy samolot Airbus 319 dość nowy na trasie Kopenhaga Bruksela! Jedyny minus to obsługa na pokładzie która była bardzo powolna i ledwo zdążyła się wyrobić ze sprzedażą do końca lotu ! Ale lot krótki więc nie był to większy problem ! Lot na trasie Bruksela Kraków również bez problemów samolot avro ale wewnątrz czysto i nie widać było zaawansowanego wieku maszyny ! Obydwa loty o czasie

Wady: Wolna (ale bardzo miła) obsługa pokładowy na obydwu
Affinitor 11/10/2015 21:54   
3 Zalety: Dość atrakcyjne ceny biletów i całkiem przyzwoita sieć połączeń dzięki dogodnym godzinom lotów.

Wady: Sporo starych i kiepskich samolotów (np. Avro), serwis pokładowy jak w LCC (mowa o taryfach eco z wyjątkiem eco+ i C), serwis obsługi klienta kiepski, w przypadku problemów pasażer dopiero na lotnisku dowiaduje się np., że lot został odwołany, pomimo, że czasu na wysłanie emaili lub smsów było bardzo dużo, pomimo godzinnego czasu na przesiadkę na stosunkowo niezbyt wielkim lotnisku przesiadkowym, nierzadko zdarza się, że bagaż zostaje w BRU.
kennet 11/10/2015 11:45   
9 Zalety: Miałem obawy przed lotem brussels airlines ze względu na krótki czas przesiadki (55 minut) i sporo złych opinii. Nie potwierdziły się. Ceny biletów konkurencyjne biorac pod uwage date zakupu biletów (2 tygodnie przed lotem) i to, ze musiałem rezerwować bilety tylko w jedna stronę za każdym razem (LH, AF miały ceny identyczne za lot OW i RT a brussels pod tym wzgledem bardziej przypomina low cost). Lot do MRS przez BRU, obydwa o czasie, bagaż doleciał. Lot powrotny z MRS opóźniony 25 minut, połowa pasażerów Avro to belgijscy emeryci przez co boarding odbywał się trochę wolniej, na dodatek vueling nie zwolnił planowanej bramki w Marsylii, więc dowożono nas autobusem. Mimo tego opóźnienia i ostatecznie 30 minut na przesiadkę, bagaż doleciał ku mojemu zadowoleniu! Personel pokładowy na wszystkich rejsach bez zastrzeżeń, u młodych widać pasje u starszych doświadczenie i profesjonalizm. Avroliner, rewelacyjny samolot, w porownaniu z ich A319 fotele o niebo wygodniejsze ;)

Wady: Brak poczęstunku na średnich i krótkich rejsach europejskich nie uwazam, za jakiś wielki problem, jednak coś na zasadzie jak w LOT powinno być. Brak darmowej wody (3 EUR w bob) trochę wstyd, widziałem jak starsi ludzie (a sporo ich pasażerów z kierunków południa europy to seniorzy) zamawiali wodę, bo słabo znosili suche powietrze w samolocie.
ramosz 09/05/2015 16:56   
2 Zalety: W sumie nic - płatne napoje jak low-coście, za plus można uznać możliwość przelecenia się starym AVRO (jeśli kogoś pasjonują samoloty). Generalnie - linia jakich wiele.

Wady: Transfer w BRU to był jakiś żart. Samolot z WAW przyleciał o 8:55 (lekko spóźniony), następny lot (przesiadkowy) do NCE był planowany na 9:15. Było więc 20 minut na przesiadkę. Do NCE z WAW leciało w sumie 5 osób. Okazało się, że o godzinie 9:00 samolot do NCE już odleciał! (mimo, że planowo był 15 minut później). To tak, jakby na stacji pociąg odjechał przed czasem - bo tak! Pani w informacji wzruszyła ramionami - a co ja mogę zrobić?? Na całe szczęście druga pani wyszła z wydrukowanymi biletami na lot o 13:20. Tak więc zamiast szybkiej przesiadki - ponad 3 godziny siedzenia w BRU. Nie wiem, czy inne linie też uznają, że dla 5-ciu pasażerów nie warto przytrzymać samolotu, ale Brussels Airlines nie polecam jeśli ma się napięty grafik. A najbardziej w sumie raziła olewcza postawa względem klienta (co ciekawe, przez cały poprzedni tydzień przed moim lotem WAW-NCE samolot w BRU czekał na pasażerów mających transfer).
kemot97 13/08/2014 18:10   
2 Zalety: Udalo mi sie kupic tani bilet na 2 tyg przed wylotem na trasie LHR-BRU. Koniec zalet!

Wady: Najbardziej chaotyczna i nie zorganizowania linia jaka lecialem - straszny customer service na lotnisku w BRU. Niestety linia obsluguje glownie bardzo 'specyficznych' pasazerow poprzez swoj hub w Brukseli - a ci sa zwykle przyczyna opoznien (lot wieczorny z BRU opozniony o 2 godz).
juma77756 30/09/2012 16:48   
10 Zalety: Trasa Warszawa-Bruksela-Kinszasa-Bruksela-Warszawa.Wszystko na najwyższym poziomie,pyszne jedzenie,piękne stewardessy i dodatkowo przesympatyczne.Wygodne siedzenia,fajny system rozrywki i wszystkie loty o czasie.

Wady: Brak
Piotr R 16/08/2012 21:31   
3 Zalety: i znów na trasie KRK_LHR_KRK (29 maja i 3 czerwca)

Wady: ciasno, niezbyt czysto i drogi catering, stare samoloty, fatalnie, przy przejsciu z Schengen do non-Schengen mozna sie w BRU pogubic i jest dosc daleko, nie lubie, nie lubie, nie polecam
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy