×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


OLT Express kupuje Cirrus Airlines
OLT Express kupuje kolejnego przewoźnika. Tym razem niemiecki oddział linii przejął Cirrus Airlines, regionalną spółkę z bazą w Saarbrucken. Wśród potencjalnych nowych tras wymieniane są rejsy z Polski do Bremy.

- Przejęcie dotyczy tylko części aktywów Cirrus Airlines. OLT ze wsparciem polskiego właściciela, gdańskiej spółki Amber Gold, wykupiło dział marketingu i sprzedaży oraz  bazę techniczną -  wyjaśnia dr Joachim Klein, prezes OLT Express Germany. 

Dzięki temu w Saarbrucken powstanie kolejna, po Bremie, baza OLT Express Germany. 

Do floty OLT Express nie trafią turbośmigłowe samoloty Dornier Do-328-100, których osiem posiadały Cirrus Airlines. Jednak zakupiony przewoźnik ma otrzymać trzy większe maszyny przewożące do 100 pasażerów. Dzięki nim ma być możliwe utworzenie nowych tras nie tylko z Saarbrucken, ale także z Bremy, w tym być może tras do Polski.Cirrus Airlines w styczniu tego roku ogłosiły niewypłacalność. Przejęcie przez OLT Express Germany jest dla linii szansą na wznowienie działalności. Wcześniej linia latała na trasach krajowych w Niemczech i krótkich międzynarodowych, współpracując z Lufthansą. Cirrus Airlines zatrudniają 270 pracowników, z tego ok. 140 w bazie w Saarbrucken.

- Dzięki przejęciu możemy wykorzystać cenne doświadczenie pracowników Cirrusa w Saarbrucken i zaoferować wielu z nim ciekawe możliwości na przyszłość. W nowej strukturze OLT Express planuje dalej rozwijać się w niszach rynkowych - powiedział Klein.

OLT Express Germany powstało po przejęciu niemieckiej linii OLT (Ostfriesischelufttransport) przez gdańską spółkę Amber Gold. Linia lata do kilku europejskich miast ze swojej bazy w Bremie, częściowo dla SAS-u i Swissa. We flocie przewoźnika znajdują się samoloty Fokker 100 i Saab 2000.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie