×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pozew przeciwko Kraków Airport
Mieszkańcy terenów znajdujących się wokół lotniska w Balicach na kilkaset tysięcy złotych wycenili straty jakie musieli ponieść w związku z powstaniem strefy obszaru ograniczonego użytkowania.

Od władz lotniska domagają się m.in. rekompensaty za utratę wartości nieruchomości oraz zwrotu kosztów wymiany okien, drzwi i dachów, które nie spełniały określonych norm dźwiękoszczelności.

Pierwszy proces przed krakowskim Sądem Okręgowym rozpoczął się we wtorek. Pozew o odszkodowanie złożyło sześć osób.

Uchwałę wyznaczającą obszar ograniczonego użytkowanie wokół krakowskiego lotniska podjął w maju 2009 r. Sejmik Województwa Małopolskiego. Zakłada ona, że w  strefie A  obowiązuje całkowity zakaz zabudowy mieszkalnej. Istnieje jednak możliwość użytkowania lub rozbudowy już powstałych budynków z uwzględnieniem  dopuszczalnych norm hałasu.


Justyna Żyła

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_80d62 - Profil
gość_80d62
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie