Wizz Air chce oferować bilety z Europy do Indii za mniej niż 100 euro

10 czerwca 2024 15:29
Wizz Air chce jak najszybciej uruchomić połączenia między Europą a Indiami. Przedstawiciele przewoźnika zapowiadają, że bilety na te trasy będzie można kupić już nawet za mniej niż 100 euro.
Reklama
O zainteresowaniu Wizz Aira uruchomieniem połączeń do Indii wiadomo już od ponad roku. Przedstawiciele węgierskiego przewoźnika zwracają uwagę na wysokie koszty podróży tradycyjnymi liniami lotniczymi między Azją Południową, a Europą i deklarują, że już niedługo Wizz Air stanie się dla nich realną alternatywą. W rozmowie z CNBC Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira potwierdził, że obecnie wciąż trwają rozmowy z organami regulacyjnymi, od których zależy uzyskanie pozwoleń na nowe połączenia. Przekazał również, że średnie ceny biletów w jedną stronę do Indii będą wynosić początkowo 200 euro, a po czasie spadną nawet poniżej 100 euro. Niska cena podróży będzie atrakcyjna zarówno dla Europejczyków chcących zwiedzić Indie, jak i dla licznej diaspory indyjskiej na starym kontynencie.


Inauguracja połączeń do Azji Południowej może nastąpić już nawet w marcu przyszłego roku. W lutym 2025 Wizz Air ma odebrać pierwszego dysponującego zasięgiem ponad 8 tys. kilometrów airbusa A321XLR, a miesiąc później przewoźnik planuje pierwszy rejsowy lot tej maszyny w swoich barwach.

- Gdy wprowadzimy do naszej floty airbusa A321XLR, będziemy mogli dotrzeć do takich kierunków jak Indie, kraje Afryki czy Azja Środkowa. Do 2028 roku będziemy mieli 47 samolotów tego typu. Pierwszy ma być dostarczony w lutym 2025 roku, natomiast w marcu planujemy inauguracyjny lot

- powiedział w rozmowie z TTG News Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.

Docelowo Wizz Air chce uruchomić trasy do Indii z sześciu lub siedmiu głównych miast europejskich, prawdopodobnie m.in. z Włoch, Austrii oraz Węgier, a nie jak początkowo zakładano Abu Zabi. Pod koniec ubiegłego roku przewoźnik otrzymał już nawet zgody na otwarcie połączeń między Indiami, a lotniskami na Półwyspie Apenińskim.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy