Praga idealna na city break. Teraz dolecisz też z Poznania

31 maja 2024 14:40
Jedną z tegorocznych nowości w letnim rozkładzie lotów z Poznania jest połączenie do jednej z najpiękniejszych stolic Europy, idealnej na weekenowy wyjazd - Pragi. Ryanair oferuje na tej trasie trzy rejsy w tygodniu.
Reklama
Połączenie z Poznania do Pragi zostało zapowiedziane w grudniu ubiegłego roku i zastąpiło w siatce połączeń poznańskiego lotniska loty do Budapesztu, czyli kierunku o bardzo podobnym city breakowym charakterze. Ryanair zabiera pasażerów ze stolicy Wielkopolski do pełnej zabytków Pragi trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, czwartki i soboty. Początkowo zapowiedziano jedynie dwie rotacje, jednak na skutek dużego zainteresowania dodano dodatkowe sobotnie rejsy.

  • Poznań - Praga
  • Poznań 13:10 - Praga 14:10 (1------)
  • Praga 11:45 - Poznań 12:45 (1------)
  • Poznań 12:30 - Praga 13:30 (---4---)
  • Praga 13:55 - Poznań 14:55 (---4---)
  • Poznań 16:25 - Praga 17:25 (-----6-)
  • Praga 17:50 - Poznań 18:50 (-----6-)
Dogodne dni i godziny odlotów pozwalają zaplanować zarówno krótki weekendowy wypad, jak i dłuższy pobyt w Pradze. Bilety na rejsy w wakacje kupi się już nawet za mniej niż 300 zł w obie strony.

Największym bogactwem Pragi jest jej niezwykłe zabytkowe centrum, które niezniszczone przetrwało wieki i prezentuje się dzisiaj w praktycznie niezmienionym kształcie. Brukowane gotyckie uliczki zachęcają do spacerów, a wyjątkowa barokowa architektura do zatrzymania się i przyjrzenia się jej z bliska. Każdy detal budowli to opowieść o dawnych czasach i niezwykłym dziedzictwie Czech.


Obie części zabytkowej części miasta - Stare Miasto i Małą Stranę łączy czternastowieczny i tłumnie odwiedzany most Karola, będący jednym z najbardziej znanych europejskich zabytków.


Nad miastem góruje praski zamek, który według księgi rekordów Guinessa jest największym tego typu obiektem pod względem powierzchni na świecie. Podczas jego zwiedzania warto wejść do budowanej przez kilkaset lat katedry św. Wita oraz wyjątkowo małych urokliwych kamienic Złotej Uliczki.


Praga bez wątpienia jest miastem pełnym kultury. Oprócz obiektów typowych dla stolicy każdego z państw takich jak filharmonia i muzeum narodowe, znajdziemy w niej również wiele miejsc związanych z wybitnymi mieszkającymi kiedyś w Pradze artystami - Franzem Kafką, Antonín Dvořákiem czy Alfonsem Muchą. Każdego z nich upamiętnia własne muzeum, a upominki nawiązujące do ich dzieł i samych postaci znajdziemy w każdym sklepie z pamiątkami.


Innym szczególnie wartym odwiedzenia muzeum, które zainteresuje i dorosłych i dzieci, jest zlokalizowane na Hradczanach praskie muzeum zabawek. Obejrzeć w nim można zarówno zabawki z lat 60., 70. czy 80., ale też ogromną kolekcje lalek Barbie oraz mnóstwo zabawek związanych z kultowymi filmami Disney i lubianymi w Polsce czeskimi bajkami.


Praga to jednak nie tylko zabytki i kultura, to również wyjątkowo bogate życie nocne i mnogość przeróżnych klubów. Jest to świetna destynacja dla osób (nie tylko młodych) lubiących taniec i imprezy.


Zwiedzając Pragę nie można zapomnieć o spróbowaniu tradycyjnych potraw kuchni czeskiej takich jak gulasz z knedlikami czy smażony ser oraz oczywiści o napiciu się słynnego czeskiego piwa, które zdaniem wielu, w tym samych Czechów, jest najlepszym na świecie. Bogactwo kulinarne czeskiej stolicy pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie zarówno w klimatycznych knajpkach, jak i eleganckich restauracjach. Praga jest też chyba jedynym miastem, gdzie piwo przywiezie Ci elektryczna kolejka!

Czeska stolica zaskakuje i pozwala każdemu eksplorować ją na swój własny sposób. Nie ważne w jaki sposób lubicie zwiedzać, bez wątpienia warto rozważyć Pragę, jako miejsce kolejnego weekendowego city break'a.

Artykuł powstał we współpracy z MPL Poznań-Ławica

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy