Ryanair zamknie bazę w Bordeaux. Zawieszone zostanie połączenie z Krakowa

16 maja 2024 09:00
Irlandzki niskobudżetowy przewoźnik zamknie swoją bazę na lotnisku w Bordeaux. Zawieszone zostanie również jedyne połączenie z Polski.
Reklama

Obecnie Ryanair posiada trzy samoloty zbazowane na lotnisku w Bordeaux. Irlandzki przewoźnik obsługuje blisko 40 kierunków ze stolicy Nowej Akwitanii, wśród których znajduje się również Kraków. Na tę chwilę jest to jedyne bezpośrednie połączenie z Polski do dziewiątego pod względem ludności miasta we Francji. Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego Ryanair planuje zamknąć bazę w Bordeaux i zawiesić wszystkie połączenia. Przedstawiciele przewoźnika podkreślają, że powodem ich decyzji są wysokie podwyżki opłat lotniskowych.

- W te wakacje otwieramy pięć nowych baz operacyjnych w Kopenhadze, Dubrowniku, Reggio Calabria, Tangerze i Trieście. Wszystkie te lotniska stworzyły inicjatywy wspierające wzrost linii niskobudżetowych, podczas gdy nie udało nam się znaleźć podobnego porozumienia z lotniskiem Bordeaux. Strata lotniska Merignac będzie zyskiem dla innych portów lotniczych w Europie. W związku z podwyżką opłat nie mamy innej alternatywy jak zamknąć naszą bazę w Bordeaux
– powiedział Jason McGuinness, dyrektor handlowy Ryanaira.


Obecnie Ryanair realizuje dwa rejsy tygodniowo pomiędzy Krakowem i Bordeaux. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że połączenie ze stolicy województwa małopolskiego zostanie zawieszone już pod koniec czerwca. Do tego czasu rejsy będą realizowane zgodnie z poniższym rozkładem:

  • Kraków - Bordeaux
  • FR9834 Kraków 20:05 – 22:55 Bordeaux (---4---)
  • FR9834 Kraków 8:55 – 11:45 Bordeaux (------7)
  • FR9835 Bordeaux 16:55 – 19:40 Kraków (---4---)
  • FR9835 Bordeaux 5:45 – 8:30 Kraków (------7)

W przeszłości z Polski do Bordeaux latał również Wizz Air, który obsługiwał loty z Warszawy. Połączenie działało jednak jedynie przez pół roku - od końca marca do końca października 2018 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy