Wizz Air odbierze pierwszego airbusa A321XLR w lutym 2025 roku

15 maja 2024 08:55
Węgierski niskobudżetowy przewoźnik planuje odbiór pierwszego samolotu typu Airbus A321XLR w lutym 2025 roku.
Reklama

Nowe samoloty umożliwiłyby Wizz Airowi realizację lotów długodystansowych. Węgierskiego przewoźnika interesuje w tym kontekście rynek indyjski, afrykański, a także Azja Środkowa.

- Gdy wprowadzimy do naszej floty airbusa A321XLR, będziemy mogli dotrzeć do takich kierunków jak Indie, kraje Afryki czy Azja Środkowa. Do 2028 roku będziemy mieli 47 samolotów tego typu. Pierwszy ma być dostarczony w lutym 2025 roku, natomiast w marcu planujemy inauguracyjny lot
– powiedział w rozmowie z TTG News Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.Indie od lat są w kręgu zainteresowań węgierskiego przewoźnika. Wizz Air otrzymał nawet zgodę na realizację lotów z Włoch do najludniejszego kraju świata. Przedstawiciele węgierskiej niskobudżetowej linii wykluczają jednocześnie, przynajmniej na tę chwilę, możliwość lotów do Ameryki Północnej.

- Wszyscy są bardzo podekscytowani możliwością latania airbusem A321XLR do Ameryki Północnej. Jednak to nie jest przedmiot naszych zainteresowań. To nie nasz rynek. Zatem z całą pewnością wykluczamy uruchomienie bezpośrednich połączeń do Ameryki Północnej. Nasza siatka połączeń tworzy prostokąt, jednak nie posiadamy samolotu, który byłby w stanie połączyć jego skrajne punkty. Do tego jest nam potrzeby airbus A321XLR, którego dostawy planowane są na lata 2024-2029
- powiedział we wrześniu 2023 roku Owain Jones, wiceprezes Wizz Aira i dyrektor ds. korporacyjnych.


Airbusy A321XLR będą dysponowały zasięgiem ponad 8 tys. km, dzięki czemu Wizz Air będzie mógł obsługiwać loty do Indii m.in. z Wielkiej Brytanii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy