×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Indie na celowniku


Władze Portów Lotniczych Indii (AAI) prowadzą rozmowy z Wizz Airem na temat planów wykorzystania samolotów o dłuższym zasięgu do uruchomienia lotów do portów lotniczych w zachodnich i północnych Indiach.


Węgierska firma Wizz Air jest gotowa do nabycia airbusów A321XLR w celu rozszerzenia swoich usług. Zorganizowali oni spotkanie z AAI i wyrazili zainteresowanie połączeniem indyjskich miast do 2021 r. Na początku przedstawiono propozycję połączenia lotnisk w zachodnich i północnych Indiach - oświadczył indyjski operator portów za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze.

Spotkanie odbyło się w trakcie trwających targów World Routes 2019, które odbyły się w Adelajdzie. 

Wizz Air nieustannie analizuje swoje trasy, bazy i możliwości rozwoju, aby mieć pewność, że spełniamy potrzeby naszych pasażerów i będzie sukcesywnie ogłaszać plany rozwoju. A321XLR jest jednym z najbardziej efektywnych kosztowo samolotów dostępnych na rynku, a dzięki zwiększonemu zasięgowi stanowi dla Wizz Air znaczącą szansę na dalszą rozbudowę naszej siatki połączeń - oświadczył przewoźnik w rozmowie z serwisem "ATW".


Fundusz Indigo Partners, właściciel kilku linii lotniczych w tym węgierskiego Wizz Aira, podpisał list intencyjny ws. zakupu 50 A321XLR podczas targów Paris Air Show 2019. Wąskokadłubowce mają trafić do trzech linii - 20 egzemplarzy według deklaracji powędruje do Wizz Aira, 18 do amerykańskich Frontier Airlines oraz 12 do chilijskich linii jetSMART.

Przypomnijmy, że airbus A321XLR będzie w stanie pokonać na jednym tankowaniu 8,5 tys. km. To oznacza, że może obsługiwać bezpośrednie rejsy z polskich portów w centralne i wschodnie partie USA, jak również do Kanady (zachodnie i wschodnie wybrzeże), niemal całej Afryki oraz Azji.

Jak wcześniej informowaliśmy, Wizz Air planuje skoncentrować się na ekspansji na wschód za pomocą swoich A321XLR i przygląda się bezpośrednim trasom z Londynu do Dubaju i z Europy Środkowej do Indii. 

A321XLR dysponowałyby wystarczającym zasięgiem aby dolecieć z Londynu do Dubaju, a także do większości miast w Indiach (m.in. Delhi i Mumbaju). Z kolei z Budapesztu i lotnisk w Europie Środkowo-Wschodniej przewoźnik mógłby polecieć do wszystkich miast w Indiach, a nawet na Sri Lankę i Malediwy.

fot. mat. prasowe gość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie