Akcja służb na lotnisku w Pyrzowicach

10 maja 2024 09:05
W środę (8.05) straż graniczna wstrzymała start samolotu z Katowic do Antalyi, żeby zatrzymać znajdującego się na pokładzie mężczyznę podejrzanego o morderstwo.
Reklama
Samolot już po rozpoczęciu kołowania został z powrotem cofnięty na stanowisko postojowe, a na jego pokład wkroczyli uzbrojeni funkcjonariusze straży granicznej, którzy zatrzymali 37-letniego obywatela Turcji. Mężczyzna bez problemu przeszedł kontrolę paszportową, jednak parę minut później placówka straży granicznej została poinformowana o wydaniu za nim Europejskiego Nakazu Aresztowania. Podejrzany nie stwarzał kłopotów podczas wyprowadzania samolotu, a rejs mógł być dalej bez przeszkód kontynuowany.

– Gdy przechodził kontrolę graniczną, w systemie nie było informacji, że jest poszukiwany. Taka wiadomość dotarła do nas około godziny 09:50. dostaliśmy telefon i funkcjonariusze natychmiast ruszyli do działania. Poszła informacja do dyżurnego lotów, by zablokować wylot do Turcji
– powiedział podporucznik Szymon Mościcki, rzecznik Straży Granicznej w Raciborzu.


Mężczyzna jest podejrzane o popełnienie 7 maja br. morderstwa w jednym z berlińskich parków. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych czynności przez polską policję i prokuraturę zostanie on przekazany stronie niemieckiej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy