Ryanair rozpoczyna budowę centrum treningowego w Krakowie

28 marca 2024 08:55
Ryanair otrzymał pozwolenie na budowę w Krakowie nowoczesnego centrum symulatorowo-treningowego. Warta 600 mln zł inwestycja już się rozpoczęła.
Reklama
Zamiar budowy centrum symulatorowo-szkoleniowego w Krakowie Ryanair ogłosił w czerwcu ubiegłego roku, a budowa miała się rozpocząć już na początku bieżącego. Jednak pierwszy wniosek, który okazał się wadliwy złożono dopiero w grudniu. Po naniesieniu odpowiednich poprawek i ponownym złożeniu wniosku, 21 marca br. przewoźnik otrzymał pozwolenie na budowę od krakowskiego urzędu. Dziś (28.03) na budowie symbolicznie wbito pierwszą łopatę. W wydarzeniu brali udział prezydent Krakowa i Dyrektor Generalny Ryanaira.


- Cieszymy się, że linie lotnicze Ryanair wybrały właśnie Kraków na miejsce tak ważnej inwestycji. Takie inicjatywy oparte na wdrażaniu nowoczesnych technologii szczególnie sprzyjają rozwojowi miasta. Budowa nowego centrum symulatorowo-treningowego w Krakowie umacnia jego pozycję jako ważnego ośrodka innowacji. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wymierne korzyści dla każdej ze stron, powstaną nowe miejsca pracy, wzrośnie bezpieczeństwo podróżujących, a inwestycja pozytywnie wpłynie na rozwój turystyki

- powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.Centrum ma powstać w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy i rozpocząć działalność już w przyszłym roku. W obiekcie zostanie zamontowane 10 nowoczesnych symulatorów lotów, w tym 8 hydraulicznych. Jednego dnia w centrum będzie się mogło szkolić nawet 500 osób, zarówno pilotów, jak i członków załóg pokładowych i mechaników. Inwestycja zapewni miejsca pracy dla 150 osób.

Do nowego centrum zostanie zbudowana droga dojazdowa, które powstaną we współpracy z samorządem Krakowa i województwa małopolskiego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy