Radom: 7,5 tys. pasażerów w lutym

6 marca 2024 14:31
W najkrótszym miesiącu roku na Lotnisku Warszawa-Radom odprawiono ponad 7,5 tysiąca osób. Pasażerowie podróżowali na trasach do Larnaki, Rzymu i Szarmel-Szejku.
Reklama
Statystyki Radom (RDO)
 
Od początku roku Lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło prawie 15 tys. pasażerów. W lutym było ich nieco ponad 7.5 tys., co stanowi niewielki wzrost względem stycznia br., ale należy pamiętać, że ostatni miesiąc był również okresem ferii zimowych, co zdecydowanie wpłynęło na wzrost popytu na loty wakacyjne. Aż 10 tys. podróżnych odleciało z Radomia właśnie w okresie zimowej przerwy w nauce.


W rozkładzie na sezon Lato 2024 z lotniska w Radomiu zaplanowane są trasy obsługiwane w ramach rejsów regularnych przez PLL LOT do Rzymu, Prewezy, Tirany. Narodowy przewoźnik wprowadza też nowy kierunek – Ochrydę w Macedonii Północnej. Z kolei Wizz Air będzie kontynuował loty do Larnaki na Cyprze. Oprócz połączeń regularnych w siatce lotów pojawią się też czarterowe. Biura podróży oferują wycieczki z wylotem z Lotniska Warszawa-Radom do Antalyi i Tirany. Coral Travel poinformowało, że w tym roku operowanie z Radomia zacznie wcześniej niż w ubiegłe wakacje. Wyloty na wczasy organizowane przez tego touroperatora możliwe będą już od 25 maja. Natomiast biuro Greckie Podróże podwoiło oferowanie z Lotniska Warszawa-Radom.

- Działania touroperatorów to sygnał, że zainteresowanie pasażerów wakacyjnymi lotami z radomskiego portu systematycznie rośnie. Kształtowanie się siatki połączeń na każdym lotnisku to niekończący się proces. W przypadku rejsów czarterowych przewoźnicy mają większą elastyczność i mogą uruchomić połączenie krótko przed rozpoczęciem lotów, dlatego temat ostatecznej siatki połączeń z Radomia na lato 2024 jest cały czas otwarty
– powiedziała Anna Dermont, Rzecznik Prasowy PPL.


W lutym Itaka zrezygnowała z uruchomienia w sezonie letnim czarterowych lotów z Radomia do Marsa Alam i na Kretę, LOT usunął z rozkładu loty do Podgoricy, a biuro podróży Anex Tour oferujące wakacje w Egipcie w sezonie zimowym z wylotem z Radomia zdecydowało się anulować połączenie do Szarm El-Szejku już 10 marca br., a nie jak początkowo planowano dopiero pod koniec kwietnia. Wszystkie podjęte przez biura podróży i LOT decyzje wskazują jednoznacznie, że popyt na wakacyjne loty z Radomia okazał się być mniejszy od oczekiwanego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy