LOT rezygnuje z klasy biznes na 4 trasach

28 lutego 2024 17:30
5 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT rezygnują z klasy biznes na 4 trasach.
Reklama
Od 13 marca br. na rejsach wykonywanych samolotami typu Boeing 737 MAX 8 do Astany, Taszkentu, Dubaju i Rijadu klasę biznes zastąpi Premium Economy. Pasażerowie otrzymają priorytetowy check-in, pierwszeństwo wejścia na pokład, możliwość skorzystania z przejścia Fast Track na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz limit bagażu rejestrowanego 2x23 kg i podręcznego 2x9 kg. Aby zapewnić jak najwyższy komfort podróży, pasażerowie podróżujący w klasie LOT Premium Economy będą mieli także zagwarantowane wolne miejsce obok siebie.

- W ramach LOT Premium Economy na rejsach do Kazachstanu, Uzbekistanu, Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej pasażerowie otrzymają priorytetowy check-in, pierwszeństwo wejścia na pokład, możliwość skorzystania z przejścia Fast Track na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz limit bagażu rejestrowanego 2×23 kg i podręcznego 2×9 kg. Aby zapewnić jak najwyższy komfort podróży, pasażerowie podróżujący w klasie LOT Premium Economy będą mieli także zagwarantowane wolne miejsce obok siebie.
- informuje biuro prasowe przewoźnika.

W ofercie serwisu pokładowego podróżni otrzymają welcome drink oraz dwa serwisy: pierwszy składający się z przystawki, dania gorącego, sałatki oraz deseru, drugi – słodką lub wytrawną przekąskę podawaną na ciepło. Dodatkowo pasażerowie rozpoczynający podróż lub przesiadający się na lotnisku Chopina w Warszawie będą mieli możliwość skorzystania z LOT Business Lounge w specjalnej cenie 59 PLN.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
POZer 2024-02-29 10:19   
POZer - Profil POZer
w Maxach nie ma miejsca dla klasy biznes, zastanawia mnie czy nie bylo by to opcja przerobic czesc foteli na taka klase na kluczowych połączeniach, zawsze jakies dodatkowe przychody
spotter10 2024-02-29 09:04   
spotter10 - Profil spotter10
LOT rezygnuje z biznesu na tych trasach z tego względu, że to są najdłuższe jakie ma na 737-800/MAX8, a de-facto nie ma prawdziwej klasy biznes. Owszem, serwis jest odpowiedni, wszystkie dodatki są. Ale fotel jak już wspomniano jest ten sam co w ekonomicznej, tylko jest więcej miejsca na nogi (większe odstępy).

A konkurencja lata albo na maszynach szerokokadłubowych gdzie z oczywistych względów ta klasa biznes jest i nawet eko-premium, lub posiada inne fotele na swoich 737-800/MAX8 (Flydubai np.). Więc przy tych cenach co oferuje, to nie ma szansy konkurować. Sam lecę niebawem do Dubaju i korzystam standardowo z klasy Biznes w LOT, bo cena jest naprawdę bardzo rozsądna. Jednak w przypadku DXB już taka nie była, więc zdecydowałem się na eko, ale z wykupieniem lepszego fotela (wyjście awaryjne) i zakupieniem dodatkowych usług. Wychodzi taniej a różnica niewielka. Ok, może w trakcie lotu nie będzie co 30 min podchodzić obsług z pytaniem czy czegoś mi nie podać.

Natomiast nie podoba mi się, że robią ten ruch teraz, w tak krótkim okresie czasu. A do DXB latają tylko do końca marca, potem przerwa. Więc dla mnie kompletnie niezrozumiałe to jest. Zwłaszcza, że te ceny jakie obecnie są na eko-premium zapewne bym się zdecydował.
krzysiekl 2024-02-28 21:35   
krzysiekl - Profil krzysiekl
POZer w tych samolotach nie ma miejsc klasy biznes.
Jej oferowanie polegało na pozostawianiu sąsiedniego miejsca wolnego. Jednak nadal jest to fotel z klasy ekonomicznej.
Był to absurd, zwłaszcza przy tak dosyć już długiej trasie, więc zmiana zdecydowanie na plus.
Choć np do Dubaju może mogliby latać B787 i oferować prawdziwą klasę biznes.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy