Air Asia chce latać na Słowację

23 lutego 2024 19:40
AirAsia ogłosiła plany uruchomienia pierwszego na świecie niskokosztowego przewoźnika sieciowego. Zapowiedziała też uruchomienie nowych lotów do Europy.
Reklama
- Z niecierpliwością czekamy na nowe samoloty wąskokadłubowe. W nadchodzących latach airbusy A321XLR i A321LR stopniowo zastąpią A320. Te samoloty o nowej specyfikacji zapewnią większą elastyczność na istniejących trasach krótko- i średniodystansowych, a także umożliwią ekspansję na nowych
- mówi Tony Fernandes, prezes Capital A, spółki powiązanej kapitałowo z AirAsia. Zapowiedział też chęć uruchomienia lotów na nowej trasie do... Bratysławy na Słowacji.

- Dzięki flocie airbusów A330 i A330neo chcemy również rozszerzyć naszą siatkę połączeń średnio- i długodystansowych na kontynent europejski i chcemy latać do takich miast jak Londyn, Paryż, Amsterdam, Bratysława, Barcelona, Kopenhaga, Afryka (Kair, Nairobi, Kapsztad), wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej (Nowy Jork, Miami, Toronto) z międzylądowaniem w Europie i zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej (San Francisco, Los Angeles, Vancouver) z międzylądowaniem w Japonii
- dodał Fernandes.


Nie podano jednak żadnych terminów uruchomienia nowej niskokosztowej sieciowej linii, jak i nowych tras. Informację podano podczas spotkania z niedawno mianowanym dyrektorem generalnym działu samolotów komercyjnych Airbusa, Christianaem Schererem, w RedQ, siedzibie głównej AirAsia w Malezji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy