Royal Brunei Airlines zamówi dodatkowe dreamlinery

21 lutego 2024 08:55
Narodowy przewoźnik Brunei złożył zamówienie na cztery samoloty typu Boeing 787-9 Dreamliner.
Reklama

Podczas tegorocznego Singapore Airshow, który rozpoczął się wczoraj (20.02), Royal Brunei Airlines złożył zamówienie na cztery boeingi 787 dreamliner w wersji -9.

- Royal Brunei Airlines od dziesięciu lat korzysta z samolotów typu Boeing 787 Dreamliner. Dzięki złożonemu zamówieniu na dodatkowe egzemplarze, tym razem w wersji -9 będziemy mogli nadal zapewniać naszym pasażerom możliwie najlepsze warunki podróży i wysoki poziom bezpieczeństwa. Nowa flota pozwoli zwiększyć naszą atrakcyjność na rynku przewozów pasażerskich, otworzyć nowe połączenia oraz wykorzystać nowe obszary rozwoju
– powiedział Sabirin bin Haji Abdul Hamid, prezes Royal Brunei Airlines
- Dzięki kolejnej inwestycji w boeingi 787 Royal Brunei Airlines będzie nadal łączyć Brunei ze światem, oferując pasażerom charakterystyczną obsługę i komfort. Dreamliner w wersji -9 zapewni nowe możliwości, które Royal Brunei Airlines pragnie wykorzystać
– dodaje Brad McMullen, wiceprezes Boeinga do spraw sprzedaży.Na tę chwilę flota Royal Brunei Airlines składa się z trzynastu maszyn, w tym ośmiu samolotów typu Airbus A320 oraz pięciu typu Boeing 787-8. Dreamlinery są wykorzystywane przede wszystkim do obsługi połączeń dalekodystansowych czyli do Melbourne, Dżuddy, Dubaju oraz Londynu-Heathrow, a także wybranych tras regionalnych, w tym m.in. do Kuala Lumpur, Singapuru oraz Hongkongu.


Narodowy przewoźnik Brunei nie jest jedynym w Azji Południowo-Wschodniej, który w ostatnim czasie wyraził zainteresowanie zamówieniem dodatkowych samolotów typu Boeing 787 Dreamliner. Na początku zeszłego tygodnia pisaliśmy, że według niepotwierdzonych doniesień Thai Airways ma w najbliższym czasie ogłosić zakup 45 boeingów 787 dreamliner, z opcją na zamówienie dodatkowych 35 maszyn.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy