Comac C919 po raz pierwszy zaprezentowany na arenie międzynarodowej

20 lutego 2024 12:18
Na targach Singapore Airshow po raz pierwszy zaprezentowano poza granicami Chin najnowszy chiński samolot pasażerski Comac C919.
Reklama
Chiński producent liczy, że maszyna stanie się realnym konkurentem dla odrzutowców produkcji Boeinga i Airbusa. Podczas singapurskich targów zaprezentowano dwa samoloty typu Comac C919. Można je było oglądać zarówno na płycie lotniska, jak i na niebie w locie.
Dotychczas chińskiego odrzutowca nie można było zobaczyć poza granicami Chin, targi w Singapurze były ku temu pierwszą okazją.


Comac C919 otrzymał na razie odpowiednie certyfikaty pozwalające na ich użytkowanie jedynie w Chinach. Producent maszyny liczy, że już wkrótce ulegnie to zmianie i w obliczu kryzysu podażowego nowych maszyn również zagraniczni odbiorcy zainteresują się C919. Dotychczas Comac zebrał już kilkaset zamówień na nowe maszyny, a od zeszłego roku pierwsze odrzutowce tego typu latają już w barwach linii China Eastern Airlines.

- Obserwujemy rosnący trend, w którym klienci uwzględniają opcję C919 w swojej ocenie floty
- powiedział Adam Cowburn z Alton Aviation Consultancy.


Podczas targów zaprezentowano również trzy inne samoloty produkcji Comaca - regionalne odrzutowce z rodziny ARJ21, które są już jednak konstrukcją sprawdzoną i wyprodukowaną w liczbie ponad 100 sztuk.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy