LOT: Loty z Warszawy do Sarajewa z dofinansowaniem

19 stycznia 2024 10:35
LOT, Ryanair, Aegean i TUI Airways otrzymają z dofinansowaniem za obsługę lotów z Sarajewa w Bośni i Hercegowinie.
Reklama
28 listopada ub. roku Rada Turystyczna Kantonu Sarajewo ogłosiła przetarg na dofinansowanie lotów ze stołecznego lotniska Bośni i Hercegowiny mająca na celu rozwój turystyki poprzez wsparcie linie lotnicze.

Organizacja Turystyczna Kantonu Sarajewo we współpracy z Rządem Kantonu Sarajewo, tj. Ministerstwem Gospodarki Kantonu Sarajewo i Międzynarodowym Portem Lotniczym Sarajewo kontynuuje działania mające na celu uruchamianie nowych bezpośrednich tras poprzez dotowanie linii lotniczych w celu poprawy i rozwoju sektora turystycznego w Kantonie Sarajewo.

Komisja Oceniająca, po rozpatrzeniu otrzymanych wniosków, poinformowała, że na pięć wniosków, które wpłynęły, cztery firmy - PLL LOT, Ryanair, Aegean i TUI Airways złożyły odpowiednią dokumentację i z nimi zostaną zawarte umowy.

Aegean Airlines będzie obsługiwał loty z Sarajewa do Skopje przez cały rok. TUI Airways nadal będzie obsługiwać loty między Londynem a Sarajewem, które są niezwykle ważne dla rozwoju turystyki zimowej w Bośni i Hercegowinie. Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią loty do Warszawy. Rejsy wystartują już w marcu.
Norwegian Air Shuttle, który planował uruchomić loty do Skandynawii, nie złożył niezbędnych dokumentów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy