eSky negocjuje przejęcie najsłynniejszego brytyjskiego biura podróży

17 stycznia 2024 13:50
Według nieoficjalnych informacji polska firma eSky, będąca między innymi pośrednikiem w sprzedaży biletów lotniczych, negocjuje przejęcie internetowego brytyjskiego biura podróży - Thomas Cook.
Reklama
Biuro podróży Thomas Cook powstało niemal dwa wieki temu, w 1841 roku i było uważane za najstarszą firmę oferującą zorganizowane wyjazdy turystyczne w historii. Przedsiębiorstwo w 2019 roku ogłosiło upadłość, a na jego miejscu powstało internetowe biuro podróży posiadające pełnie praw do historycznej marki. Obecny właściciel Thomas Cook, chińska grupa turystyczna Fosun, ogłosił niedawno, że rozważa kilka wariantów, jeśli chodzi o przyszłość słynnego biura podróży. Od tego czasu nie podano jednak żadnych dalszych oficjalnych informacji na ten temat. Według nieoficjalnych doniesień trwają obecnie negocjacje na temat przejęcia firmy przez eSky.


Rozmowy na temat przejęcia firmy miałyby trwać już od paru miesięcy i mogą się zakończyć nawet jeszcze tej zimy. Przejęcie rozpoznawanej historycznej marki - Thomas Cook miałoby zwiększyć ułatwić zwiększenie obecności eSky na rynku brytyjskim

Jak podaje Travel Weekly, Thomas Cook znacznie poprawił swoją rentowność w pierwszej połowie 2023 roku dzięki optymalizacji efektywności operacyjnej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy